PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   HDD želi biti formatiran zbog virusa (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=206296)

Botlorn 30.12.2010. 15:01

HDD želi biti formatiran zbog virusa
 
Poštovanje ekipa,

može pomoć:
Tata mi ima neki stariji komp (nije sad važno kakav, AMD 1700+ itd.) s maxtorovim diskom 80GB koji je savršeno funkcionirao do pred neki dan. Prilikom bootanja TrenMicro antivirusni program mi kaže kako je disk zaražen virusom i da mogu nastaviti bootati ili dobiti dodatni info. Infa naravno nema, a nastavak bootanja rezultira crnim ekranom i mrtvim hodom.

To je sistemski disk, naravno.

Izvadio sam ga iz njegovog kompa i ubacio u ladicu, i spojio na svoj laptop kao storage disk. Komp ga ocita kao E drive, ali kad kliknem na njega kaže mi da ga moram formatirati.
Ne mogu ucu i njega ako ne kliknem na format, kao što je nekad bilo sa starim pokvarenim disketama.

Probao sam s programmom RECUVA pristupiti disku, ali piše da mu je nepoznat device i ništa ne skenira.
Ima dosta važnih podataka na disku. Imate li nekih načina da skeniram disk, pristupim mu ili izvršio recovery podataka?

HVALA!


EDIT:
AV skener nema smisla (Avira) jer ne očitava ništa, odnosno 0 fileova. Također, kad idem na properties diska, on piše da ima 0 bytova

coconut 30.12.2010. 15:27

Digni sistem sa Hiren's Boot CD-om jer se programi dižu direktno sa cd-a. Druga solucija je neka live distribucija Linuxa pa c/p metodom spasiti podatke na drugi hard.

BSA<AK-47> 30.12.2010. 15:34

Citiraj:

Autor coconut (Post 1813044)
Digni sistem sa Hiren's Boot CD-om jer se programi dižu direktno sa cd-a. Druga solucija je neka live distribucija Linuxa pa c/p metodom spasiti podatke na drugi hard.

pod uvjetom da je hdd ispravan!


jesi ispušta kakve čudne zvukove,dal napravi spin prilikom paljenja?

Botlorn 30.12.2010. 15:38

Coconut: kakvog mi smisla ima hirens boot ako mi ne očita podatke ni kao data disk u drugom kompu??

Inače, ne ispušta čudne zvukove - pokrene ga normalno, kratki spin up i to je to. Od onda tišina. Ali se tiho vrti, čujem ga, i grije se.

[GOW]Nec 30.12.2010. 16:00

Valjda je mislio da sa Hiren's-ovim alatima provjeriš stanje diska, provrtiš Combofix sa njega, ako nisi siguran da li je do HD-a ili virusa.

U svakom slučaju, jedini način za izvući podatke bi ti mogla ostati kakva live distribucija.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger