PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Kako istovremeno ukopčati slušalice i zvučnike ? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=193525)

ezz 16.07.2010. 21:45

Kako istovremeno ukopčati slušalice i zvučnike ?
 
Nedavno sam kupio HAF 922 kučište koje ima na prednjoj strani ulaz za mic i audio, isto te ulaze imam iza na matičnoj. Do sada sam imao ukopčane iza ili slušalice s micom ili zvučnik, ali sad se više nemrem stalno zavlačit ispod stola iza i uključivat/isključivat, pa jer moguće imati iza uključene zvučnike a napred headset i nekako u windowsima odabrat što želim koristiti ?

Lewis 16.07.2010. 21:56

Ja se s time mucim na Asus Sonar kartici i ne radi (bar nisam naso nacin za to). Na staroj GByte ploci i Realtek onboard chipseut je radilo super jer sam mogao bilo koji output "pretvorit" u normalni wave izlaz pa sam imao ustekane i sluske i zvucnike u isto vrijeme. Na asusu koristim "razdjelnik" tj. 3.5mm bananicu pa ima ustekane i sluske i zvucnike u zeleni konektor. To radi ali mi je zvuk skoro duplo tishi nego inace kad je bez tog razdjelnika :(. Takav razdjelnik (konektor) ima su chipoteci, Electronic centru i slicnima za par kuna.

The AC 16.07.2010. 23:20

kupis jos jednu pci zvucnu? :)

NNikola 20.07.2010. 16:58

ezz: ja sam to rjesavao na nacin kad os zvucnike upalis ih kad os sam slusalice, ugasis zvucnike :D

Lewis: Mozda ti nesto nije u redu sa tim razdjelnikom, ja na isti nacin prikljucio sluske i nisam uopce primjetio da je ista slabije.(neki noname model u emeceti po 15 kn sam kupio).

Lewis 20.07.2010. 17:08

Citiraj:

Autor NNikola (Post 1692150)
Lewis: Mozda ti nesto nije u redu sa tim razdjelnikom, ja na isti nacin prikljucio sluske i nisam uopce primjetio da je ista slabije.(neki noname model u emeceti po 15 kn sam kupio).

Probo sam 2 komada i ista stvar :(. S mozda i Asus xonar nesto ke..a (PCI zvucna) jer se pravi pametan ponekad pa stisava i pojacava audio zavisno koji je aktivan :).

m4x 20.07.2010. 18:10

to i mene muči,imam ulaze iza na matičnoj,zatim na kućištu i još na zvučnicima na satelitu imam za headsets a neznam da li je ovaj drugi za mikrofon ili nešto drugo?

dajte pogledajte pa mi recite za šta je ovaj sa notom?(image gallery,treća slika)

i nemogu nikako nariktat da mi rade oba odjednom,odnosno da isključim jedno od tog dvoje bez ištekivanja kablova

markosan 08.08.2010. 01:11

Citiraj:

Autor m4x (Post 1692177)
dajte pogledajte pa mi recite za šta je ovaj sa notom?(image gallery,treća slika)

Taj bi trebao biti za aux input za same zvučnike. Dakle ne za mikrofon (ne prenosi zvuk do kompjutera), nego recimo neki mp3 player uštekaš u taj s notom i svira direkt na zvučnicima.

k1klop 11.08.2010. 19:52

Mislim da se moze kupit spliter za uticnicu pa signal ide u oba izlaza istovremeno...

Campeonato 11.08.2010. 20:02

Pa jel nemozete namjestiti da kad utekate sluske i mic naprijed na kucistu da vam se gase zadnji izlazi? I kad iskopcate slusalice sprijeda, prorade izlazi odzada?
Bar mi je to dobra stvar kod gigabytea i realteka :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger