View Single Post
Staro 24.03.2009., 09:45   #9
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
Nisi napisao koju bi konfu hladio.

ako je neka novija(ne mora biti i7 da krivo ne skužiš, dovoljno da je stara 3-4 god) sa dobrom VGA,
pa ti ova ideja:
Citiraj:
ili zadžat 2000kn u đepu, sklepat akvarij, i uronit cijeli komp u ricinusovo ulje
otpada.
što ti misliš da bu temp bile bajne? pa bit i će gore nego sa stock coolerom! preko 90C LOL

evo ti dokaza:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...255#post917255

i krivo si postavio cijevi, jer voda ide iz radijatora na cpu blok, a ne iz radijatora u rezervoar. ne hladiš primarno njega, već CPU/VGA, ne?
a povrh toga, stavio si premale radijatore, cpu i vga dišu normalno sa 36cm(dakle triple) verzijama,
još bolje ako svaki ima svoj(kao što je član Njunjo spojio 3x36 ). a ti si ih tu OBOJE spojio na JEDAN od 12cm???

pa ne hladi voda nekom magijom, ona samo prenosi toplinu sa mjesta A na B.
dakle ako radijator nije dovoljno velik da disipira to u okolinu,
ta toplina ti se vraća opet nazad otkuda je i krenula, pa imaš porast temperatura komponenti u nebesa


i ako već imaš 2 loopa, onda bolje da CPU ima svoj, i VGA svoj, a ne da ih guraš silom u jedan, a na drugi spajaš hdd/ram i ostale gluposti
btw, zašto trebaš hladiti hdd? pa nismo u dobu maxtora koji se grijao na 60-70C.
a PSU danas imaju 12/14 cm ventove, i sa preko 80-90% učinkovitosti u pretvaranju AC u DC se znatno manje griju nego neka prije. pa se ni ne čuju da rade....
RAM? haha
dakle samo si bacao blokove kako si se sjetio,
a previdio si dosta važne, one PWM... e to se već fino grije sa današnjim procevima.


dakle, napiši koju konfu imaš,
pa bu ti se dao savjet, ovako je smiješno

kao i ovaj mudar zaključak di su cijene niže, samo što je cijeli ocean između nas i tih stvari:

Citiraj:
ttw cijena bi me dosla oko 4000 kn u hr,
jeftinije mi dojde kupit iz amerike...
samo je onda dostava problem, i naravno nasa slavna carina.
sjedni u auto i odi u Slo, tamo imaš svega i prođeš malo jeftinije nego u Hr.
Ako ne možeš otići, naruči u hardveraju, plati koju kunu više,
pričekaj tjedan-dva i dođe ti doma na vrata.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 24.03.2009. u 12:03.
TomRi je offline   Reply With Quote