PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   certifikati (MCSA/MCSE) (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48089)

cyclone 02.10.2006. 15:26

certifikati (MCSA/MCSE)
 
i tako, odlučih dati krunu svome informatičkom znanju i pokušati položiti MCSA certifikat. ima tko da je položio? odlučio sam se samostalno pripremati za ispit jer nemam vremena ići na predavanja i sl. pa me zanima ima li tko mspress literature za navedeni certifikat. radi se o 4 ispita, 70-270, 70-290, 70-291, 70-350.

šta vi mislite o certifikatima? kažu da je oko 25% veća plaća sa nekim od Microsoft/Cisco/IBM ili slicnim certifikatima.

Hamm 02.10.2006. 16:53

na to ide frend i cini se kao ok stvar

pola odjela informatike kod mene ti je na tome :)

problem je stamo sto ti certifikati kolko sam skuzio isteknu nakon nekog vremena cca 5.g :) i mislim da se mogu "obnoviti"

i ja isto imam namjeru ici dati samo ispite jer za predavanja i nemam bas novaca ni vremena

s predavanjima bi me doslo cca 15k kn sto nemam namjeru davati :)

btw: ne znam dali postoji legalan nacin dolaska do literature koju bi trebao nauciti kako bi prosao ispite? imas li ti kakvih saznanja?

cyclone 02.10.2006. 21:39

MCSA ili Microsoft Certified System Administrator je jedan u nizu certifikata, i ja sam njega odabrao jer mi bas ne lezi programiranje i sl.
Za Cisco certifikate znam da se trebaju obnavljati nakon nekoliko god, ali Microsoft certifikate ne moraš obnavljati, oni traju vječno, ali kako dolaze nove verzije softvera poželjno je napraviti "upgrade" znanja, npr tako je bilo sa onima koji su polagali prvi mcsa koji je uključivao windows2000, pa su oni mogli položiti razlike u 2 ispita da bi dobili certifikat za windows 2003 server.

što se tiče literature, mspress (microsoft oficijalna izdanja) ima tzv. training kitove za svaki ispit pojedinačno. knjige su na engleskom, nešto ima u algoritmu, nešto na netu, imam ja neke u pdf formatu. skoro svaka knjiga ima preko 1000 stranica i sve što moraš znati sadržano je u tim knjigama. a puno ljudi uči iz ispita i ispitnih pitanja koje možeš naći na netu (emule i slično).
mislim da je to svakako dobra stvar za napredak u poslu, jer koliko sam čuo iz tuđeg iskustva, poslodavac puno bolje gleda na tebe ako dođeš sa certifikatom jer je to ajmo reći garancija da dosta znaš u tom poslu, a tu je i veća plaća i mogućnost napretka.

Pawzilla 20.09.2015. 20:01

U svrhu ne otvaranja nove teme podižem ovu iz pepela :D

Tražim edukaciju koja bi me naučila administrirati Windows Server 2008/2012./(2016?), te Microsoft Exchange (2010/2013) - opcionalno

Očekivanja su da nakon edukacije mogu samostalno administrirati serversku i klijentsku stranu korisničkih računa, mountane mrežne foldere, dodavati i administrirati mail račune i slično.

Pitanje je gdje i okvirno za koliko novaca? :)

Sinac 20.09.2015. 20:33

Algebra je dobra za to što tražiš ali računaj da za tu edukaciju i sam certifikat moraš imat i volju i vremena. Nije sistem da odslušaš sve i imaš u malom prstu, stvarno treba hrpu stvari naučiti, izvježbati i zapamtiti. Ispit je težak i nekome tko dosta dobro pozna tematiku ali nakon što položiš sve ispite i dobiješ MCSA certifikat onda se stvarno možeš pohvaliti da imaš dovoljno znanje za samostalno administriranje.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger