![]() |
(riješeno) Kompjuter se resetira
Imam jedan gadan problem koji me neizmjerno živcira, a ne kužim u čemu je caka.
Naime, posjedujem jedan jako stari kompjuter, na kojem rađeno par preinaka, stavljen veći hard i slično, što mislim da ne utiče previše na sve, no u čemu je problem. kompjuter se konstantno resetira nakon nekog vremena. Pomislio sam na viruse i odlučih dići sustav, no on se usred dizanja resetira, i kad opet pokušam, opet resetiranje. Tako da sad više nemam ni mogućnost prenošenja podataka sa D i E particija, C sam izbrisao stavljanjem novih Windowsa. Ako mi možete pomoći, cjenio bih to, i imate piće ako uspijem riješiti problem. Hvala |
Koja je konfa u pitanju? Baci oko na pravila podforuma http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660 Jesi stavljao jos sta HW-a osim HDD-a? Za pocetak skini Hiren's BootCD i testiraj RAM za prvu ruku..
PS.Falio si podforum ovo je trebalo bit pod HW probleme! ;) |
Ako su podaci bitni, prvo njih prekopiraj na sigurno. Kasnije se igraj prvo memtestom, a onda zamjenom memorije, napajanja itd.
|
a nisam bio siguran jel HW problem ili SW, zato sam stavio ovdje.
neznam kako da prekopiram sa particija jer windowse sam uništio, a nove ne mogu staviti zbog stalnog restartanja. i da, što se tiče konfe, puno pitaš, jer komp je stvarno malo teža starudija, ali pošto sam krenuo na faks informatike, volio bih se pozabaviti njime, pa ako nešto i pokvarim neću napraviti preveliku štetu. probao sam spojiti HDD na ovaj novi komp koji posjedujem, ali nije upalilo, jer ruku na srce neznam kako da ga spojim :( |
uspio sam dečki riješiti problem, nadogradio sam memoriju sa dva slota od 256MB rama, i to sdram hehe, toliko je star.
|
Citiraj:
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:04. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger