View Single Post
Staro 24.10.2008., 02:20   #85
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Shadowww Pregled postova
Evo jedno pitanjce za naseg tehnišna (a i za ostale linuxaše koji naiđu): vidjeh da u svojem povećem postu o linuxu za destop nigdje nisi spomenuo *buntu distre; jel to zato sto je ta distra relativno nova u odnosu na stare pa postoje neke predrasude ili distra uistinu nije vrijedna paznje (zbog?) ili nesto trece?
Pozdrav,

Ubuntu je priznajem Linux koji još nisam upoznao (unatoč cijelom spindlu Linuxa i Unixa) ali jednostavno zato jer nisu još došli na red.
Imao sam kratko vrijeme instaliranu jednu staru distru a onda sam se ipak okrenuo RedHat i SuSE baziranim Linuxima. Mnogo Linuksaša koristi Ubuntu i imaju vrlo dobro mišljenje - s jednim sam Ubuntu-dovitljivcem bio u kontaku dugo vremena i chujem samo dobre stvari; čovjek radi i development u Qt i još svakakva čuda u Ubuntu. Radi se svakako o ozbiljnoj stvari i smatram (barem ovako iz treće ruke) da Ubuntu vrijedi isprobati. Ubuntu ima live distre pa ti preporucham da isprobaš neku od njih kako bi napravio neki "preview" sustava. Meni su diskovi totalno natrpani sustavima pa više nemam gdje instalirati Ubuntu; tri fizička diska - 4 sustava (chak sam morao jedan podijeliti na dva sustava). Moguće je da ću ovih dana isprobati i Ubuntu pa ti javim dojmove.

Sretno !
JosipMiller je offline   Reply With Quote