![]() |
(riješeno) Ploča ne prepoznaje disk
Dakle, u konfiguraciji ploče ECS - 945P-A i diska Seagate ST3160211AS, kod početnog posta, disk se prepozna ali u postavkama biosa, nema ga. Prije je funkcioniralo. Probano sa drugim napajanjem, i sata kablovima. Disk je ispravan, prolazi testove i na drugim računalima radi, isto tako, ploča radi bez greške, prepoznaje ostale diskove. Šaltano po sata kontrolerima na ploči. Memorija je ispravna, proban i clear cmos ali ga i dalje ne prepoznaje..
|
Jednom davno ima sam slučaj s diskom - na prvu je radija (20-tak min. testiranja u drugoj konfi), ali nakon duljeg rada od par sati bi konstantno zamrznuo komp (nikakve bad sectore nije pokazivalo s jednim alatom u tih 20-tak min. testiranja).
Znači mehanički je bija neispravan ili je alat za test (ne sićam se koji) bija za "kujac" :D Dakle malo dulje koristi taj disk u toj konfi na kojoj radi, i pukni više proizvođačkog softvera za test. Kolike su mu temp. btw u tom kejsu (iako čisto sumnjam da je u tome problem)? |
Prolazi sa hd-tunem i sa seagatovim softverom..znači funkcionira ok..
|
daj probaj staviti noviji ili neki drugi bios na tu plocu. mozda je do toga pa npr. trenutna verzija nesto kenjavi.
|
Mogu recimo pokrenuti mini xp pa puknuti novu verziju, jer čini mi se da ne mogu iz biosa..
|
ahci, ide u biosu probano?
|
Nakon dugog testiranja problem je ipak sa diskom..tako da može lock..
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:31. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger