PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Preporučite repeater (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=278924)

driftwood 04.06.2016. 00:18

Preporučite repeater
 
Molim preporuke do 350-400 kn. Sve modele koje znate da rade dobro preporučite. I one jeftinije i one skuplje. Najbolje bi mi bilo nešto oko 200kn.

Zahvaljujem unaprijed.

D/G 04.06.2016. 09:28

Teško je preporučiti kad neznamo u koju svrhu će se koristiti i u kojim uvjetima. Nije isto iskustvo u privatnoj kući za razliku od stana u stambenoj zgradi gdje u 100m ima 300 wifi uređaja. Neki koriste repetitor za link na par stotina metara a neki za gornje etaže kuće.
Svakako sa vanjskim antenama ( da nisu unutar kućišta) i da se mogu postaviti na višu poziciju u sobi pa su upitni oni koji se uključuju direktno u utičnice koje su većinom na pola metra od poda.
U obzir dolaze i wifi-ruteri koji imaju mod rada kao repetitor.

JuiceBox 04.06.2016. 10:43

https://www.links.hr/hr/wireless-ran...icni-053509209

Ja imam ovaj i odlican je. Postelas za ga doslovno 2 min a ima poprilican range.

driftwood 04.06.2016. 16:37

Ne, ove male igračke ne valjaju. Uglavnom proširenje wirelessa u kući ili za apartmane. U blizini nema puno ili nema uopće bežičnih mreža. Bitno je da je pouzdan i stabilan te da se može dignuti posebna bežična mreža (možda i nije bitno, ali bolje da ima).

Linksys WRT54GL je odlično riješenje, ali tražim nešto jeftinije ako postoji.

Od ostalog još je dobro radilo DAP-1360, DIR-300 i Tenda W309R (to sam našao na edigitalu, odlični se pokazali). Sa tp-linkom sam imao najviše svraba. Oni bijeli i plavi zaobljeni i sva ona malecka prdeckala koja se direktno spoje na utičnicu. Dok sa onim kockastima (to su valjda stariji modeli?) radi ok.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger