View Single Post
Staro 25.10.2008., 14:30   #123
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Vedran83 Pregled postova
moze li mala pomoc oko nacina na koji si overclokirao graficku, imam isti laptop ali nisam bas vican u tome. Skinuo sam ati tool ali ne mogu nista savati kada napravim izmjene. Kolega mi kaze da je potrebno mjeriti gpu temp... koliki je rizik, mogucnost da se nesto spali . hvala
ja sam uspio clockat graficku preko ati tray toolsa, ovo lito je bila stabilna na 580 gpu i 400 ram(sad bi vjerojatno moga i vise, ali ne zelim ga bas cijedit do kraja, i ovo je fino unaprijedjenje, taman da mogu igrat coh i cod4 sa pristojnim brojem fps-a) (default je mislim 413/325) ali frekfencije malo variraju, clockanje laptopa je mrvicu kompliciranije nego stolnog racunala, jer npr. kad gpu radi na bat. settings , na 125 hmz, i voltaza je dosta smanjena, treba je prvo postavit u full mod, 413/325 da bi moga dignut frekfenciju, inace se sledi laptop.
Procesor nisam cockao, malo sam gleda na netu, mislim da bi se moga preko soft fsb-a, ali ja nisam uspi, trazi neki podatak za maticnu plocu, koji neznam di bi nasa, ako ko zna bolji program za clockanje proca , neka javi, sigurno znam da moj proc moze brze od 1.46 ghz...

p.s. nema neke sanse da skuris laptop, da b to napravi treba bi mijenjat napon komponentama, a to nije tako jednostavno, najgore sto ti se moze dogodit je da pocmes dobijat artefakte u igrama (to provjeris sa ati tray tools ili ato tools, ali meni ati tool nije radio kako treba)
ili da ti se laptop pocme restartat , ako se pregrijava ili ako nesto nije u redu, ovo lito sam igra igrice i do 8 sati u komadu i nikakvih problema nije bilo, jedino je vent radio u full modu, kao i obicno, tako da nemou rec da sam primjeti da se laptop nesto vise zagrijava nego inace..
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote