View Single Post
Staro 25.09.2008., 13:41   #250
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
To koliko jezgri i kako ih koriste je potpuno nebitno jer onda jednako koriste bilo koji procesor, bilo quad ili duo.
Stvar je da Intelovi procesori imaju djeljeni cache i da mogu alocirati sav cache na jednu jezgru ako je to potrebn što u slučaju Q9x50 serije znači punih 12MB što definitivno pridonosi performansama u igrama.
Apsolutno se slažem,ali moraš se i ti složiti,da taj quad radi na 2.4 ghz,i da ima 32mb cache-a,da bi bio sporiji od dualca na 3.2 ili 3.6,u igrama koje koriste samo dvije jezgre.To je bar jasno kao dan,samo o tome pričam. Pustimo cache,pa pogledaj što taj dijeljeni cache znači u E seriji,E6850 recimo i E8400,4mb i 6mb,razlika 1-2% na istoj frekvenciji,i to sam puno rekao.

Raspon clocka je bitan.Da se vidi pomak u fps sa procesorima na 2-4ghz. Onda ćemo,uz neclockanje GPU,moći i donijeti pokoji zaključak,osim,viš kak je ovi tu bržeji na 5 gige od ovog na dve.

Pokušavamo ustvari utvrditi koliko brzina procesora(ako treba,i po jezgri) utječe na rad i brzinu grafičke kartice,i mislim da ćemo uspjeti,tj. utvrđivanje optimuma mhz za iskorištavanje naših nimalo jeftinih kartica.
thedream je offline   Reply With Quote