PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Restart kompa nakon max 5 min igranja ESO-a (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270991)

Skuki 27.06.2015. 14:33

Restart kompa nakon max 5 min igranja ESO-a
 
Pozdrav,

uđem u ESO, igram 2-3 min, max 5, i komp se restarta.

Nekada mi se to desi i sa far cry-em 4. NIkada mi se to nije desilo s drugim igrama, koliko se sjećam.

Sve ostalo na kompu radi normalno.

Temperatura je ispod prosječne, kučište je ogromno s brdom ventilatora, na grafičkoj je arctic freeze aktivni i pasivni ventilator, sve spojeno na potenciometar gdje pratim temperaturu, tako da bih isključio hlađenje.

Kompenente su u principu nove, osim napajanja koje je još ostalo od starog kompa.

Vjerujem da bi problem mogao biti u napajanju, ako je uopće hardverski problem. Ima li tko kakvim sličnih iskustva s ESO ili nekom drugom igrom, jer ne znam što mi je činiti.

Mogu uzeti novo napajanje pa probati događa li se ista stvar. Ako se događa, mogu ga vratiti. Da li mi se uopće to isplati, tj. kolika je vjerojatnost da je stvar u napajanju.

EDIT: jel ima kakvog vica ponovno instalirati igru?

Hvala unaprijed

Viperus 28.06.2015. 16:33

Moguće da ti grafička počinje crkavati. Teško je reći jel stvar u napanju ili grafičkoj bez da zamijeniš napajanje pa isprobaš.

Pokreni nešto tipa furmark pa vidi dali se ruši. Možeš probati i staviti najnovije drivere i directX, ali to uglavnom ne pomaže.

Nema smisla reinstalirati igru.

Brzi Picek 28.06.2015. 17:12

occt i muči sistem dok ne sruši...
ako ne sruši u 5 minuta možeš reći da nije hw skoro pa sigurno

Skuki 05.07.2015. 18:33

Hvala, izgleda da se ipak nešto kolje s driverima grafičke.

Kad sam stavio subsampling quality na medium igru sam igrao jedno pola sata i nije restartalo.

Čim sam uključio, u roku 5 min restart.

Furmark se vrtio i vrtio i vrtio i nije bilo ništa, grafička nije išla preko 65 stupnjeva.

Šteta za ovo, igra izgleda neusporedivo bolje s tim subsamplingom.

Skuki 18.07.2015. 17:39

Izgleda da je ipak hardver.

Prvi puta nakon promjene kompa sam stavio titanfall i nafrljio malo grafiku pa se desila u prvih par sekundi ista stvar - restart kompa.

Smanjim grafiku - sve ok.

Dakle, ili grafa ili napajanje koje je zbog godina otislo ipak. Ili memorija? mislim može biti sve, ima li netko iskustva što je najvjerojatnije?

Arendelle 18.07.2015. 22:02

Pa testiraj jedno po jedno i bit ćeš pametniji. Nitko ne može iz rukava izvaditi rješenje problema. :D

Forace 19.07.2015. 09:18

I daj isključi auto restart pa pročitaj BSOD ak ga baca ili pročitaj s onim alatom ...

gnad 13.08.2015. 09:02

pozdrav,

ja imam slicnih problema, a sve sam probao i neznam tocno u cemu je problem.
uglavnom u igrama se zamrzne pa ga moram restartati(od obicnih do zahtjevnijih)
bsod mi ne iskoci tj nema loga u windowsima.

probao sam reinstalirati win, 7 i 8 i 10. s tim da su 7(10) legalni.

temperature su u loadu preko furmarka su oko 80stupnjeva. zanimljivno je sta furmark vrti nekad 5min nekad 3h i onda tek bloka.

mem test i disk i ssd su ispravni, probano sa drugim napajanjem. na integriranoj grafi sve radi. svoju grafu posudio kolegi i kod njega nema problema ;)

molio bih pomoc, bacit cu ga kroz prozor

pc: i7 4770 i zalman neki
2x8gb corsair
xfx 7950 grafa
asrock z87 extreme 4
corsair napajanje tx650m
fractal kuciste

Tumor 13.08.2015. 10:10

Meni kada se komp restartao pod grafickim loadom bila je uginula graficka.
Nije bilo artifakta niti nista slicno jednostavno se komp restartao nakon nekog vremena igranja.

Jos mi dobro doslo. Umrla referentna asus gtx470 pod garancijom, nisu imali vise (prestala proizvodnja), pa u zamjenu dobio GTX570 DirectCU II :)

gnad 13.08.2015. 14:57

ja bi najvise volia da je nesto crklo, al kako da to recem ovlastenom servisu sa ovim opisom problema?

Darth Revan 13.08.2015. 16:11

Napajanje je 100% imao sam isti problem, posudi od.nekoga napajanje pa probaj.

gnad 13.08.2015. 16:22

Jesam, metnia san kolegin fortron i opet isto :(

Darth Revan 13.08.2015. 16:27

Aha mislio sam na skukiev problem, a ovo ne znam stvarno.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger