PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Bug/Spider u ekranu Philips 65PUS6754/12 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=310610)

gaggo 22.11.2021. 14:53

Bug/Spider u ekranu Philips 65PUS6754/12
 
Bok,
isprike moderatorima unapriejd ako sam fulao temu, malo je rubno PC HW problem, jer se ova telka dosad koristila kao monitor pa je ono, 50/50.

Sto se tice problema, dosta je jasan, uspio mi se zavuci pauk u ekran, skinuo sam tv sa zida, okretao ga na sve strane, uzeo usisivac i pokusao usisati sa svih strana gdje sam vidio rupe za zrak, ali uzalud.
Iduci korak bi mi bio rastaviti ga rucno i probati doci malo blize tome dijelu, pa mi trebaju iskustva ekipe koja je mozda rastavljala ovakvu telku, koliko je tesko, komplicirano? imate li neki drugi savjet sta i kako? I postoji li neki service manual? pokusao sam gledati ovak na netu, ali jedino sto sam nasao je user manual, koji nema informacije o rastavljanju.
Probat cu jos danas sa kompresiranim zrakom, ako upali, no nekako sumnjam da bude.


Crna tocka se dosta primjecuje na bijelim i svjetlim podlogama, ovak na tamnim bas i ne, ali cim ju jednom vidite, vidjet cete ju stalno. Telka je jos pod garancijom, ali iz iskustva u Lenovu, ovo se gleda kao CID, tak da ni ne pokusavam reklamirati.


Evo i slika lokacije:
https://imgur.com/a/VfUrOqh

tiki66 22.11.2021. 18:04

Za početak - ako nisi nikad rastavljao LCD ekrane šansa da ćeš razbiti ekran je jako, jako velika. Za ovako velike ekrane ti treba poseban alat sa sisaljkama i mjesto gdje ćeš odložiti LCD matricu koja je debela par mm, a ako je saviješ previše ili okrhneš - puca. Eventualno netko to može napraviti i bez alata, ali i dalje je šansa da će ti matrica puknuti dosta velika. Ukratko - u kućnoj radinosti to zaboravi. Bolje imat aparat s paukom nego nekoliko tisuća kuna štete.

Koliko znam većina proizvođača tv-a priznaje ovo pod jamstvom, pa bi trebao i Philips. Pitaj u servisu, mislim da je Silnica glavna za Philips. Ako je tako - iskoristi servis, pa ako i pukne, ti si bez brige :D

Koliko dugo je taj pauk unutra? Zvuči smiješno, ali ako je živ možda sam izađe van. U svakom slučaju nemoj ga gniječiti jer ćeš napraviti fleku i više problema nego koristi. Pokušaj i aparat malo "saviti" prema naprijed pa kuckati iza i naprijed po tv-u, možda pauk padne na dno.

E-mil 22.11.2021. 18:22

COME FLY WITH ME :D:D jel pauk ili muha?

LAcy 22.11.2021. 18:23

Bas sam htio pitati jel pauk jos ziv. Ako je, spoji TV na PC, stavi mu sliku muhe ispred pa kad krene prema njoj, izmici muhu dok pauk ne ode sa ekrana :D

Pupo 22.11.2021. 18:54

Ja bih to išao na servis i ako me odbiju, guerilla način, napadanje na fejsu, službenim stranicama i sl. Ovo je baš bizaran issue koji bi ti trebali riješiti.

Mommistake 23.11.2021. 08:40

Nemoj sam rastavljati ako nemaš iskustva, vjeruj mi.

c-shadow 23.11.2021. 14:12

Pa dobro, kako pauk uopće može ući u ekran? :)

Zar nije cijela ta skalamerija (matrica itd.) dobro zatvorena?

gaggo 23.11.2021. 15:52

Ekipa hvala svima na savjetima, sto se tice otvaranja, mislio sam vise kao da skinem makar one plastike od iza pa mozda sa kompresorom da ga ispusem.
Budem probao kontaktirati servis, pa cemo vidjeti sto ce reci. :D Radije nek pukne kod njih, nego meni :D ako naravno prihvate..


A ovo sa FLY se slucajno pogodilo, trebala mi neka bijela podloga a taman mi youtube ponudio taj mix :D pa rekoh moze, inace je pauk vec 2 tjedna unutra i ne miče, možda cak i vise, u svakom slucaju, mislim da vise nece van...

A sad kako i kad je usao, nemam pojma :D

Nikky 23.11.2021. 16:00

Da mu podlegneš rep i vidiš jeli Kineski ili Hrvatski ?
Inače ako me sjećanje služi, bila je jedna tema sa sličnim problemom a prijedlozi su bili prilično domišljati kao panceta i/ili sir na rubu i sve u tom stilu :D:D

1v@n 23.11.2021. 17:12

Frend ih također ima par na Sonyu. Stavljao je Ambilight wannabe LED traku sa stražnje strane TV-a pa misli da ih je to privuklo da krenu plaziti po zadnjoj strani TV-a i onda je bilo samo pitanje vremena kad će se nešto zavući unutra

tiki66 23.11.2021. 18:35

Citiraj:

Autor gaggo (Post 3563256)
Ekipa hvala svima na savjetima, sto se tice otvaranja, mislio sam vise kao da skinem makar one plastike od iza pa mozda sa kompresorom da ga ispusem.
Budem probao kontaktirati servis, pa cemo vidjeti sto ce reci. :D Radije nek pukne kod njih, nego meni :D ako naravno prihvate..


A ovo sa FLY se slucajno pogodilo, trebala mi neka bijela podloga a taman mi youtube ponudio taj mix :D pa rekoh moze, inace je pauk vec 2 tjedna unutra i ne miče, možda cak i vise, u svakom slucaju, mislim da vise nece van...

A sad kako i kad je usao, nemam pojma :D

Da ces nesto s kompresorom postici... tesko.
Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3563281)
Frend ih također ima par na Sonyu. Stavljao je Ambilight wannabe LED traku sa stražnje strane TV-a pa misli da ih je to privuklo da krenu plaziti po zadnjoj strani TV-a i onda je bilo samo pitanje vremena kad će se nešto zavući unutra

Vidiš kako se sa svime može jednom kad se čovjek navikne :goood:
Citiraj:

Autor c-shadow (Post 3563216)
Pa dobro, kako pauk uopće može ući u ekran? :)

Ma nije, ima rupe iza za cirkulaciju zraka. Mislim, buba se stvarno treba potruditi, ali ako uspije ući na pravo mjesto onda je bingo :D

tskarda 24.11.2021. 11:58

Probaj lupkati po rubu ekrana u nadi da će proklizati na rub.

Kao kad je fata na parketu zaglavila pa su je odvukli na pločice, neka se keramičar muči sad :D

Lewis 24.11.2021. 12:15

Evo slicne teme od prije par godina pa pogledaj malo kakvi su bili prijedlozi tada :).

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298999

c-shadow 24.11.2021. 12:42

Citiraj:

Autor tiki66 (Post 3563308)
Ma nije, ima rupe iza za cirkulaciju zraka. Mislim, buba se stvarno treba potruditi, ali ako uspije ući na pravo mjesto onda je bingo :D

Usisivač možda?


Tako je meni OSA završila u faru od auta, našao je krepanu jedan dan. Ne znam kuda je ušla, ali ne ide više van niti usisivačem otraga uštekanim umjesto žarulje :hitthewal:

Matebaron 24.11.2021. 13:10

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3563281)
Frend ih također ima par na Sonyu. Stavljao je Ambilight wannabe LED traku sa stražnje strane TV-a pa misli da ih je to privuklo da krenu plaziti po zadnjoj strani TV-a i onda je bilo samo pitanje vremena kad će se nešto zavući unutra


Imam i ja mušice u panelu Sony TV-a, a nisam stavljao nikakve trake (slika, slika). Volimo gledati TV u mraku, pa ih valjda privuče svjetlo.
Ulazile su mi i u monitor, dosad su uvijek našle put van, ali bi se prije toga posrale i to sad izgleda kao mrtvi pikseli.

TV ima full array osvjetljenje koje više grije panel nego rubno osvjetljenje, pa se vjerojatno skuhaju prije nego što nađu put vani. A i veći je površinom.

Ako je gamad još živa unutra mislim da je najbolje ugasiti monitor i ostaviti sva svjetla u sobi upaljena da nađu put vani.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger