View Single Post
Staro 27.05.2008., 15:56   #66
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,339
Istina je da je PC uspio upravo zbog otvorene arhitekture i kompatibinosti Win sa starim aplikacijama. U međuvremenu se hardware prilično razvio i virtualizacija je postala lako ostvariva na kučnim računalima. Ima jedan moj screen shot u kojem se vidi da sam podigao 15 Win98 u besplatnom VirtualPC-u. Slijedeći Win će vjerojatno biti 64 bitni ne zbog toga što ti dodatni bitovi značajno ubrzavaju programe (kako koje, neke i usporavaju) već zbog adresiranja više od famozni 3 i nešto gige. Koristim Vistu x64 i meni sve radi, srećom ne koristim starije 16 bitne aplikacije ali da mi trebaju ili kad mi trebaju tu je virtualizacija.
MS bi doista trebao, kako je netko već napisao, raskinuti korijene koji ga vežu za ranije verzije i napisati OS od nule makar u početku bio kompatibilan samo sa Officeom. Problem ostaju igre koje će vjerojatno loše raditi pod virtualizacijom.
Nije problem samo sa Windowsima i procesori troše solidnu količinu tranzistora da bi zadržali kompatibilnost sa prijašnjim verzijama. Ono što je nekad bilo prednost (kompatibilnost) sad postaje kočnica.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote