PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Logitech G700 - nova igraca zvijer (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194949)

alengrosevic 05.08.2010. 21:36

Logitech G700 - nova igraca zvijer
 
http://www.logitech.com/en-roeu/gami...0Getthedetails

logitech izbacuje novi igraci mis na trziste. 13 programibilnih tipki , 5700 dpi (ne znam kome ovoliko treba ali ajde), i mis je ujedno i zicni i bezzicni, kao Mamba. Znaci kad se usteka zica, on se ujedno i puni. Mis mi izgleda jako dobro, samo da ne zapapre cijenu, koliko najavljuju, cijena bi trebala biti oko 100 eur...

viper 05.08.2010. 22:21

izgleda da je vec stigao u trgovine i to po cijeni od 572kn . Nesto je pao tecaj eura kod nas heh ...

fran123456 05.08.2010. 22:29

Citiraj:

Logitech Wireless Gaming Mouse G700?

Nije na putu, obično dolazi za 21 danaGarancija 3 godine

alengrosevic 05.08.2010. 22:37

to sam si i mislio, stave cijenu na web, pa se moramo predbiljeziti za misa. no bilo kako bilo, mozda ce ovaj misonja zamijeniti mog G5 :)

jurbAs 05.08.2010. 23:58

a di je bio kad sam ja kupovao mis gamad jedna 5godina nisu izbacili nasljednika g7 sram ih isti bilo!!!
sad se osjecam prevareno :(

Blue_Fatal1ty 06.08.2010. 08:51

a ja taman kupio G500... Al ajde nisam tolko razočaran jer nema drastične razlike između ta 2 miša osim u cijeni.

alengrosevic 06.08.2010. 09:09

pa po meni i ima. Recimo G700 moze biti i wireless, ima vise programibilnih tipki, malo bolju ergonomiju, i po meni ljepse izgleda. A sad, pitanje je da li te stvari opravdavaju (zasad) 200 kuna vecu cijenu...

Sa_Stilom 06.08.2010. 09:50

Like it! To će mi bit nova igračka za komp, da vidim jel mi odgovara. Dugo sam tražio miša nakon G7, na kraju od isprobanog G9x i Mambe, najviše mi odgovara G500. Tako će i ovaj na test pod ruku pa ćemo vidjeti.

Čak mi je i tipkovnica zanimljiva, mislim da bi lijepo zamjenila G15. ;)

w0lfram_ 07.08.2010. 10:03

oooooooooooooo da, napokon sam naša zamjenu za revolutiona, mislija sam čak ić na mambu, al mi je bilo nepojmljivo odvojit se od hyper scrolla, al ovaj mislim da ima sve šta mi triba, pa čak i više

kao i kolegi gore, čak mi se i ova nova tipkovnica sviđa tako da mislim da bi moga umirovit i svoju g15 :)

explorer 4 07.08.2010. 11:37

ufff
mrcina ovo bi trebalo probat.
a ni cijena nije velika sasvim je u redu :D

alengrosevic 07.08.2010. 11:41

ma ako ce ta cijena biti kad dodje kod nas, odmah cu ga uzeti. no nekako me strah da ce to ici dosta gore...

domis 07.08.2010. 11:44

meh...mis mi se cini ko neki pokusaj kopiranja razera, odnosno mis za preseravanje...al sad budemo vidli cijenu kad uistinu dođe do nas :)

nadam se da budu izbacili neku wireless verziju sa dvije baterije i normalnim brojem tipki :)

mislim ono, necu imati drugu tipkovnicu na stolu :lol2:

fanATIk 07.08.2010. 11:49

Ak ćemo po tome, svaki miš iznad 100 kn je miš za preseravanje.
U svakom slučaju, sviđa mi se, i mislim da će jednog dana zamjenit mog revolutiona.

alengrosevic 07.08.2010. 11:51

Citiraj:

Autor domis (Post 1703764)
nadam se da budu izbacili neku wireless verziju

pa ovo i je wireless verzija :) s time da se moze prikopcati na kabl...

sinisa1989 07.08.2010. 12:02

Sa ovim definitivno mjenjam svog MX518. Samo da cijena ne ode previše gore. Miš mi izgleda predobro, a u performanse i ergonomiju ne sumnjam.

domis 08.08.2010. 11:41

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 1703770)
Citiraj:

Autor domis (Post 1703764)
nadam se da budu izbacili neku wireless verziju

pa ovo i je wireless verzija :) s time da se moze prikopcati na kabl...

nemoj vaditi moje izjave iz konteksta ;)

Citiraj:

Autor domis (Post 1703764)
nadam se da budu izbacili neku wireless verziju sa dvije baterije i normalnim brojem tipki :)


khm 08.08.2010. 12:51

Citiraj:

Autor fanATIk (Post 1703767)
Ak ćemo po tome, svaki miš iznad 100 kn je miš za preseravanje.

Ne baš iznad 100 ali svaki iznad 250.
Ono, 13 tipki na mišu? :facepalm:

RaWeN 08.08.2010. 21:22

Citiraj:

Autor khm (Post 1704270)
Ono, 13 tipki na mišu? :facepalm:

Ako tipkovnica rikne zamjenite je sa ovim mišem. :D

fanATIk 09.08.2010. 17:56

Citiraj:

Autor khm (Post 1704270)
Ne baš iznad 100 ali svaki iznad 250.
Ono, 13 tipki na mišu? :facepalm:

A čuj, meni hrpa tipki na mišu baš i treba. Na revolutionu imam dodijeljeno copy, paste i cut. Na ovom ću moć dodat još toga. Tebi ne treba, jebga, ne znači da nekom ne dođe dobro.

syzygy 09.08.2010. 19:04

Po meni miš izgleda odlično, samo me zanima kako će sve tipke funkcionirat u praksi, jer me one s G500 nisu oduševile.
Na stranu to, MX Performance me oduševio u gamingu, trenutno igram UT 2k4 online s njime i odaziv je odličan, ako će još bolje bit na ovom G700 onda thumbs up za bežično igranje.

Brown Acid 09.08.2010. 20:54

Citiraj:

Autor khm (Post 1704270)
Ne baš iznad 100 ali svaki iznad 250.
Ono, 13 tipki na mišu? :facepalm:

Istina..meni su uvjek bile dosta 2 tipke i scroll kao treća tipka.

alengrosevic 09.08.2010. 23:27

Citiraj:

Autor Brown Acid (Post 1705401)
Istina..meni su uvjek bile dosta 2 tipke i scroll kao treća tipka.

kao sto je gore kolega napisao, tebi ne treba, ali nekom treba, zato to ne bih okarakterizirao kao losu stranu misa. Mani osobno nece trebati toliko, ali nek se nadje, mozda danas-sutra zatrebam tipku viska na misu i onda ce definitivno dobro doci.
Inace sam slao mail u Pro**s i kazu da ce kroz 20-ak dana doci mis u nase trgovine...

khm 10.08.2010. 00:03

Ma stvar je u tome što je tehnologija miševa takva kakva je i tu ne može doći do nekog bitnog napretka, imaš strelicu/kursor na monitoru i imaš miš u ruci s kojim klikaš.
Šta je potrebno za dobar miš?
Ergonomija i preciznost, eventualno bežićnost, znači savršen miš se može kupiti za 200-300 kn, sve ostalo je teško prodavanje magle od strane logitecha, razera i sl. firmi.

Zbog toga što je, kako sam rekao, sama tehnologija takva da je ozbiljniji napredak nemoguć (ne mijenjaju se ljudima dlanovi), onda se poseže za ovakvim rješenjima, 'idemo natrpat miš (pa i tipkovnicu) sa glupostima koje nikome ne trebaju, nabit ćemo mu cijenu i prodavat ćemo im spiku da im baš to treba'.
To inače najčešće puše tkz. 'gejmeri' koji će sa mišem od 100 eura biti prvi na svom omiljenom FPS-u, a ti 'gejmeri' su zapravo prilično 'nepismeni' u kompjuterskom smislu pa je s njima i najlakše manipulirat i natjerat ih da kupe određen proizvod.

Prije koliko ono godina je izašao MX518? 5-6?
Mogli bi reći savršen miš, ne treba ti realno ništa bolje.
Sve gluposti koje je logitech kasnije izdavao tipa revolution, nano, performance, extra, super, turbo ovo-ono su baljezgarije.
Kužim ja njih, oni moraju stalno nešto razvijat, ali ne kužim likove koji to kupuje i sami sebe uvjeravaju da im to treba, evo npr. ovo:

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 1705496)
Meni osobno nece trebati toliko, ali nek se nadje

Sorry al je te ne kužim, nema se tu šta 'naći', ne treba ti 13 tipki, na ruci imaš 5 prstiju, nemoj pušit logitechove fore gdje isti miš pakiraju po 35 put.

Je, G700 super izgleda i to je sve, nećeš si s njime ništa olakšati, NIŠTA, odradit će posao ko i miš za 250 kn.

Napisao sam malo duži post, možda i besmislen, ne planiram nikog odgovarati od kupnje bilo čega, to su vaše pare, samo trebate malo smirit entuzijazam kad logitech izbaci 'novu' igračku na tržište, jer to nisu nikakve revolucije pa ni evolucije, to je prepakiranje, samo za deblju cijenu.

Lewis 10.08.2010. 00:08

Meni treba dosta tipki za programiranje (i minimalno 3 dodatne gore (osim LMB/RMB/MMB) za modeliranje) pa zato korisitm MX510/518 i Roccat Kone i bas mi dobro dodju one dvije na palcu. Ovaj bi mogao to sve rjesiti super ako ove 4 tipke na placu mogu da se stisnu odvojeno kako treba. Na slikama se cine kao blizu ali su nekog cudnog oblika pa mozda to moze i funkcionirati u praksi. Treba probati iz ruke pa onda vidit ali ovak ona prvi pogled izgleda odlicno. Nevolim bezicne misheve a ovaj ako moze i na zicu je onda stvarno odlican tehnicki :).

Ko prvi kupi nek javi dojmove :D.

MAGARAC 10.08.2010. 00:14

I meni su bile dovoljne 3 tipke dok sam ih samo toliko imal na mišu. Sada ih koristim bar 5 a u igrama i više. Na prvu mi se sviđa miš oblikom jer mi takvi najviše pašu a ima i tipke za mijenjat dpi u gameu na kaj sam se navukao u BF2.

Lewis 10.08.2010. 00:23

Citiraj:

Autor khm (Post 1705518)
Sorry al je te ne kužim, nema se tu šta 'naći', ne treba ti 13 tipki, na ruci imaš 5 prstiju, nemoj pušit logitechove fore gdje isti miš pakiraju po 35 put.

Je, G700 super izgleda i to je sve, nećeš si s njime ništa olakšati, NIŠTA, odradit će posao ko i miš za 250 kn.

Varas se :). nisu samo gejmeri kojima to treba ;). Nitko ne kaze da trebas korisititi 13 tipki odjednom ali ih je lakse programirati (macro) nego klikati po menuima programa ili searchati opcije klikati shortcute od 3 tipke. Ja vec dugo imam setup na MX 5xx seriji (imam sva tri 500/510/518) koji mi pomaze enormno pri modeliranju. Recimo samo jedna tipka za klik u wireframe/texture/shade mode je punooo brze nego otici kursorom/strelicom na padajuci menu, kliknuti LMB, odabrati mod i ponovo LMB. Znaci radnju od 4 poteza zamjenis jednim i ubrzas stvar enormno i jos usto nemoras pomicat ruku ;).

Recimo ovako izgleda moj Mx5xx/Roccat kone (ima isti rapsored/broj tipki) setup i nebi mi skodilo imati jos 2-3 naredbe/macroa na nekoj tipki bez obzira sto nemam 13 prstiju ;).
http://www.lewis.tomsoft.hr/temp/Log...ewis_setup.jpg

Mrk1 10.08.2010. 07:12

ja sam osobno isto ipak vise naklonjen mambi iako na drugom kompu imam g5 i posve zadovoljan jer je ta ergonomija po meni zakon

Tumor 10.08.2010. 08:14

Mis mi se ovako "na papiru" strasno svidja, a jos ako wireless stvarno radi kao i zicani - sta vise pozeljeti.
Jedino mi plastika ovako na slikama djeluje "sumnjivo", bojim se da bi se na njoj mogli dlanovi jako znojiti (drzim mis cijelim dlanom - palm grip).
Budem ga malo skicnuo kada dodje kod nas, pa ako plastika na njemu nije "znojava" vjerovatno ga i ubodem.

D1viry 10.08.2010. 08:32

Treba ga isprobat da se vidi kako leži u ruci, a tek onda sudit o njemu. Po izgledu se ne može znat jel dobar ili ne. A što se tiče back-forward tipki, ja ne mogu bez njih ni u radu ni u igrama, a o surfanju da ne pričam. Nemam namjeru nikog vrijeđat, al debilno mi je koristit bilo šta za back, osim tipke na mišu. Forward ne koristim često osim u igrama, ali zato koristim sve mogućnosti scroll-a, tako da pozdravljam dobre ideje proširivanja funkcionalnosti, jedino (ponavljam) treba isprobat pa vidjet. (trinaestu tipku bi programirao da mijenja ctrl+c+t+v:D)
Tipaka nikad viška, ipak imamo 20 prstiju, neki manje, neki više. :D :D Uhvatiš ga s dvije ruke ako je prevelik :D

LordDante 10.08.2010. 08:53

Citiraj:

Autor D1viry (Post 1705608)
A što se tiče back-forward tipki, ja ne mogu bez njih ni u radu ni u igrama, a o surfanju da ne pričam. Nemam namjeru nikog vrijeđat, al debilno mi je koristit bilo šta za back, osim tipke na mišu.

err... mouse gestures? desni klik i drag u lijevo


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger