PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Strgan dio memorije Kingmax Hard-Core DDR 500 Mhz (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=265319)

Kristijan1 29.11.2014. 12:57

Strgan dio memorije Kingmax Hard-Core DDR 500 Mhz
 
1 privitaka
Posjedujem modul Kingmax memorije kojemu je strgan jedan dio (strgani dio označio sam na slici).

Zanima me kako da to popravim i što mi treba za popravak .

dejanbinladen 29.11.2014. 13:16

zasaraj grafitom ili vodljivom tintom (privremeno) radit ce 99%

Kristijan1 29.11.2014. 13:37

Neznam koju točno funkciju odrađuje taj pokidani dio ?!

Don Kihoty 29.11.2014. 13:58

Keramički kondezator. Nema polova. Zalemi umjesto njega drugi iste dimenzije i boje,
i radit će bez problema (bar neko vrijeme).

Kristijan1 29.11.2014. 18:33

Imam neku neispravnu DDR memoriju , predlažete mi da skinem sa iste takav keramički kondenzator i da ga zalemim na ovu kingmax memoriju ....

Dali su ti kondenzatori istih vrijednosti , ako nisu bilo bi šteta da spalim memoriju , jer imam još takva dva ispravna modula pa to želim kompletirati na nekoj starijoj ploči ?

Don Kihoty 30.11.2014. 20:43

Nađi si shematski prikaz, i nađi vrijednosti. Mislim da nebi trebalo biti teško naći kojih je vrijednosti. :)

marikris 30.11.2014. 21:28

Citiraj:

Autor Kristijan1 (Post 2697711)
Imam neku neispravnu DDR memoriju , predlažete mi da skinem sa iste takav keramički kondenzator i da ga zalemim na ovu kingmax memoriju ....

Dali su ti kondenzatori istih vrijednosti , ako nisu bilo bi šteta da spalim memoriju , jer imam još takva dva ispravna modula pa to želim kompletirati na nekoj starijoj ploči ?


najsigurnije je ( ukoliko ne mozes naci shemu memorije ) skinuti sa ispravnog modula kondenzator, izmjeriti njegovu vrijednost, vratiti nazad, a na ovaj zalemiti novi s tom vrijednoscu ( ili bar sllicnom )
za izmjeriti kapacitet bi trebao imati ili multimetar koji ima tu mogucnost, ili neki od LCR metara
za odlemiti/zalemiti je najsigurnije s lemilicom na vruci zrak, ali se moze i s obicnom uz malo strpljenja i tanji vrh
[ ili drugim rjecima neki servis/serviser koji imalo zna svoj posao bi ti to napravio za max 10 minuta ]

ovisno o ulozi kondenzatora moguce je da radi ili bez njega ili s kratkospojenim, a posto neznam koja mu je uloga nebih preporucao da ga kratko spajas kako su neki preporucili ( eventualno test bez njega )

Kristijan1 30.11.2014. 22:26

Citiraj:

Autor Don Kihoty (Post 2698103)
Nađi si shematski prikaz, i nađi vrijednosti. Mislim da nebi trebalo biti teško naći kojih je vrijednosti. :)

Tražio sam , ali nisam našao ništa od koristi.

Citiraj:

Autor marikris (Post 2698125)
najsigurnije je ( ukoliko ne mozes naci shemu memorije ) skinuti sa ispravnog modula kondenzator, izmjeriti njegovu vrijednost, vratiti nazad, a na ovaj zalemiti novi s tom vrijednoscu ( ili bar sllicnom )
za izmjeriti kapacitet bi trebao imati ili multimetar koji ima tu mogucnost, ili neki od LCR metara
za odlemiti/zalemiti je najsigurnije s lemilicom na vruci zrak, ali se moze i s obicnom uz malo strpljenja i tanji vrh
[ ili drugim rjecima neki servis/serviser koji imalo zna svoj posao bi ti to napravio za max 10 minuta ]

ovisno o ulozi kondenzatora moguce je da radi ili bez njega ili s kratkospojenim, a posto neznam koja mu je uloga nebih preporucao da ga kratko spajas kako su neki preporucili ( eventualno test bez njega )

Pokušati ću kako si rekao , samo moram naći lemilicu sa ekstra tankim vrhom .... ili nekoga tko je ima da mi to odradi .
Biti će to teško za pronaći .

bilicvitak 30.11.2014. 23:26

Da li ste probali memoriju u računalu u ovakvom stanju kakvom sada je? Prilično sam siguran da bi ona trebala normalno raditi.

huzo 01.12.2014. 11:16

to se ne lemi lemilicom,vec vrucim zrakom...to je neki kondic u flitriranju napona mozda ili nekog signala...moze bit i da ce bez njega radit ili stavi bilo koji slican ...

Kristijan1 01.12.2014. 19:01

Citiraj:

Autor bilicvitak (Post 2698188)
Da li ste probali memoriju u računalu u ovakvom stanju kakvom sada je? Prilično sam siguran da bi ona trebala normalno raditi.

Memoriju sam isprobao i ne radi .

Citiraj:

Autor huzo (Post 2698303)
to se ne lemi lemilicom,vec vrucim zrakom...to je neki kondic u flitriranju napona mozda ili nekog signala...moze bit i da ce bez njega radit ili stavi bilo koji slican ...

Hvala na savjetu , pokušati ću sa vručim zrakom .


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger