PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   HDMI splitter... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=314170)

inaki 26.09.2022. 20:18

HDMI splitter...
 
pozzz,
trebao bih pomoc/savjet kako s laptopa s jednim HDMI izlazom povezat grafički tablet (spaja se preko HDMI-a) i LCD televizor a da svaki ima svoju sliku il kako se to vec zove...
danas sam nadobudno kupio adapter Type C to HDMI (laptop ima Type C utor) no nisam ga uopce uspio upogonit,,,
Laptop je Acer Predator Helios 300 kupljen prije tri godine
Unaprijed se zahavaljujem
LP

dadoremix 26.09.2022. 20:23

ja ne kontam previše


laptop hdmi na hdmi


grafički tablet hdmi na hdmi drugi u tv i bok
kakav sad tu spliter ?

spliter je da 1 signal djeli na 2 ekrana recimo.
nikako da imas na istom hdmi ulazu 2 signala i još istovremeno ?

a ovo type C na hdmi, mislim da čak i mora podržavat HDMI outpot, nije dovoljno da ima usb C i bok ..



i samo na rečem . laptopi 99% imajo samo izlaz, rijetki su da imaju i hdmi ulaz.

inaki 26.09.2022. 20:28

mozda nisam to dobro objasnio :D
dakle, trebam spojiti s laptopa dva uredjaja s HDMI ulazima a da svaki ima svoju sliku a na laptopu je samo jedan HDMI izlaz...
LP

vacs 26.09.2022. 20:38

ne sluzi splitter za to. trebas dva video izlaza koja nemas ili thunderbolt kojeg isto nemas kad ti usb-c ne daje sliku

inaki 26.09.2022. 20:41

da bas tako...ima kakvo jednostavno rjesenje :)

dadoremix 26.09.2022. 21:05

ima, kupiš laptop koji to podržava

inaki 27.09.2022. 10:17

odlicna ideja :D

Cuky 27.09.2022. 10:39

Citiraj:

Autor inaki (Post 3626645)
pozzz,
trebao bih pomoc/savjet kako s laptopa s jednim HDMI izlazom povezat grafički tablet (spaja se preko HDMI-a) i LCD televizor a da svaki ima svoju sliku il kako se to vec zove...
danas sam nadobudno kupio adapter Type C to HDMI (laptop ima Type C utor) no nisam ga uopce uspio upogonit,,,
Laptop je Acer Predator Helios 300 kupljen prije tri godine
Unaprijed se zahavaljujem
LP

Da oba uredaja (lcd tv i graficki tablet) u isto vrijeme gledaju sliku s laptopa, ne znam dal uopce takvo sto postoji kad je hdmi u pitanju.

Ali, da mogu oba bit spojena pa onda saltas sliku malo s jednog na drugi, to mozes izvest s nekim hdmi switchem. Npr. Stisnes tipku i gledas sliku na tabletu. Stisnes opet i gledas sliku na tv-u.

Jesi to htio?

inaki 27.09.2022. 10:57

hvala na odgovoru
ta kombinacija bi sluzila dijetetu koje je vezano poslom za graficki tablet, a kako smo htjeli iskoristit jedan LCD TV ja sam ocigledno zabrijao,prije nego sam malo izguglao, da je moguce s laptopa dati razlicitu sliku na nekoliko izlaza/displeja, sad vidim da to i nije bas tako...
u razgovoru s trgovcem njegova preporuka je bila USB tip C izlaz no ocigledno lap nema taj thunderbolt, no nema veze, adapter cu vratit a za dalje ce mo vidjet...
lp


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger