PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Komp ne boota, smrzava u BIOS-u (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=240333)

X360 14.11.2012. 09:57

Komp ne boota, smrzava u BIOS-u
 
Nob sam zato što su mi ova malo novija" raćunala nepoznanica inaće popravljam i sastavljam starija raćunala za klince od rodbine ,susjeda, frendova itd to mi je više hobi:)Ali sam se znao namućit oko raćunala po cjeli dan izgubit ,ali uvjek sam uspio:chears:

Kupio sam pred par dana na tržnici matićnu i procesor, koji sam dugo želio!!

Core 2 duo E8300 2.8ghz uz njega sam dobio i matićnu MSI p65 Neo-F V2 i 1gb533 ram

Problem je što nemogu upogonit nikako:hitthewal: sve sam složio u kućište stavio 1gb 533 mhz ram ,Codegen 400w napajanje model 300xx,grafićka Ati x1300 pro pasivka....
No nemogu doći ni do biosa ,i u biosu se smrzne i resetira :stoopid: Sada neznam šta da radim ,probo sam brisat clear csmos ,mjenjat ram u drugi utor,ploća napravi jedan dugi i dva brza bipa prilikom paljenja (AMI) bios !!

Znate li u ćemu bi bio problem matićnoj ,memoriji ili napajanju,možda bi memorija trebala biti 800 ili 1066mhz radi fsb-a procesora ili je po strani nešto drugo...

Ploća nema napuhnute kondiće ko nova je, nema ni prašine na sebi,proc je kompatibilan mislim...

jopis 14.11.2012. 10:14

Č, čovječe, Č!!
raČunala, inaČe, namuČit, matiČnu, grafiČka, ploČa, Čemu, matiČnoj.

I dovoljan je 1 (JEDAN) uskličnik na kraju rečenice, ne treba ih 15.

Sad, ontopic.
Na msi forumu nema ništa o 1L 2S beepu, nego 1L 3S i to je error vezan za ram. Probaj izvadit taj ram i stavit neku drugu pločicu, pa vidjeti onda.
Drugdje po netu se da nabasati za 1L 2S da je video error u pitanju, pa ako imaš otkud pribaviti drugu grafičku, istestiraj i to.

FRipper 14.11.2012. 10:15

da li imaš neke beepove? upali bez memorije, da li pišti?

Edit: Sada tek vidim :D Nego, probaj drugu grafu...mislim da je to do grafe ako nije onda memorija..znaci te dvije stvari zamjeni a kada proradi kupi novo napajanje :)

Bigdaddy 14.11.2012. 10:15

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273

kaj nema tu sve ?

X360 14.11.2012. 12:16

Citiraj:

Autor Bigdaddy (Post 2275825)

Evo sada san uspio prikopćat sve i pokrenut instalaciju winsa ,ali još uvjek ,cekam na ekranu je crna podloga i strelica miša, više ne javlja nikakve erore pištanje itd, ali pisalo je na poćetnom ekranu hdd Smart BAD Postoji li neki naćin da poništim taj smart u biosu ,hdd mi je sa raćunala u potpisu i normalno radi !!

Citiraj:

Autor jopis (Post 2275823)
Č, čovječe, Č!!
raČunala, inaČe, namuČit, matiČnu, grafiČka, ploČa, Čemu, matiČnoj.

I dovoljan je 1 (JEDAN) uskličnik na kraju rečenice, ne treba ih 15.

Sad, ontopic.
Na msi forumu nema ništa o 1L 2S beepu, nego 1L 3S i to je error vezan za ram. Probaj izvadit taj ram i stavit neku drugu pločicu, pa vidjeti onda.
Drugdje po netu se da nabasati za 1L 2S da je video error u pitanju, pa ako imaš otkud pribaviti drugu grafičku, istestiraj i to.

Nažalost nemam ,memoriju trenutno još kupujem ,a karticu sam kupio jučer dečko ju je izvadio iz svog raćunala i prebacio na itregriranu ,kaj znaći taj smart...

Forace 14.11.2012. 12:35

Bez uvrede ali slažeš računala inače i ne znaš što je smart na hdd.u?

Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology - S.M.A.R.T :)

U prijevodu vjerojatno je disk u banani iako bi trebao pročitati smart sa nekim programom da vidiš točno koji je atribut otišao.

Ako je disk zaista loše - on može bit uzrok spore instalacije i općenito radit probleme prilikom ha rada sa diskom.

Skini sa neta Hiren boot cd, zaprži i bootaj. Nakon toga pronađi odgovarajući program za taj hdd (znači ako je seagate onda seatools) pa testiraj disk.

Na hirenu imaš i memtest86 pa možeš i njega izvrtit za testiranje memorije ... mislim da ima i nekih osnovnih alata za grafičku ali nisam siher.

Tako da provjeriš da li ti se slažu sve komponente zajedno prije instalacije windowsa.

X360 14.11.2012. 16:50

Znam šta je to S.M.A.R.T pito sam dali ga se može bilo kako,zaobić,posto na mom kompu radi super, lako je kupit nove komponente provjerit kompitabilnost na netu i složit ga u sat vremena ,sve sam to napravio sa hirens botom i sve je ispravno i hdd i mema ,za grafu sam siguran da je ok ,do jućer je radila u htcp-u hdd radi u mom raćunalu iz potpisa ,probo sam miljun kombinacija i ništa ,sve mi ukazuje na matićnu da je poluispravna ,ili da nije kompitabilna sa memorijom ...ne pada mi ništa na pamet drugo:fiju:

FRipper 14.11.2012. 16:58

pa nisi pitao,vec si pitao kaj je to :D

a u biosu ga mozes isključiti

X360 17.11.2012. 16:19

Citiraj:

Autor FRipper (Post 2276218)
pa nisi pitao,vec si pitao kaj je to :D

a u biosu ga mozes isključiti

Sve sam probao kupio novo napajanje probao dvije vrste memorija ,i ćak uspio instalirat winse dva puta ,i dva puta sam ih moro deinstalirat:hitthewal: ,ploća je definitivno smeće više nikad MSI u moje ruke...Dobro sad narem imam novo napajanje od 500w :D Ako ko ima kakvu ploću asus ili S755 p35/45-G-41 nek javi na pm ,Proc mi je dual core 2 E8300 mislim da ga većina ploća podržava!!!:no2drug:

FRipper 17.11.2012. 17:50

Zašto bi ploča bila neispravna ako si dva puta uspio instalirati windowse? Kako znas da je ploča?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger