![]() |
s čim spržit ovo
hirens boot s kojom opcijom u neri da spržim, tj da cd bude bootabilan , i podpitanje da li hirens boot ima partition magic i da li se može s njim kad se boota napraviti resize particija. Hvala
|
Recorder->burn disc image
|
Recorder > Burn Image
Da. Da. |
baš ne mogu nači Recorder > Burn Image jel možda kod copy/backup > burn image to disc
podpitanje kad treba add jel dodan sve zajedno tj to je u winrar datoteci |
Pazi, radi se o Nero Burning ROM-u, ne Expressu...
http://www.imagesforme.com/thumbs/5428Clipboard01.png Ako je ISO nastavak (obično ga WinRAR mazne sebi) onda se radi o imageu i otvoriš ga samo u prozoru koji se pojavi nakon slike gore. |
uhm ok nešto sam kao spržio ali imam frku kad otvorim partition magic kaže mi neki fail , greška ne neka idem ponovo pa javim za 5-10 minuta.
|
je sve radi ma išao sam data cd i onda burning rom, zatim onaj gore image, sviđa mi se ovaj forum , jel ima finih i pravih pitanja, odgovora, nekako expertno djeluje.
|
Evo ušao sam sa hirens boot , zatim partition magic, ima na hardu od 80GB dvije particije c i d. C je nekih 20Gb a ova druga 60. Trenutno na drugoj d imam 23Gb slobodno.
Kad sa partition magic kliknem na resize/move na c disk jedino što mi nudu max da ga proširim je nekih 300 mb, a meni treba više, kad kliknem na d particiju ponudim mi da malo povečam je i ponudi da je smanjim za jedno 20Gb. PITANJE kad bi oduzeo od d diska jel bi se to prispojilo C particiji. |
moras vjerojatno ici na manual ako ti ponudi. Onda odsjeces koliko zelis od D particije (sa pocetka) i zatim prosiris C particiju.
|
Prvo moraš smanjiti D particiju i onda povećati C, drugačije ne ide. Kako ćeš autom izaći s parkinga, ako se drugi auto nabio naprijed, a treći iza? :) Prvo neki od ta dva treba pomaknuti.
Citiraj:
|
Citiraj:
|
Naravno, backup, deep scan disk i defragment je obavezan prije takvih operacija.
|
deep scan disk bi bilo šta provjerit viruse, greške na disku jel to.
|
Prvenstveno bad sectore (Recovery Console > chkdsk c: /p /r, isto i za d: ), a ni za viruse nije loše, za svaki slučaj, ali nemaju veze s reparticioniranjem jer se ono izvodi na nižoj razini.
|
ok kad napravim javim, pozdrav laku noć.
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:56. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger