PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Novi komp - smrzavanje (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=138678)

DR_J 15.02.2009. 14:42

(riješeno) Novi komp - smrzavanje
 
Ovako znaci u petak sam preuzeo komp u ADM-u i sam instalirao windowse i drivere. Sve radi pet bez problema i igre i sve je super brzo ali nakon negdje ovisi sat-dva nekada i duze oko 4-5 sati rada komp se pocne smrzavat. I to na nacin da se smrzne na sekundu dvije i onda normalno radi 3-4 sekunde pa opet se smrzne sec-dvije i onda opet tako u krug. Moram ga restartat i onda opet isto nakon 2-3-4-5 sati se opet to dogadja. A iz kante kada se to dogadja sam malo poslusao :) cuje se nekakav zvuk onak tk tk tk tk kada pocne smrzavat. Pomoc. jel do memorije harda il cega vec. Uglavnom ako vi ne rijesite nosit cu ga nazad u ADM da pogledaju sta je to. THX

EDIT:

e da komp je dakle MSI maticna i to P35neo zatim Intel E5200 proc 500 gigi WD a gige kingmaxa graficka gigabyte Hd4670 i to je to.

EDIT BY MOD:
Za dodatke i promjene u postojećem postu koristi tipku EDIT...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660

maX 15.02.2009. 14:59

imam osjecaj da ti je disk krepao ili je na samrti pa zato skljoca
slican problem imam ja sa svojim WD-om 500GB AAKS, radi na par sec pa se sve smrzne, pa opet radi par sec...

DR_J 15.02.2009. 15:59

jel da ?? da moguce da je to jel su mi rekli da su istestirali memoriju i tak al nis za hard. mislim da cu ih nazvat sutra pa i odnjet im ga onda.

DR_J 22.02.2009. 17:04

komp mi je pregledan i ADM-u i kazu da nije hardwareski problem nego da je do software-a?? formatirao sam disk i nanovo instalirao windowse xp Sp3 i updateao i drivere i windowse sve i opet isto. i to sad nisam ni instalirao niti igre niti nekave programe samo par njih poput bs playera winrara itunesa i tako??? sta bi tu mogli bit problem?? da li krivo instaliram windowse?!?! iako sumnjam jel imam te windowse na laptopu i sve radi kako treba.

-=_GTI_=- 22.02.2009. 17:32

Skini program Prime 95 i testiraj s "blend" koji sat pa ces vidit jel do memorije il proca...
Također pogledaj da ti se nesto ne pregrijava (mozes preko everesta pogledat koje su temp)

huzo 22.02.2009. 17:57

ma pusti to kaj su oni testirali...po mome je isto hdd u banani...

karamazov 22.02.2009. 18:10

Nemože to bit softverski... Da je memorija smrzo bi se skroz, proc bi da se pregrijavao restartao sistem. To mora bit do harda....

DR_J 22.02.2009. 18:36

ja isto mislim da je do harda. e sad oni su mi rekli da su oni izvadili moj hard i stavili svoj na koji su instalirali windowse i da im je radilo sve kak spada a da su moj hard samo spojili i istestirali i da je sve ok s njim. Ali nisu oni na moj hard instalirali windowse i pustili ga da radi kao zato sto sam im ja rekao da ne brisu moje windowse?!?! Sutra cu im ga odnjet i rec da na moj hard instaliraju windowse i izbrisu sve pa da ga istestiraju. jel stvarno neznam sta bi drugo moglo bit.

huzo 22.02.2009. 19:26

ma bas me zanima na koji su nacin testirali hard.....vjerojatno su ga samo spojili i vidli da radi i otvara kad kliknes na c: u my computer.....postoje dijagnosticki programi koji testiraju hdd,vidio sam to kod jednog lika koji popravlja hardove,neki program u dos-u,nije mi htio reci kako se zove...odradi svoje par minuta i kaze sve sta je i sta nije sa hardom,kolko puta je paljen i gasen,vrijeme rada,sve sve ti kaze program!!!

karamazov 22.02.2009. 23:21

a može bit i da je do kakvog kontrolera na matičnoj ak nije 'ard, ili ga napajanje prca... probaj neki drugi hard na svojoj kanti pa ćeš znati....

DR_J 22.02.2009. 23:48

ma stvar je u tome sta ako otvorim kantu gubim garanciju :( otici cu im tamo i rec da instaliraju windowse svoje na moj hard i da sve istestiraju pa cemo vidjet. jel stvarno ne kuzim sta bi to moglo bit osim neke greske hardwareske.

DR_J 23.02.2009. 12:56

sad sam skuzio neznam jel to rijesenje problema??? jel moguce da se to dogadjalo zato sto nisam instalirao drivere za monitor?? LG 22'' display driveri??? sada sam tek skuzio cd-e i instalirao sam ih pa cemo vidjet kako ce se ponasat.

huzo 23.02.2009. 13:09

ma nema veze monitor ,on se instalirao kao standardni monitor...

DR_J 23.02.2009. 17:26

Problem je napokon rijesen. Problem je bio u canyonovoj wirelles kartici. Kada bi se poceo smrzavat komp onda bi diseableao wlan adapter od canyona i sve bi bilo ok. Tako da najvjerovatnije cu ga ic zamijenit i to je to. problem rijesen. Thx na trudu svima.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger