PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Diskovi SSD/HDD (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Help Meee! (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=511)

tihomir 29.03.2002. 19:41

Help Meee!
 
Evo ovako:
Krenio ja izdijeliti disk-dolje priloženi WD na 2 particije-jednu od 6 i jednu od 4 Gb.:)
Skinio Partition Magic 7.0 Crackirani...:)
Sve podesio...program mi uredno rastarto komp. i započeo svoj dio posla...:)
No tada...:mad: :mad: nestalo struje...:mad: :mad: i nakon nekog je vremena došla...:mad: :mad:
Upalim komp te mi veli grešku sa dotičnim HD-om...:mad: :mad:
Palim Bios...Koji sve uredno prepoznaje...:)
No kada sam htio upaliti ME-a veli da nedostaje "Windows loader" iliti fajl vmm32...:mad: :mad:
Ništa-kažem ja i kao C: stavim dolje napisanog Quantuma...:mad: :mad:
Formatiram ga i instaliram 98SE...:mad: :mad:
Sve je prošlo OK i kada digne Windowse mog WD-a ne prepoznaje kao D:...:mad: :mad:
To mi je čudno jer i u Biosu i Systemu mi piše da imam taj disk...:mad: :mad:
U Systemu sam pokušao promijeniti letter asighnment-sorry na pravopisu... ali je to polje tamo zacrnjeno...:mad: :mad:
Kako da to riješim?:mad: :mad:
Pomoć...

RAK 29.03.2002. 21:40

Jasno je da je momak izgubio partticije. Sada budi pametan i iskoristi FDISK i podijeli WD ili na njemu napravi 1 particiju. Formatirati disk možeš u Windowsima jer je malo brže.

Osim toga i FDISK je brži od PM-a.

Veselo. A što je s podacima???

tihomir 29.03.2002. 22:45

Citiraj:

Originally posted by RAK
Jasno je da je momak izgubio partticije. Sada budi pametan i iskoristi FDISK i podijeli WD ili na njemu napravi 1 particiju. Formatirati disk možeš u Windowsima jer je malo brže.

Osim toga i FDISK je brži od PM-a.

Veselo. A što je s podacima???

Kako ću ga formatirati kad u Mome Kompjuteru nema ni d od deset Gb tog diska(ima samo moj mali-dole piše koji disk).
U Windowsima ga uopće nema(velikog).
Jel to mogu riješiti u servisu koji ima lab za Data recovery ?:confused: :confused: :confused:

gpremec 30.03.2002. 00:49

Jel su ti vazni podaci koji se jos uvijek nalaze na povrsini diska?
Jer ako nisu, instaliraj PM7 opet i napravi particije. Sto se tice brzine, PM7 je apsolutni pobjednik ako pod preferensima stavis kvacicu na skip cheking for bad sektors (ili tako nesto), u tom slucaju formatiranje je gotovo u roku od nekoliko sekundi.

Ako su ti vazni podaci, onda nadji nekoga tko to zna raditi i ima potreban software (ima programa koji skeniiraju povrsinu i sposobni su spasiti dobru kolicinu podataka). Frend to ima na poslu, i program radi savrseno.

Ponavljam, ako ti podaci s toga diska nisu vazni, jednostavno PM7 ili fdisk i napravi te particije.

sbp 30.03.2002. 03:35

Ok, ajd, posto sam ja 'iskusan' u havarijama raznih tipova, eto ti par savijeta za ovo (S tim da cu kopirat vec gore navedeno)...

1) Ak su ti podaci vazni, skini s neta 'Easy Recovery' (Prije se zvao 'Tiramisu')...
Imas ga na kickme.to/fosi
Instaliraj ga na windozama, pokreni, i kreiraj 'dos bootabilnu diksetu(e)' s njim.
Bootaj s te diskete, i pokusaj iz dosa vidjet sj*bani WD

2) Ak, nisu, ko sto rece gdin RAK, napravi win98 boot disketu (jel to mogu i win me?? valjda mogu)
Bootaj stroj s te diskete i upisi u dos prompt FDISK, i sredi si hard s FDISKOM

Sto se Easy Recoveija tice, meni je PM poslo hard na poslu u PMaterinu, a tada sam radio na jednom JAKO velikom projektu , te pametan kolko jesam, nisam napravio backup, i 'izgubio' sam 3 mjeseca rada (Mislim, vec sam se vidio na avijonu za rvatsku)..
No, s tim Easy Recoverijem (Odnosno tada Tiramisuom) sam uspio spasit SVE podatke s harda (Cak sam kasnije iso OS cijeli recoverat, i to je uspjelo :) ). Tak da nemas beda za podatke (Ak su oni opce u pitanju)

RAK 30.03.2002. 07:59

Dobar je taj PM, ali ga ne treba prostituirati. ME može napraviti Start-up disketu i može se s njom sve što i s 98.

Treba samo paziti da odabere pravi disk.

Ako je WD prepoznat u BIOS-u, biti će i u FDISK-u. Windowsi ga ne prepoznaju jer ne mogu napisati particiju koje nema. Kada uđeš u FDISK, odaberi opciju 5 da možeš odabrati WD. On je najvjerojatnije disk2. Kreiraj Extended DOS partition, ako želiš ostaviti OS na malom disku.

Možda bi bilo pametno probati sa mbr-om. Ne znam kako se ponaša poslije upotrebe PM-a.

tihomir 30.03.2002. 16:49

Podaci su mi JAAAKO važni...;)
Na disku SAM IMAO preko 500 MP3-ca,brojne programe,igre...;)
Koji sam ja pehista...:mad:

Hvala vam svima...

;)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger