![]() |
Popravak starijeg monitora
Dakle imam stariji LG flatron L246Wh i u zadnjih par dana ima teskoca sa paljenjem, dakle monitor se upali nakon nekih pola sata.
kad se upal iradi bez problema ali start je problem. Sumnjam na kondenzatore na napajanju pa me zanima koliko se to isplati davati na popravak u servis. Mogao bih i sam to rjesiti ali trenutno bas i nemam vremena za takve stvari. |
Ma zamijeni sam kad uhvatis vremena. Sumnjam da ce ti netko uzet manje od 150-200 kn za ruke + novi kondici.
|
Otvori, popiši elektrolite na power board - u, nabavi nove, obrati pažnju kakvi trebaju biti (vjerojatno Low-ESR), kad uhvatiš vremena zamijeniš.
Ova "prva dva" su vjerojatno za Stand-by / On. Dodatni info > http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=12896 http://www.ardnut.co.uk/blog/2011/12...to-turn-on.htm |
Tak bu i bilo, hvala decki za dodatni info.
|
Da se i ja javim :D Imam i ja monitor, al moj se upali na 5 sekundi i samo se ugasi. Onda stisnem power i opet se upali na 5 sekundi. Napajanje je dobro, drugi monitor s tim napajanjem radi uredno.
Lcd monitor Ima ko kakvu ideju? |
@Pupo
Mogao si napisati precizno oznaku. Ovako napamet bi rekao da se gasi zbog neke zaštite. Kad "nestane slike" probaj osvijetliti display pod nekim kutem i vidi jeli slika tu. Ako je rasvjeta sa CFL lampama pa ako su "pri kraju" možda izazove gašenje njihovog pretvarača, ... Probaj naći odg. service manual. EDIT: Jel u pitanju ovaj Dell iz potpisa ? Ako je, jedino pametno šta sam našao: http://www.eevblog.com/forum/repair/...2m-schematics/ Self-Test procedura: Code:
* Turn off the monitor and computer |
Nije, radi se o elo monitoru, tj. moram rastaviti pa vidjet koji je monitor u elo kućištu.
Poigrqt cu se s njim dok uhvatim vremena. Kompletan monitor se ugasi, kao da struje nema, a 12V napajanje uredno radi. Vjerojatno ima nekakav dodatni sklop unutra. Moram rastaviti. |
Definitivno ima još umutra.
Kad izvadiš još podataka ... EDIT: I jesi ga raskopao ? |
Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:05. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger