PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mediji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   ..kvark DVD.. (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=54157)

klonmx 09.12.2006. 21:35

..kvark DVD..
 
..dali je moguce da kvark ima u prodaji Taiyo Yuden DVD-e pod svojim imenom..ima li neko podatak ;)

igorba 09.12.2006. 23:30

Nemam podatak, ali najiskrenije sumnjam... vjerojatno lažni TY. Imali su neke 8x medije sa Sony MID-om, najčešće bi snimanje uspjelo, ali je kvaliteta bila onako prolazna... a sa Sony diskovima vrlo dobra. Dakle, nisam ni za te siguran jesu li bili pravi Sony mediji, a za TY rekao bih da su gotovo sigurno fake. Traži obične Verbatime Made in Japan (počeli su se pojavljivati kod nas) ili plati više i uzmi Verbatim Pastel (oni su sigurno TY).

domy_os 09.12.2006. 23:38

Da, i ja bih rekao da su lažni TY. Davno je bilo sličnih slučajeva...

SRV 10.12.2006. 00:10

Ma bolje je ne kockati se bezveze nego uzeti bar Traxdatu.

domy_os 10.12.2006. 00:15

Traxdata ima Ritekov sloj koji se baš ne slaže s LG-jem... :(

igorba 10.12.2006. 00:19

Citiraj:

Autor domy_os (Post 588978)
Traxdata ima Ritekov sloj koji se baš ne slaže s LG-jem... :(

Naročito -R Traxdata, pogotovo 8x (nije ni 16x puno bolja). I ne samo s LG-jem. Traxdatu uglavnom solidno snimaju samo NEC-temeljeni snimači (NEC, Pioneer i sl.). Mislim, razlika u cijeni između Traxdate i Verbatima je 5-6 kuna za 25 komada (primjer iz Vemila), ne znam vrijedi li tih par kuna lošije kvalitete zapisa, i upitne trajnosti tj. pouzdanosti.

domy_os 10.12.2006. 00:48

Mogli bi otvorit neki sticky s popisom CD/DVD medija koji će sadržavati podatke o sloju, brzinama snimanja, na kojim snimačima (ne) radi probleme, bacit sliku medija, gdje ih ima za kupit i u kojem pakiranju i slično što vam padne na pamet... Što misle ostali? :)

morph 10.12.2006. 01:00

Citiraj:

Autor domy_os (Post 589003)
Mogli bi otvorit neki sticky s popisom CD/DVD medija koji će sadržavati podatke o sloju, brzinama snimanja, na kojim snimačima (ne) radi probleme, bacit sliku medija, gdje ih ima za kupit i u kojem pakiranju i slično što vam padne na pamet... Što misle ostali? :)

To bi moglo biti vrlo korisno. Da se sve stavlja u jedan post ili ce svatko pisati u svoj?

undo 10.12.2006. 01:09

Citiraj:

Autor domy_os (Post 589003)
Mogli bi otvorit neki sticky s popisom CD/DVD medija koji će sadržavati podatke o sloju, brzinama snimanja, na kojim snimačima (ne) radi probleme, bacit sliku medija, gdje ih ima za kupit i u kojem pakiranju i slično što vam padne na pamet... Što misle ostali? :)

odlicna ideja! to bi olaksalo svima prilikom kupovine gdje i sta uzeti od medija,i znalo bi se odmah kakav je sloj i jeli valjaju,dali su pozitivna ili negativna iskustva,jednom rijecju sve u jedan topic (npr. ovaj) staviti pa da svako moze napisati kad naleti na nesto od medija.

Evo npr. ja sam uzeo traxdata value pack:
http://www.traxdata.com/valuepackbytraxdata_en.html

Imaju ritekov sloj,+R medije sam uzeo i dosta dobro su mi se slagali i s pioneer przom i sa samsungom.Neki su imali problema snjima,a neki su opet s druge strane bili zadovoljni stim medijima - neznam najbolje probat pa vidjeti kako kome pase.Uglavnom zadovoljan sam zasad nijedan dvd mi nije jos riknuo prilikom snimanja ili da se ostetio nakon dugo vremena.Cijena je 25 komada - 50 kn u ve-milu.

igorba 10.12.2006. 01:10

Odlična ideja, domy_os. Sutra imam kolinje kod punca, ali čim nađem vremena našvrljat ću nešto (ako me tko ne preduhitri).

domy_os 10.12.2006. 01:32

Nećemo u ovu temu stavljat, otvorit ću novu. Layout će za početak biti u obliku natuknica. S HTML tablicama ne znam koliko je pametno petljati, dosta mjesta će oduzeti. Daj smislite neki naslov, meni trenutno ništa ne pada na pamet... Možda nešto u stilu baza/popis/specifikacije (karakteristike) medija...

undo 10.12.2006. 02:25

evo recimo "specifikacije medija"

SRV 10.12.2006. 11:15

Citiraj:

Autor igorba (Post 588981)
Naročito -R Traxdata, pogotovo 8x (nije ni 16x puno bolja). I ne samo s LG-jem. Traxdatu uglavnom solidno snimaju samo NEC-temeljeni snimači (NEC, Pioneer i sl.). Mislim, razlika u cijeni između Traxdate i Verbatima je 5-6 kuna za 25 komada (primjer iz Vemila), ne znam vrijedi li tih par kuna lošije kvalitete zapisa, i upitne trajnosti tj. pouzdanosti.

Meni Benq jako lijepo radi sa Traxdatom. Istina da je LG znao lose snimit ovaj medij...

klonmx 10.12.2006. 14:19

..super ;) dobra ideja da sve informacije budu na jednom mjestu objedinjene..

..sto se tice kvark medija ja osobno koristim samo verbatim a prije njih tdk za osobne potrebe i nista drugo..a i to rijetko jer sve skladistim na diskove..
..medutim jednokratnu upotrebu koristim sto mi jeftinije dode pod ruku ;)

morph 12.12.2006. 20:32

Ideja odlicno funkcionira u praksi, i sam bih sudjelovao da mi nije situacija sa przilicom takva kakva je.
Evo vidim da za nek medije nema slika, pa ako vam sto pomaze dobar izvor je http://www.videohelp.com/dvdmedia
Svaka cast ekipi koja si je dala truda:beer:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:30.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger