View Single Post
Staro 18.09.2008., 15:47   #163
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Tebi je sve tupavo.. Ajde šta po tebi valja? Prosvijetli nas
kao sto rekoh gore, lg koji sam spominjao je po kvaliteti slike i opcem dojmu ostavio puno ugodniji utisak na mene od tog flashy shita od samsunga.
inace doma imam 2232bw, dobio sam CMO matricu i ta dominacija plave boje mi je bila prosto zapanjujuca, nesto preodvratno. nakon stelanja jos uvijek je bilo idiotskih odstupanja (tipa naginjanje u zeleni spektar kod sivih na svijetloj strani a u crveni na tamnoj), uzasan bleeding i slicne sheme.
ovaj t220 koji sam vidio u linksu me totalno podsjeca na to samo sto taj ode sav u crveno, ukljucujuci i kucsite. kao sto sam rekao prije, ljepse mi je djelovao LGov model, koji je usput bio jeftiniji.

i inace, oke, ukusi su razliciti, al to nametljivo crveno svjetlo pri dnu ekrana je totalna katastrofa. ne znam kakve ljudi vole sve monitore, al sam skuzio par stvari nakon sto sam se izjebo sam ovim 2232.

1. ergonomija JEST bitna. tojest, ako ti nemozes podici ekran da ti bude sa svojim gornjim rubom u horizonalnom polozaju sa ocima, ocekuj da ces se uhvatit nemali broj puta pogrbljen kako skiljis u ekran, kvazITmodo da tako skujem.

2. backlight bleed se da naviknut, ali kad ga nema itekakav je uzitak.

3. mozda neki ljudi stalno bulje u ekran pod nekim kutom i pod nikojim drugim, ili budu u samo jednom polozaju za racunalom. ja ne. mogu cak reci da u toj fotelji pred racunalom provedem uvjerljivo najvise vremena u danu posto sam programer. vertikalna osjetljivost TN matrica je prosto odvratna i itekako zamjetna. oke je za igre i za uredski posao, al ja se nemali put nadjem zavaljen kako promatram neki video ili cisto piljim u tablice, ili remote desktop i lose je. osim ako ne prilagodim ekran. prelos je taj osjecaj da moras drzat glavu na odredjenoj nadmorskoj visini da nebi izgubio neke detalje, ili moras gledat odozgo.

4. crna ne samo da je losa, vec je podlozna i onoj odvratnoj refleksiji gdje odjedanput dobijes glossy plohe dok gledas neku mracnu scenu.

u konacnici sam dosta frustriran stanjem na trzistu i cinjenicom da je nemoguce naci pristojan monitor od 22", a jos vise cinjenicom da samsung, kao jedan od najvecih proizvodjaca, nema ni jedan tn 22 model podesiv po visini. vjerovatno cu ici sa 24 inca della, al to je opet druga prica....

isto tako je IZUZETNO lose sto mos platit neki monitor 2500 kuna i zavrsit sa corkom koji je losiji od modela koji dodje 1000 kuna manje, i to ne samo po pikselima nego po matrici, bleedingu, svemu. to JE FAKIN NEVJEROVATNO.
kagjes je offline   Reply With Quote