PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (riješeno) DVD przilica stalno vrti disk (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=61231)

wireless_os 21.02.2007. 11:40

(riješeno) DVD przilica stalno vrti disk
 
Eto u naslovu sve pise o cemu se radi. Stavim neki disk unutra i nista ne radim a on ga stalno vrti...ako treba cijeli dan ce tako. Przilica je eksterna LG LG GSI-E10N. Kupljena je prije mozda mjesec, mjesec i pol. Windowse sam svjeze stavio jucer tako da nema nikakve gamadi gore a i nisam nista prckao posebno. Inace kad sam je kupio prvi mjesec nije bilo tog problema....HEEELP

igorba 21.02.2007. 18:26

Koji firmware? Da nemaš slučajno Creative zvučnu karticu (znam zašto pitam)? Koji software koristiš za snimanje? Ajd probaj otići u safe mode i vidi postoji li tamo isti problem.

Mortal 21.02.2007. 19:18

Ako pržilica stalno vrti onda je u njoj problem ne može uhvatit disk. POkušaj staviti neki drugi medij unutra

wireless_os 21.02.2007. 20:50

Citiraj:

Autor igorba (Post 653230)
Koji firmware? Da nemaš slučajno Creative zvučnu karticu (znam zašto pitam)? Koji software koristiš za snimanje? Ajd probaj otići u safe mode i vidi postoji li tamo isti problem.

Pa imam zadnji firmware, jucer sam ga updejto sa onom nekom aplikacijom sto dodje na cd-u. Da ima Creative zvucnu, eksternu Live! 24-bit. U safe modu sam probao i isti problem...jedino ne spina prazan dvd. Za snimanje imam Neru OEM verziju, nju sam imao i prvi puta kad sam koristio przilicu i bilo je sve 5.

igorba 21.02.2007. 22:25

Za Creative pitam jer je jedna aplikacija što dođe s nekim Creative karticama znala ponekad biti uzrok neprestanom spinup-u medija. Obično je jedan od dva uzroka:
1. neka aplikacija (obično na razini drivera ili low filtra - tako ima veću važnost od ostalog softvera) koja neprestano traži podatke s medija, to su obično neke aplikacije npr. od mp3 playera i sl. koje pretražuju diskove u potrazi za medijskim datotekama...
2. neispravan optički pogon

-s obzirom da je eksterni model, neće ti biti problem probati na nekom drugom računalu, pa ako tamo radi normalno, problem je softverske prirode (1), a ako i tamo zeza onda je vjerojatno senzor otišao tj. prža neispravna.

wireless_os 22.02.2007. 00:19

Hvala na pomoci. Rijeseno sa uninstalom jednog dijela softwera sto dolazi sa creative zvucnom. : goood :


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger