View Single Post
Staro 14.05.2009., 11:05   #1
borehk
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zg
Postovi: 2
Molim savjet u vezi matične ploče i procesora

Pozdrav,

Nedavno mi se unistio procesor AMD Athlon 3800+ pa sam krenuo u potragu za novim, gdje sam naletio na problem. Maticna ploca (ASROCK 939 Dual-VSTA) ima socket 939. Malo sam gledo po oglasnicima po netu itd i naso sam samo par takvih procesora upitne kvalitete, jos k tome slabiji od gore navednog 3800+ (nebi bas htio ic prema dole sto se tice brzine). Novih za kupit vise nema pa sam zakljucio da ce trebat mjenjat i maticnu plocu (sa AM2 socketom) gdje se javlja jos jedan problem. Sve novije maticne ploce ne podrzavaju DDR koji sam dosad morao koristit. Prakticki moram zamjenit pola komponenata da bi pokrenuo racunalo, a to mi bas i nije zdravo za dzep. Onda sam naletio na netu na neku karticu za upgrade socketa, s939 to AM2, al nisam siguran ako ima negdje kod nas to za kupit. Uglavnom, moje pitanje je: koje bi mi bilo najjeftinije rjesenje a da se cijelokupna brzina rada racunala ne smanji? Graficka kartica ide u PCI x16, dakle ak je moguce da ne moram i nju mjenjat.

Ispricavam se na bilo kakvim glupostima koje sam ih negdje napisao posto nemam bas puno znanja o ovakvim stvarima, takoder se ispricavam ako sam postao u krivoj sekciji.

Unaprijed hvala.
borehk je offline