PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   22" TN vs 20" IPS widescreen (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=76956)

gnomisa 13.08.2007. 22:31

22" TN vs 20" IPS widescreen
 
dakle, dvojba je intresantna..uzeti dobar 22" wide sa TN matricom ili odličan 20" wide monitor s boljom IPS matricom....prošao sam brdo foruma i recenzija i kad sam pogledao sve cijene u našim dućanima (usput rečeno jako variraju i do soma kuna, najviše baš kod monitora) došao sam do zakjučka....22" wide bi trebao biti Philips 220WS8FB (imho čak nešto i bolji od samsunga 226bw, cijena 2250kn) a 20" wide bi trebao biti odlični Dell 2007WFP monitor s IPS matricom (cijena 3160kn)....e sad....pretpostavljam da bi za nekoga tko se najviše igra a manje radi dell bio overkill i da bi tih 900-ak kuna više bilo bacanje love...ali za radnika dell bi bio isplativ....mišljenja?

zvonac 13.08.2007. 22:43

uzet 20"IPS matrica,i ja sam bil u dvojbi ko i ti,na kraju je prevagnula kvaliteta,i nisam požalil kaj imam 20-setku

Lihto 13.08.2007. 23:47

Definitivno 20'',i to Della 2007WFP,trenutno Best buy

focal 14.08.2007. 02:41

Citiraj:

Autor Lihto (Post 788922)
Definitivno 20'',i to Della 2007WFP,trenutno Best buy

POTPISUJEM COVJEK JE U PRAVU 100% :D

Ja stvarno ne razumjem kako neko moze tvrdit da TN matrice imaju vrhunsku sliku ljudi moji to je srednja zalost -2
kuzim nema se novaca...al nemoj mene onda pravit budalom i govorit da je slika vrhunska...jel sam vidio 30 razlicitih modela TN matrica i to je meni ne gledljivo...

SRV 14.08.2007. 09:19

TN su u najboljem slucaju OK, ali daleko je to od odlicne slike. Go for IPS.

gnomisa 14.08.2007. 10:46

evo jedne zanimljive usporedbe; samsung 205bw vs dell 2007WFB


http://www.pureoverclock.com/review.php?id=637&page=11


ispada da i nije baš neka razlika....a 206bw je i nešto bolji od 205bw


btw, u vemil je došao novi 22" wide...Philips 220WS8FB za 2249 kunića....

Codiac 14.08.2007. 12:54

ips jede tn...

uvjek na ips bez obzira na 2 inca .

Wolverine 14.08.2007. 13:23

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 789113)
evo jedne zanimljive usporedbe; samsung 205bw vs dell 2007WFB


http://www.pureoverclock.com/review.php?id=637&page=11


ispada da i nije baš neka razlika....a 206bw je i nešto bolji od 205bw


btw, u vemil je došao novi 22" wide...Philips 220WS8FB za 2249 kunića....



odi pa pogledaj jedan i drugi (u isto vrijeme na istom mjestu) pa mi reci onda dal ima razlike
ne možeš uspoređivat IPS i TN i onda još reč kak i nije neka razlika

crn 14.08.2007. 14:48

Imao sam doma 20" Dell 2005FPW (s-ips) i 20" Dell E207WFP (TN) i daleko od toga da je E207WFP loš (osim u kutu gledanja koji je mojim s-ips(om) razmaženim očima na TN matricama katastrofalan).
Tehnologija je napredovala i na prvi pogled razlike su u nijansama ... sve dok ih ne staviš jedan do drugoga i shvatiš da tu nema usporedbe. JEDINA prednost TN matrice je cijena i tu se stvarno nema više što reći.
...
http://img512.imageshack.us/img512/9...linatr1.th.jpg
...

gnomisa 14.08.2007. 15:10

Citiraj:

Autor crn (Post 789337)
Imao sam doma 20" Dell 2005FPW (s-ips) i 20" Dell E207WFP (TN) i daleko od toga da je E207WFP loš (osim u kutu gledanja koji je mojim s-ips(om) razmaženim očima na TN matricama katastrofalan).
Tehnologija je napredovala i na prvi pogled razlike su u nijansama ... sve dok ih ne staviš jedan do drugoga i shvatiš da tu nema usporedbe. JEDINA prednost TN matrice je cijena i tu se stvarno nema više što reći.
...
http://img512.imageshack.us/img512/9...linatr1.th.jpg
...


da al gledaj, ovisi za što se kupuje monitor...za jednog gamera 206bw je super izbor, vrlo brz odaziv, nema nimalo ghostinga i sl.....a slika sasvim dovoljno kvalitetna za jednog gamera

Dell2007WFP sa svojom IPS matricom i za trećinu većom cijenom može biti dobar samo onima koji se misle ozbiljno baviti npr. grafičkim dizajnom....a dobar je i za one koji neznaju kud će s lovom..nikako nije bolji za gamere (vidi gorel linkani review) od 206bw....tko normalan (a nije pun ko brod) kupuje za trećinu skuplji monitor samo za igranje (ili uglavnom za igranje)......odem u dučane pa javim dojmove....

crn 14.08.2007. 16:15

S-IPS je bolji za sve - to nije upitno.
Kao što sam rekao JEDINA prednost TN matrica je cijena... osobno nikad ne bi štedio na monitoru jer u pravilu nadživi dvije tri generacije hardware-a (čitaj grafičkih kartica).
Iskreno, ne kužim ljude (djecu ?) koji daju par kila kuna za grafu koja je zastarjela za 6 mjeseci a štede na monitoru u koji bulje slijedećih par godina... pogotovo sad kad su se cijene skoro pa izjednačile.

antrax 14.08.2007. 17:00

i po meni je bolje kupiti della nasuprot tog samsunga unatoc manjem ekranu, ali manji je samo dimenzijama dok je radna povrsina ista. Sto ako ne mislis gledati iz tko zna kakve udaljenosti imho ne radi neku razliku..

naravno bolje je uz uvjet da imas toliko novaca za odvojit za njega...

Hamm 14.08.2007. 17:44

S-IPS matrica je puno bolja od TN matrice

iako ja imam monitor s TN matricom..kuži se da je slika lošija ali opet nije tolko loše i nisam neki perfekcionist ;) monitor ima prihvatiljvu cjenu te je jedino malo problem čitati kada je bijeli tekst na crnoj podlozi ostalo sve 5 :)

iako se slažem s crnim i nije mi jasno zašto ekipa ima grafu od 2-3 soma kuna a bulji u loše monitore

ja imam dobar omjer..grafa 500 monitor 2500..tak da :) me is happy..

22"wide sam htio a za 24"wide nisam imao novaca iako bi s njim dobio vjerojatno nešto bolje..vjerojatno ne bi bila TN matrica nego S-IPS matrica..ali onda bi me monitor došao 4-5-6k kn a ne 2,5k kn kao sada u ostalom vjerojatno cu si kroz neko kraco vrijeme (1g) ubosti malo kvalitetniji 24"Wide

val 14.08.2007. 19:51

Citiraj:

Autor crn (Post 789337)

...rječnik stranih riječi??:stoopid:

burner 14.08.2007. 21:26

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 789351)
vrlo brz odaziv, nema nimalo ghostinga i sl....

Ovo je stvar prošlosti i nije vrijedno spomena, tj. podrazumjeva se.

gnomisa 14.08.2007. 22:22

Samsung SM205BW – Pros:
Samsung SM205BW – Cons:

+ Good price and nice design
- Limited viewing angles, especially vertically

+ Decent panel uniformity
- No extra inputs

+ Surprisingly good black depth and colour reproduction / gradients
- Not as responsive as the Dell 2007WFP in tests



Dell 2007WFP – Pros:
Dell 2007WFP – Cons:


+ Excellent functionality and a wealth of inputs
- Slight panel uniformity variation in the corners

+ Good responsiveness and gaming performance
- Noisy movie playback

+ Very wide viewing angles
- Limited black depth

+ Good colour reproduction
- Colour banding possibly an issue to the colour enthusiast, even with recent fixes



pitanje je samo jer se isplati dati soma kuna vise za monitor koji pokazuje bolju sliku pod extremnim kutem i koji je u nekim stvarima losiji od puno jeftinijeg konkurenta...a usporedili su ga sa starijom verzijom samsunga....no kak je wolv vec rekao, treba otici u ducan i vidjeti....sam da ih nadjem oba u istom ducanu...

Ozy 14.08.2007. 22:42

Gle,neću reći da ti sam sebe ubjeđuješ...ali...ali tebi se očito ne isplati dati soma kuna više za to... :goood:
Stoga uzmi ovaj Philips ili Samsung ili šta već planiraš,uglavnom sa TN;i nemoraš se nikome pravdati,sve super i sve 5 ako si ti zadovoljan i tebi je dobar i dovoljan takav monitor,a očito je. :) Ako se nema para na bacanje,uzmi šta ti najbolje paše,bez puno nekih rasprava i ubjeđivanja... ;)

antrax 14.08.2007. 22:50

pa i dell je starija verzija... taj monitor je a02 u tom testu a trenutno su na trzistu a04 modeli... dell za razliku od samsunga svakom revizijom ne mjenja i kompletno ime.

cinjenica je da crna nije toliko crna na IPS matricama kao na xVA, ali na TN crna nije crna cim je gledana iz bilo kojeg kuta a da to nije direkt okomito!

gnomisa 14.08.2007. 23:03

Citiraj:

Autor antrax (Post 789657)
pa i dell je starija verzija... taj monitor je a02 u tom testu a trenutno su na trzistu a04 modeli... dell za razliku od samsunga svakom revizijom ne mjenja i kompletno ime.

cinjenica je da crna nije toliko crna na IPS matricama kao na xVA, ali na TN crna nije crna cim je gledana iz bilo kojeg kuta a da to nije direkt okomito!

bio sam danas u dva ducana i pogledao 206bw....gledao sam iz extremnih kuteva i tu se kuzi tn matrica.....ali daleko od toga da ak se malo pomaknes u stranu da je slika losija....i to je stvar proslosti....jos da bacim oko na della i to je to....a04 modeli kod nas? nemam pojma al mislim da ovi kaj su 3 soma kuna su oni stari modeli ostali na zalihama...zato treba skicnut u ducan...

Lihto 15.08.2007. 00:04

Ma za tebe je samsung najbolji netreba tebi Dell 2007 ionak si doneo tu odluku prije nego što si pitao.Uglavnom nemoj opet otvorit 100 tema u vezi jedne kupnje monitora pogotovo ako si već i sam odabrao taj monitor;)

antrax 15.08.2007. 00:54

gle, radi se o tome da 22" TN nije 1000kn losiji od 20" IPS, ali je losiji i ukoliko nije stvar u novcu onda je IPS bolji izbor, vrlo jednostavno, ako gledamo omjer ulozeno i dobiveno onaj philips je definitivno primamljiv odabir.

sto se tice ovoga sto si rekao da si gledao monitore, ocito si gledao ga samo u usporedbi s drugim TN, da je bilo sta drugo bilo pokraj primjetio bi razliku prilicno cim bi se pomaknuo. Ali ako je tebi ono dovoljno dobro, samo naprijed!

Naime, postoji jedno zlatno inzinjersko pravilo koje kaze da najbolje nije trenutno najkvalitetnije i najsavrsenije nego ono dovoljno dobro i prihvatljivo jeftino. (konkretno: sjetite se koliko je trebalo dvd-ima da se pocnu masovno koristit, koliko dugo se cd jos koristio za pohranu i prijenos podataka nakon sto su dvdi postali dostupni) - ovo je nesto cega se kompjuterasi iznimno rijetko drze osim kad su zbilja ogranicenu budetom!

Cinjenica je da ne mozes iskoristit u igrama prednosti IPSa potpuno jer zbilja nije bitno dal on moze prikazati 16m boja ili 260k kad za igru nije bitno toliko nijansi i ne gubis bas nesto u tom slucaju. Ali i za zvuk placamo drasticno vise da bi dobili samo malo i kod procesora je ista stvar, a bome ni monitore ne zaobilazi to. Naravno ovo se odnosi na prosjecne korisnike i kupnju uredaja za njih, a ne za specijalizirane namjene.

ja imam IPS monitor i nebi ga mjenjao za TN nikada... Imao sam prilike radit na kojecemu, ali na ovome se najugodnije osjecam od svih monitora ikad, mozda jer je bolji od ostalih, ali na ovaj 20" (4:3) mi je bitno lakse citat tekst recimo s udaljenosti nego na vecini 19" HPa Della i slicnih s kojima se svakodnevno susrecem, iako imaju vece piksele, al i dalje buljim u njih iz velike blizine. Al na poslu recimo imamo 2 vrste dell monitora, jedni su TN a drugi neka VA matrica i ovi VA imaju drasticno ostriju i bolju sliku (vjerojatno su i bitno skuplji bili doduse..)

sad sam tu namljeo hrpu gluposti, al generalno, ako ces se igrati samo na njemu koji sat dnevno veliku vecinu vremena, bez griznje savjesti mozes uzeti TN, ali ako mislis bilo sta radit na njemu duze osim igranja, pa makar to bilo pisanje teksta i net gdje gledas detalje (slova su bitno manja nego si vjerojatno navikao, hehe) svakako uzmi bolji monitor ako si mozes priustit, ipak se radi o naprezanju ociju, dakle zdravlju

gnomisa 15.08.2007. 01:14

Citiraj:

Autor antrax (Post 789748)
gle, radi se o tome da 22" TN nije 1000kn losiji od 20" IPS, ali je losiji i ukoliko nije stvar u novcu onda je IPS bolji izbor, vrlo jednostavno, ako gledamo omjer ulozeno i dobiveno onaj philips je definitivno primamljiv odabir.

sto se tice ovoga sto si rekao da si gledao monitore, ocito si gledao ga samo u usporedbi s drugim TN, da je bilo sta drugo bilo pokraj primjetio bi razliku prilicno cim bi se pomaknuo. Ali ako je tebi ono dovoljno dobro, samo naprijed!

Naime, postoji jedno zlatno inzinjersko pravilo koje kaze da najbolje nije trenutno najkvalitetnije i najsavrsenije nego ono dovoljno dobro i prihvatljivo jeftino. (konkretno: sjetite se koliko je trebalo dvd-ima da se pocnu masovno koristit, koliko dugo se cd jos koristio za pohranu i prijenos podataka nakon sto su dvdi postali dostupni) - ovo je nesto cega se kompjuterasi iznimno rijetko drze osim kad su zbilja ogranicenu budetom!

Cinjenica je da ne mozes iskoristit u igrama prednosti IPSa potpuno jer zbilja nije bitno dal on moze prikazati 16m boja ili 260k kad za igru nije bitno toliko nijansi i ne gubis bas nesto u tom slucaju. Ali i za zvuk placamo drasticno vise da bi dobili samo malo i kod procesora je ista stvar, a bome ni monitore ne zaobilazi to. Naravno ovo se odnosi na prosjecne korisnike i kupnju uredaja za njih, a ne za specijalizirane namjene.

ja imam IPS monitor i nebi ga mjenjao za TN nikada... Imao sam prilike radit na kojecemu, ali na ovome se najugodnije osjecam od svih monitora ikad, mozda jer je bolji od ostalih, ali na ovaj 20" (4:3) mi je bitno lakse citat tekst recimo s udaljenosti nego na vecini 19" HPa Della i slicnih s kojima se svakodnevno susrecem, iako imaju vece piksele, al i dalje buljim u njih iz velike blizine. Al na poslu recimo imamo 2 vrste dell monitora, jedni su TN a drugi neka VA matrica i ovi VA imaju drasticno ostriju i bolju sliku (vjerojatno su i bitno skuplji bili doduse..)

sad sam tu namljeo hrpu gluposti, al generalno, ako ces se igrati samo na njemu koji sat dnevno veliku vecinu vremena, bez griznje savjesti mozes uzeti TN, ali ako mislis bilo sta radit na njemu duze osim igranja, pa makar to bilo pisanje teksta i net gdje gledas detalje (slova su bitno manja nego si vjerojatno navikao, hehe) svakako uzmi bolji monitor ako si mozes priustit, ipak se radi o naprezanju ociju, dakle zdravlju


sve stoji sto si napisao...al i sam velis da monitor uglavnom koristis za RAD..uostalom evo jednog radnika koji je kupio taj monitor a mislio je i da ce igranje bit bolje neg na TN....btw, ovim zakljucujem temu jer vidim da su se neki uzrujali...

Title: Great for graphics lovers, terrible for gamers!!!! Date: June 7, 2007

Pros
Looks nice, has tons of features for input/output, visually satisfying for the image.

Cons
"This monitor has terrible response time for games. You want between 4MS and 8MS if at all possible, the lower the better; this monitor suffers a terrible 16MS which is absolutely horrid! Image quality is very good, but couldn't give 5 stars because it does ghost slightly when I play a fast moving game. The on screen menus are a little weird but was easy to get used to once I used them a few times.
Get the E228WFP if your a gamer, I found this monitor to hold almost as perfect looking picture with a much better gaming quality.


Additional Thoughts
My expertise: Computer Engineer/Sr. Java (Server Side) Web Based Application Developer. I have proficiency in both hardware and software design and development.
I love the look of this monitor, the image quality is wonderful, and the many options of this monitor are awesome, however if you are a gamer please do NOT buy this one!!!! I bought this monitor looking at the ratings and a lot of the reviews and looking at the quality of it, but I forgot to look at the response time and realized it was the kiss of death. I had a 8MS response time 17 inch non name brand monitor and used that for some of the newer games including Elder Scroll: Oblivion, and it worked fine, and it took me almost a week to get the monitor for my new XPS and realized that something was wrong possibly with my mother board or graphics card because Elder Scroll: Oblivion and some of my other newer games were slightly laggy. They replaced my whole computer monitor and all and it still lagged occasionally. I was not happy, when my friend pointed out the TERRIBLE response time, and I tested it up against not so nice monitors with better response time between 4-8MS and realized holly cow this monitor is NOT a hardcore, new game, gaming monitor. It looks great on a lot of games, very pretty, but does not perform very well on extremely graphic intense games of today comparatively.
14 of 16 people found this review helpful."


2nd review...
"Dell is using the PVA panels again. I bought this for Photoshop/graphic arts and the PVA will not be good for that. Its going back."

uglavnom, procitao na desetke user reviewa i mnogi su javili da kod igranja igara (FPS, simulacije, oblivion i sl) dolazi do "motion blurra", "ghostinga" i sl.....a neki od njih su kupili nedavno taj monitor..i to ameri koji dobiju nove primjerke prije....cujte ipak je to 16ms....nejde ferari po makadamu...

Ozy 15.08.2007. 02:00

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 789766)
...nejde ferari po makadamu...

Prođi dolje pored Dubrovnika kad ekipa vozi GAMBOL utrku,pa ćeš vidit kako i Enzo i Galardo i ostali prže po makadamu (bili radovi neki,ko i uvijek...)... :goood: :lol2:

No svejedno ti usporedba bash ne stoji. Nego tko se uzrujao..tko,šta,gdje je da ga vidim... :lol2:

Gle,mi čitamo tvoje postove i vidimo koliko si subjektivan,pa valjda je i tebi to dosad jasno... ;) Tako da ono,nimalo nisi realan i ispucavaš tu te izjave jednog tamo nekog;a za ostale hiljade recenzenata koji govore sve naj o IPS ne govoriš...no dobro opet nije mi bitno. :)

Uzmi lijepo sa TN matricom,i kako i prije rekoh nemoj više uvjeravanje ni ubjeđivanje u nešto što nije.. ;) :goood:

Jednostavno bolja slika je bolja i amen. To što nekome to ne znači i ne treba ili recimo ne vidi/ne primjeti...kužiš. ;) A inače koliko sam pročitao kad sam i sam uzimao lcd,vidio sam da monitori sa 20ms odziva sa 'današnjim' matricamam nemaju problema sa ghostingom,a 16" ima gro ekipe sa ovog foruma samo,i nitko se ne žali na ghosting,tako da nije samo TN za igre bogomdan... :care:

Wolverine 15.08.2007. 07:24

zbog ovakvih nedokazanih likova je i gorluk otišao....i sad fakat vidim da je imao pravo
ne'moš ti protiv balkana, a i ljudi nikako da shvate da fakin' geyming nije jedina stvar za kaj ti treba komp/monitor, da 16ms kod Della sa IPS-om je ista kenja ko i bubam 8ms kod Zamzunga sa TN-om, i da je nekima važno da ne dobim fakin' invert boja kad zakrenem glavu za 10°...
meni je isto više puna kifla i ovakvih threadova i ovakvih vikend-gurua koji su se načitali Entera i pogledali možda tri police monitora (koji su btw ziher svi bili prek splitera povezani na isti izvor rezolucije cca 1024/768)


dajte više zaključavajte threadove koji krenu u ovom smjeru jer evo 7h, tek sam se digo popit antibiotik i već mi je dan u qrcu :D
a ima i gro sličnih tema

gnomisa 15.08.2007. 08:44

Citiraj:

Autor Wolverine (Post 789821)
zbog ovakvih nedokazanih likova je i gorluk otišao....i sad fakat vidim da je imao pravo
ne'moš ti protiv balkana, a i ljudi nikako da shvate da fakin' geyming nije jedina stvar za kaj ti treba komp/monitor, da 16ms kod Della sa IPS-om je ista kenja ko i bubam 8ms kod Zamzunga sa TN-om, i da je nekima važno da ne dobim fakin' invert boja kad zakrenem glavu za 10°...
meni je isto više puna kifla i ovakvih threadova i ovakvih vikend-gurua koji su se načitali Entera i pogledali možda tri police monitora (koji su btw ziher svi bili prek splitera povezani na isti izvor rezolucije cca 1024/768)


dajte više zaključavajte threadove koji krenu u ovom smjeru jer evo 7h, tek sam se digo popit antibiotik i već mi je dan u qrcu :D
a ima i gro sličnih tema

da, nije monitor samo za gejming..onima koji ne rade ili rade samo od doma...a onima koji rade na poslu vrijeme za odmor/opustanje i igru je DOMA na svom monitoru....a da si procitao thread od 100 stranica gdje ljudi imaju puno problema sa kak vele "color bandingom" na dellu znao bi nesto vise....ali hej ti si ultimativni klinac super hardcore hardver freak koji ovdje visi 24 sata i dijeli savjete....ne velim da znam vise od tebe (nisam hardver freak, zanimaju me vise druge stvari) al prekenjavanje ovdje izgleda dodje kao nacionalni sport....uskoro ce ovdje ljudi poceti pitati za konfe sa pocetnim textom..."Uzviseni moji expertovci...molim vas da mi slozite....."

Wolverine 15.08.2007. 09:10

Ja ne kažem da je Dell cvijeće ima i puno boljih monitora, no uspoređivat TN i IPS i reč da i nije neka razlika nema veze s mozgom.

ak tebi smeta kaj sam tu imaš ignore listu pa brate samo dodaj moj nick klinac se neće ljutit

Gilbert5 15.08.2007. 09:21

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 789831)
ali hej ti si ultimativni klinac super hardcore hardver freak koji ovdje visi 24 sata i dijeli savjete....ne velim da znam vise od tebe (nisam hardver freak, zanimaju me vise druge stvari) al prekenjavanje ovdje izgleda dodje kao nacionalni sport....uskoro ce ovdje ljudi poceti pitati za konfe sa pocetnim textom..."Uzviseni moji expertovci...molim vas da mi slozite....."


Dobra :D

Inače, TN monitori su jedino dobri za gaming... i nema govora da se mogu uspoređivati s ips matricom u bilo kojem drugom području

Uzmi taj 22" i uživaj:goood:

Dancho 15.08.2007. 10:09

Daklem,
obično izbjegavam ovakve forumske rasprave,ali pošto imam dotični monitor ( Dell 2007WFP A04 S-IPS ) nešto bih samo sitno dodao ovdje rečenome.

-ghosting : igram na njemu GW ( od početka , od Propheciesa, pvp uglavnom ) i mogu ti reći da nikakvog ghostinga nisam primjetio ( tko god je igrao guild battles zna kakva gužva može tu nastati )

-banding : kada u meniju podesiš Desktop Image Mode nema ni b od bandinga

-video : zrnatosti ima , ali se i ona s novijim driverima moze smanjiti u potpunosti na prihvatljivu mjeru

-backlight : backlighta ima , ali tek toliko da se primjeti da je tu,ništa strašno,kod mene je recimo nešto izraženiji u lijevom gornjem kutu i malo u desnom i ništa više

-cijena : 3200 kn kod Kodeksa,36 mjeseci garancije,to je dosta novaca ali po mome mišljenu ovaj monitor to zalužuje,jer , što se mene tiče , radije ću dati manje novaca za ostatak konfiguracije pa gledati u kvalitetan lcd nego kupiti nekakvu pilu i gledati u katastrofu sljedećih par godina

pozdrav...

Blue Spirit 15.08.2007. 10:20

Baci malo pogled kad se usporede Samsung 205BW sa Dell 2007 WFP jedan pored drugoga. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=64364

Jelc 15.08.2007. 10:58

Ajde budite tako dobri pa komunicirajte bez flejmanja.
Iznošenje mišljenja je jedno, flejmanje i vrijeđanje nekaj sasvim deseto...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger