View Single Post
Staro 14.04.2008., 18:19   #118
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Evo već par dana se zahebavam s ovom prokletinjom od SP3-a, pa bi iznjeo moja iskustva i pritom zamolio na neke odgovore koji me tište. Kako imam staru kantu (Atlon 1600) koja se još dodatno usporila nagomilanim smećem nisam mogao više izdržati te sam krenuo u akciju slipstrimanja SP3-ice. Usput sam "malo" htjeo i olakšati windoze. Međutim kad su se windowsi koje sam slipstimao prvi put podigli dobio sam nekakvu poruku koje se ne sječam doslovno, uglavnom naglasak je bio na nekakvoj grešci sa SP 3 te je tražilo da ubacim cd s SP 3. U međuvremenu sam negdje pročitao da se SP3 ne može uredno slipstrimati ako si izbacio security center pa kako sam ja baš to bio uradio napravio sam novi slipstrim ovaj put nisam bio tako drastičan u rezanju windowsa. Kako nisam bio siguran da li sam sve uredno uradio kod drugog slipa ubacim ja autopatcher da provjerim da li se nude critical updejti za instalaciju. I ne lezi vraže sve updejte treba instalirati. Šta će mi SP3 pitam se kad treba praviti updejte. Sad sam se već izgubio. Odlučim još da probam instalirati windowse te da SP3 onako instaliram kao exe. Da napomenem da se radi o windowsima bez SP-a. I pri pokušaju instalacije SP3 dobijem obavijest da mi trebaju windowsi sa SP1 i odbije daljnju instalaciju. E nađem ja SP1 na starom bugovom cedeju i sredim stvari i evo sad sam na tim windozama. Nema pola sata da sam instalirao. Što sam primjetio, da je IE u banani pa sam morao instalirati Firefox, što i nije tako loše jer mislim da ću postati korisnik istog i to da na windows updejtu ima za pokupiti tek jedan updejt. Jesam malo razdužio ali morao sam objasniti kako je do svega došlo. Ono što me interesira: ako mi nije htjeo instalirati SP3 bez SP1 da li onda slipstrim SP3-ice ne prolazi ako nisi prvo slipstrimo SP1 i da li se može slipstrimati SP1 pa SP3 u istom điru, ili šta već bi se trebalo napraviti da bi dobio upotrebljivi slipstrim SP3-ice.
Ako bi tko imao kakvih savjeta bio bih zahvalan. Pozdrav

P.S. Kako nisam mogao uplodati ovaj post u vrijeme kad sam ga pisao (stoji mi par dana na desktopu) u međuvremenu nisam ništa eksperimentirao samo sam primjetio da su oba browsera nestabilna i s vremena na vrijeme se sruše.
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote