PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Software za katalogiziranje filmova (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=63857)

Gabre 16.03.2007. 14:50

Software za katalogiziranje filmova
 
znači, trebao bih softwaer koji bi mi omogućio stvaranje baze filmova koje posjedujem, program koji bi imao mogućnost da za svaki film stavim malu sliku (cover, poster), da mogu upisati neke detalje o filmu. kar recimo, godina snimanja, glumci, kratka radnja, žanr....

ovo mi treba pošto imam popriličnu kolekciju filmova koja mi stoji u kutijama i kad mi se nešto gleda, onda moram prebirati, pa čitati tko glumi, koliko je star film, kojeg je žanra itd.

bilo bi daleko jednostavnije sve popisati, uzeti određeno vrijeme i potruditi se sve unijeti u jednu bazu podataka koju bih kasnije mogao pretraživati. :)

da li tako nešto postoji, jer ja ne znam kako da uopće upišem u google da mi izbaci imena takvog software-a... :stoopid:

P.S. pronašao sam movie collector, upravo skidam trial.

još nešto?

unaprijed hvala! :kafa:

domy_os 16.03.2007. 15:09

http://www.bolidesoft.com/images/amm_logo.gif

morph 16.03.2007. 15:11

All My Movies, Excel, whereisit ima plugin za imdb pomocu kojeg mozes prikupiti informacije sa imdb stranice, Movie Mania, MeD's Movie Manager, Catvids,

Gabre 16.03.2007. 15:13

nemojte me zasipati sa hrpom software-a, recite samo onaj koji koristite, jer nemam volje ni želje isprobavati 20 programa.

tnx do sada na savjetima :) brzi ste

morph 16.03.2007. 15:21

Citiraj:

Autor Gabre (Post 676662)
nemojte me zasipati sa hrpom software-a, recite samo onaj koji koristite, jer nemam volje ni želje isprobavati 20 programa.

tnx do sada na savjetima :) brzi ste

Ne koristim niti jedan jer nemam potrebe za time, manje vise znam za svaki film barem okvirno zanr, godinu, tko glumi...
A za katalogizaciju koristim Whereisit.
Probao sam movie collector (ili cak all my movies) i shvatio sam da mi ne treba jos jedan komad softvera na racunalu kad kombinacija whereisit i http://www.imdb.com/ radi i vise nego dobro

Gabre 16.03.2007. 15:32

kad imaš preko 200 filmova, ako ne i više, onda je teško pamtiti.

whereisit mi se grafički ne sviđa, nije mi pregledan. a to mi je najbitnije kod ovakvog software-a. čini mi se da za filmove baš i nije, ali za ostalo izgleda dobar.

all my movies mi izgleda još bolje od movie collectora, vidjet ću.

ubacio sam sad sa movie collectorom dva filma, ZAKON, skine ti sve podatke o filmu, postere, sveee..

odabereš žanr koji ti se gleda, i odmah ti izbaci popis... divota :D

morph 16.03.2007. 15:44

Citiraj:

Autor Gabre (Post 676682)
kad imaš preko 200 filmova, ako ne i više, onda je teško pamtiti.

Vise nego 3 puta toliko:fiju:

Citiraj:

whereisit mi se grafički ne sviđa, nije mi pregledan. a to mi je najbitnije kod ovakvog software-a. čini mi se da za filmove baš i nije, ali za ostalo izgleda dobar.

all my movies mi izgleda još bolje od movie collectora, vidjet ću.

ubacio sam sad sa movie collectorom dva filma, ZAKON, skine ti sve podatke o filmu, postere, sveee..

odabereš žanr koji ti se gleda, i odmah ti izbaci popis... divota :D
Ma meni se kod whereisit-a svidja mogucnost sto mogu imati jednu aplikaciju za katalogizaciju svega, a ne 6 programa - preglednost mi je zadovoljavajuca.
Makar evo sad kad si napisao da si zadovoljan, sve si i ja nesto razmisljam o tako necemu.
Gledam malo screenshotove od all my moviesa i ne izgleda lose, cini mi se boljim od Movie collectora koji me nije bas odusevio.

Ladybug 16.03.2007. 16:22

I ja ti preporučam Whereisit, a pomoću tog IMDB plugina fino si downlaodaš i covere i kratki sadržaj filma, i kad gledaš thumbnailove koji su flagged kao "filmovi", sve fino vidiš da je milina, nemre ti se ne sviđat :)
http://img149.imageshack.us/my.php?i...ntitledtc7.jpg
a i kako morph kaže, imaš katalog za doslovno sve kaj imaš na kompu i izvan njega, and everything is only crtl+F away :)

gorluk 16.03.2007. 17:20

Jqa koristim WhereIsIt (općenito za katalogizaciju, IMHO daleko najbolji katalogizator), te Movie Collector Pro. IMHO izvrsna kombinacija - s WhereIsIt-om u svakom trenu zna gdje mi se nalazi koji file / disk, a Movie Collector Pro ima razne opcije (možeš birati nekoliko baza podataka otkud će ti se skidati coveri, informacije itd itd.).

joga bonito 16.03.2007. 19:59

Ja sam sebi napravio u Excelu i najbolje je sam sebi napravis kako zelis ako znas radit malo bolje s Excelom napravis si auto filter i ako znas koristit formule napravis da ti sam izracunava koje si filmove pogledo koje ne to sve se da napravit ja sam sebi napravio ad mi sam izracuna koliko komedija imam,koliko akcija,koliko sam filmova pogledo a koliko ne i ostalo!:goood:

P.S. ako neznas ili ti se nead pravit poslat cu ti ja primjerak moj i samo promjenis podatke a imas sve sta te zanima??

Gabre 16.03.2007. 23:42

Citiraj:

Autor morph (Post 676693)
Vise nego 3 puta toliko:fiju:

Ma meni se kod whereisit-a svidja mogucnost sto mogu imati jednu aplikaciju za katalogizaciju svega, a ne 6 programa - preglednost mi je zadovoljavajuca.
Makar evo sad kad si napisao da si zadovoljan, sve si i ja nesto razmisljam o tako necemu.
Gledam malo screenshotove od all my moviesa i ne izgleda lose, cini mi se boljim od Movie collectora koji me nije bas odusevio.

200 sam rekao malo... :kafa: želim imati specijalizirano arhivu samo za filmove... a whereisit je odlilčan za ostalo..

Citiraj:

Autor Ladybug (Post 676718)
I ja ti preporučam Whereisit, a pomoću tog IMDB plugina fino si downlaodaš i covere i kratki sadržaj filma, i kad gledaš thumbnailove koji su flagged kao "filmovi", sve fino vidiš da je milina, nemre ti se ne sviđat :)
http://img149.imageshack.us/my.php?i...ntitledtc7.jpg
a i kako morph kaže, imaš katalog za doslovno sve kaj imaš na kompu i izvan njega, and everything is only crtl+F away :)

probat ću sa tim pluginom...

Citiraj:

Autor gorluk (Post 676749)
Jqa koristim WhereIsIt (općenito za katalogizaciju, IMHO daleko najbolji katalogizator), te Movie Collector Pro. IMHO izvrsna kombinacija - s WhereIsIt-om u svakom trenu zna gdje mi se nalazi koji file / disk, a Movie Collector Pro ima razne opcije (možeš birati nekoliko baza podataka otkud će ti se skidati coveri, informacije itd itd.).

najvjerojatnije ću se odlučiti za jedan program za filmove, a drugi za ostalo... :fiju:

Citiraj:

Autor joga bonito (Post 676856)
Ja sam sebi napravio u Excelu i najbolje je sam sebi napravis kako zelis ako znas radit malo bolje s Excelom napravis si auto filter i ako znas koristit formule napravis da ti sam izracunava koje si filmove pogledo koje ne to sve se da napravit ja sam sebi napravio ad mi sam izracuna koliko komedija imam,koliko akcija,koliko sam filmova pogledo a koliko ne i ostalo!:goood:

P.S. ako neznas ili ti se nead pravit poslat cu ti ja primjerak moj i samo promjenis podatke a imas sve sta te zanima??

ne znam sam... :D
slobodno pošalji na gabrijel@rocketmail.com stavi neki upečatljiv subject na mail da skužim što je hvala

gorluk 17.03.2007. 03:03

Citiraj:

Autor Gabre (Post 677022)
najvjerojatnije ću se odlučiti za jedan program za filmove, a drugi za ostalo...

Odluči što ti je god volja, ja ti samo predlažem dosta dobar (i provjeren način). Da ti objasnim malo detaljnije kako to izgleda:

S Movie Collector Pro katalogiziraš filmove s detaljnim podacima (coveri, sadržaj, glumci, redatelj, producenti, detalji o samom izadanju itd.), dok Where Is It koristiš za SVE što imaš na kompu / izvan njega. Čim spržim disk i Nero mi ga izbaci, samo ga vratim unutra i importiram u Where Is It. Imam nekoliko kataloga po defaultu otvorenih u WII - MP3, Filmovi, Posao, Gluposti itd. Tako imam bazu pomoću koje u svakom trenu znam na kojem disku se određeni file nalazi, odnosno u kojoj košuljici u CD koferu se koji disk nalazi.

Koristio bih WhereIsIt za sve, budući da je IMDB plugin ok, no MovieCollector je dalkeo bolji, i pruža neke jako dobre funkcije (a ima i super HTML export).

Dakle, Where Is It pod obavezno, bolji katalog softver nećeš naći, a moja preporuka je da probaš na 10 minuta i Mobie Collector Pro, i vidjet ćeš kako su ta dva programa dosta različiti, te kako se jako dobro nadopunjuju.

-POP- 30.03.2007. 22:13

Citiraj:

Autor Ladybug (Post 676718)
I ja ti preporučam Whereisit, a pomoću tog IMDB plugina fino si downlaodaš i covere i kratki sadržaj filma, i kad gledaš thumbnailove koji su flagged kao "filmovi", sve fino vidiš da je milina, nemre ti se ne sviđat :)
http://img149.imageshack.us/my.php?i...ntitledtc7.jpg
a i kako morph kaže, imaš katalog za doslovno sve kaj imaš na kompu i izvan njega, and everything is only crtl+F away :)

Koliko sma skužio skinuo mi je sliku od filma, ali nikako da ju vidim...:stoopid:

perich 30.03.2007. 22:25

Osobno preporucam Ant Movie Catalog... koristim ga vec nekoliko godina i stvarno je najbolje kaj sam koristio... i da... frajver....

G.ost 30.03.2007. 22:30

ja koristim moviecollector,totalno jednostavan za koristiti i evo ja se s mojih 500+ filmova odlično snalazim s njim

Ladybug 31.03.2007. 16:25

Citiraj:

Autor -POP- (Post 688954)
Koliko sma skužio skinuo mi je sliku od filma, ali nikako da ju vidim...:stoopid:

Odi u Categories tab (za razliku od Catalogs taba u kojem vidiš cd-e). Naravno, ako si napravio kategorije i assignao kategoriju nekom filmu :)
http://img230.imageshack.us/img230/3588/untitledwn3.jpg

carloss 11.04.2007. 00:06

...
 
Verujte mi, probao sam preko 50 programa za ovu svrhu

Najbolji program za katalogizaciju uopste je where is it po mom misljenju, nazalost ja sam poceo da koristim advanced disc katalog (koji je takodje vrlo dobar) pre where is it-a i mrzelo me je da ponovo ubacujem preko 200 diskova u player da bi ih sredio u where is it.

E, sad samo za filmove definitivno bolje resenje jesu usko specijalizovani programi za to. I ovde sam probao preko 20 programa za tu svrhu. Da ne nabrajam druge, najbolji po meni su All my movies i Movie collector.

All my movies - prednosti : Ubacuje veliku sliku (cover filma), jos bolja stvar - daje screenshot-ove iz filma i to ubacuje takodje u katalog sa Neta. Mana (bar kod mene) - ne dodaje sa Neta podatke o reziseru, scenaristi, studiju...
koristim najnoviju verziju 4.1 (trial mode, jer nisam platio :) i nisam uspeo da resim taj problem

movie collector - Prednosti: Daje sve podatke o filmu, pregledan, ima mogucnost skidanja podataka sa vise razlicitih sajtova
Mana: Sitna slika, sitan font (ne moze da se poveca)

All my movies je ovako po mom ukusu, samo da vuce sve podatke o filmu sa Interneta kako treba

Inace, najvise podataka o filmu izvlaci Ant movie katalog (koji je i besplatan), ima izbor preko 30 razlicitih sajtova sa kojih se mogu uzeti podaci o filmu
U njemu se dobija i opsiran komentar o filmu, nagrade koje je dobio itd.
Mana mu je sto je opet po meni sitan font, treba da se becim da bih to procitao, i jako sitna slika, pri tom daje samo jednu sliku (front cover) i to je to

NJUNJO_HR 11.04.2007. 00:49

Isto sam isprobao puno kataloga i osta na ovom:
Ant Movie Catalog.
Uzel sam njega zbog problema da na jedan dvd stane više
filmova. Mnogi programi su obično jednom filmu dodavali broj, ali nisi mogel
nigdje staviti zapis na kojem je BROJU DVD-a.
npr "Bad boys 2" redni broj filma 304, ali na DVD-u 105. I taj broj 105 staviš
pod "Media Label" kućicu. I sad je na DVD-u pod oznakom 105 još tri filma.

Našel sam pred dvije godine taj program i od onda samo njega koristim.
Jedina mana su male sličice.

carloss ti je jako dobro opisal prdnosti i mane nekih programa

Solucija sa excelom isto nije loša varijanta. Vidio sam od frenda i čisto ok
izgleda.

jonyb 11.04.2007. 01:00

Movie Label 2007

http://www.codeaero.com/movie-label/

Ladybug 13.06.2007. 18:16

Yo, di je ona naredba u Whereisitu da mi eksporta u xml ili html ili neki drugi društveno prihvatljiviji format, molim?

Hamm 13.06.2007. 18:59

ee ladybug

klikneš na printer :)

imas dropdown meni "report destination"

i tamo odaberes ms excel table

pozz

Ladybug 13.06.2007. 20:00

Citiraj:

Autor Hamm (Post 745464)
ee ladybug

klikneš na printer :)

imas dropdown meni "report destination"

i tamo odaberes ms excel table

pozz

aaaa, pa tako reci :D Ne bih se sjetila da me ubiš... A Gugl onak, ne pomaže. Thx, I'm gonna export my ass off lol

:zdero2:

sviby 17.06.2007. 01:07

:banned:

sviby 17.06.2007. 01:21

Ja koristim DVD Collector.
Naslovnice ili skeniram ili skinem sa http://www.cdcovers.cc/
A ostale podatke ako želim program skida sa interneta.
Freeware je,nema frke.:respekt:

Imagine 18.02.2013. 13:04

Znam da ispadam ljenčina ali zaista nemam energije ni živaca za testiranje svega spomenutoga u ovom topiku ...

Dakle , moja sposobnost da pratim kolekciju filmova je odavno prešišana.

Kad mi neki film padne na pamet nekad se ne mogu sjetiti jel ga imam, a ako se sjetim da ga imam, onda nemam blage veze gdje je. S obzirom da koristim 'disk dock' i da nemam jedan disk , to je kao traženje igle u plastu sijena. :hitthewal:

Treba mi nekakvi softver u koji mogu ukucati film pa da mi izlista gdje je (jel ga uopče imam u 'digitalnom obliku' ) Dovoljnja mi je lista naziva filmova bez ikakvih dodatnih informacija o filmovima. Uglavnom , tražim nešto jednostavno za koristiti...

coconut 18.02.2013. 13:11

MediaMonkey?

syss 18.02.2013. 19:43

http://themetabrowser.com/

jest da se plaća, ali je monstruzno moćan... ja ga koristim za održavanje wmc baze filmova.

Hamm 18.02.2013. 19:58

Toliko je moćan da svaki put kad dođemo kod tebe ne radi i moraš raditi reinstall istog i reboot pca. :D

syss 18.02.2013. 20:09

pomiješao si mediabrowser i metabrowser... što nije ni čudo s obzirom na vidne ti sposobnosti :D :D :D

Hamm 18.02.2013. 21:59

Jel to razlog iz kojeg ti u jednom trenutku nestane zvuka, a u drugom slike? :D

Uglavnom nemojte kupovati taj kramp od softa i uparivati ga sa još većim krampom od softa (WMC). :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger