PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Problemi i iskustva s hardveraj.hr (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=108455)

MIK 23.05.2008. 13:22

Problemi i iskustva s hardveraj.hr
 
Iskustvo: Uzeo sam gotovu konfiguraciju + monitor + periferija (pod moj komp)
Pozitivno: *Velika susretljivost, entuzijazam i brzi odgovori na mail *Pošto sam izvršio uplatu drugi dan je monitor stavljen na akciju, ponudu su ispravili s akcijskom cijenom (na njihov prijedlog). *Zbog nekih problema sa matičnom dobio sam drugu (jaču) na njihov trošak. * po zahtjevu rade OC *popust za članove PCE

Negativno: Da ne bi bilo sve pozitivno, pod negativno mogu staviti isporuku koja je kasnila - problem sa carinom (sve u svemu ništa strašno- još su novi treba malo vremena da se uigraju)

Zaključak: Sve u svemu kad se sve zbroji moja preporuka

Matt 02.07.2008. 09:58

Iskustva sa Hardveraj-em
 
Eto, možda potaknem s ovim threadom čovjeka da mi konačno neš pošalje.

Dakle, naručio sam Xilence anti-vibracijska guma za napajanje 12.05.2008. Guma dođe 18kn. Ništa strašno. Ponudu sam platio 15.05.2008. I prođe 10 dana od dana uplate (uzeo sam u obzir da čovjek ima probleme na carini pa rekoh nije bed), al robe, a ni glasa od beshtye. Čekam do 31.05. šaljem mail i dalje ništa, roba je još na carini, al ok. Otvara shop pa ima dosta usputnih problema.

Šaljem mail 16.06. pa 25.6. i velim nek mi da u zamjenu filter za 92mm vent. Dođe 16kn, i nije bitno. Samo nek ga pošalje. Kaže Beshtya da će mi ga poslati i da dolazi sigurno u ponedjeljak. Danas je srijeda i sad neznam na koji ponedjeljak je mislio.

Ponavljam još jednom, nije mi do tih 18kn. Al barem reci dal imaš ili nemaš, dal je došlo ili nije. Dal uopće možeš isporučiti ili ne. Da ja čekam za glupu gumu mjesec i po dana je malo šugavo. Neznam kakav je slučaj sa skupljim komonentama, al ako je tako izgubit ćeš puno klijenata.

Nadam se da sam te malo potaknuo ovim postom.

DjedMraz 02.07.2008. 10:05

Tebi svako malo neki problem sa on line shopovima , zvijezde ti nisu naklonjene
Moj savjet od sada sve sta uzimas -> na ruke u 4 oka :P

Bluzer 02.07.2008. 10:10

Citiraj:

Autor Matt (Post 1074228)
Eto, možda potaknem s ovim threadom čovjeka da mi konačno neš pošalje.

Dakle, naručio sam Xilence anti-vibracijska guma za napajanje 12.05.2008. Guma dođe 18kn. Ništa strašno. Ponudu sam platio 15.05.2008. I prođe 10 dana od dana uplate (uzeo sam u obzir da čovjek ima probleme na carini pa rekoh nije bed), al robe, a ni glasa od beshtye. Čekam do 31.05. šaljem mail i dalje ništa, roba je još na carini, al ok. Otvara shop pa ima dosta usputnih problema.

Šaljem mail 16.06. pa 25.6. i velim nek mi da u zamjenu filter za 92mm vent. Dođe 16kn, i nije bitno. Samo nek ga pošalje. Kaže Beshtya da će mi ga poslati i da dolazi sigurno u ponedjeljak. Danas je srijeda i sad neznam na koji ponedjeljak je mislio.

Ponavljam još jednom, nije mi do tih 18kn. Al barem reci dal imaš ili nemaš, dal je došlo ili nije. Dal uopće možeš isporučiti ili ne. Da ja čekam za glupu gumu mjesec i po dana je malo šugavo. Neznam kakav je slučaj sa skupljim komonentama, al ako je tako izgubit ćeš puno klijenata.

Nadam se da sam te malo potaknuo ovim postom.

Mogao bi doslovno izmjeniti to što kupuješ i staviti Lian Li A06B kućište i eto istog posta od mene, al doslovno istog. Mjesec i pol dana...

Šteta.

Matt 02.07.2008. 10:18

Citiraj:

Autor DjedMraz (Post 1074232)
Tebi svako malo neki problem sa on line shopovima , zvijezde ti nisu naklonjene
Moj savjet od sada sve sta uzimas -> na ruke u 4 oka :P

Izgleda da nisu :D Al eto, sad sam bio oprezniji. 18kn pa da vidimo kak će ići :D
Izgleda da ipak nisam jedini:fiju:

Func 02.07.2008. 10:22

Bestiji očito treba čovjek na carini i to što prije.

Pippincro 02.07.2008. 10:30

Citiraj:

Autor Matt (Post 1074246)
Izgleda da ipak nisam jedini:fiju:

Definitivno nisi, pisao sam podugi post na ovu temu ali slucajno sam ugasio firefox:nono:

kasnije dodje ovdje edit:

IcyTexx 02.07.2008. 10:35

I meni rami dolaze mjesec dana...

SetH 02.07.2008. 11:03

...samo se nadam da hardveraj neće završit kao i borg,maxmodus.....ali kako je krenulo :(

Func 02.07.2008. 11:09

Citiraj:

Autor seth (Post 1074288)
...samo se nadam da hardveraj neće završit kao i borg,maxmodus.....ali kako je krenulo :(


Šteta za borg. Lik mi je donosio komponente ko čevape. Nazovem, dostavi za par sati i platim mu na vratima.

pipe 02.07.2008. 13:33

Ja sam narucio Disk, fangillove, i silikonske vijke za ventove. HDD i grill-ove sam cekao skoro 2 tjedna, a vijci jos ni dan danas nisu stigli. Poslao sam vise PM-ova i ne odgovara. Jos mi nije poslao ni racun :(

Crash009 02.07.2008. 13:38

šteta...

moglo je ovo biti jako dobro za nas "drugacije" od drugih

nick praskaton 02.07.2008. 13:59

ja sam narucivao par puta i nikad problema, placam pouzećem i nakon narudžbe dođe za par dana ( 2-3 dana)

Beshtya 03.07.2008. 08:20

Citiraj:

Autor pipe (Post 1074483)
Ja sam narucio Disk, fangillove, i silikonske vijke za ventove. HDD i grill-ove sam cekao skoro 2 tjedna, a vijci jos ni dan danas nisu stigli. Poslao sam vise PM-ova i ne odgovara. Jos mi nije poslao ni racun :(

obzirom da sam sa Mattom na PM riješio pitanje a bluzeru pokušavamo naći alternativu da više ne čeka samo tu da pipe tebi odgovorim-račun sam ti poslao na mail ali očito je opet bio neki problem sa mailom...na PM-ove ti inače odgovaram uvijek (možda ne odmah istu večer ali ti odgovorim)-diskovi su kasnili kod uvoznika i to sam nekoliko puta ponovio.nije ih imao nitko u ZG pa smo dogovorili da ti i disk i grillove pošaljem zajedno-...vijci i gume od Xilencea nisu stigli u prvoj pošiljci i tu ne mogu ništa nažalost...a što se generalno tiče čekanja narudžbi sa prve pošiljke o toj pošiljci je stvarno već puno rečeno-nije Vaša krivnja ali sam se stvarno potrudio biti max korektan prema svakome baš radi strpljenja na tim prvim narudžbama-ako se netko smatra zakinut žao mi je...neka mi se javi na PM. Eto da sam mogao bilo što napraviti i požuriti na prvoj pošiljci napravio bih to vjerujte.

Ice Demon-nismo li mi prvotno dogovorili da ćeš uzeti rame i VGA na testiranje zajedno??

Gilbert5 03.07.2008. 09:28

Koji cmizdravci, plačete bezveze. Normalo za novi shop da neke stvari kasne sa isporukom, i sam Beshtya je naglasio kakav šop bi ovo trebao biti, za one stvari koje se ne mogu nabaviti redovnim putem. Ako trebate nešto hitno, odite u Vemil i bok.

Ja imam samo riječi hvale za gospodina, iako sam kupio samo S1, odnos prema kupcu je idealan. Svoj novac ću sigurno ostavljati kod njega ubuduće. :)

Matt 04.07.2008. 23:35

Citiraj:

Autor Gilbert5 (Post 1075302)
Koji cmizdravci, plačete bezveze. Normalo za novi shop da neke stvari kasne sa isporukom, i sam Beshtya je naglasio kakav šop bi ovo trebao biti, za one stvari koje se ne mogu nabaviti redovnim putem. Ako trebate nešto hitno, odite u Vemil i bok.

Ja imam samo riječi hvale za gospodina, iako sam kupio samo S1, odnos prema kupcu je idealan. Svoj novac ću sigurno ostavljati kod njega ubuduće. :)

Kao prvo nisam cmizdravac, nego sam samo jedan od kupaca koji je kao što zakon poslovanja kaže uvijek u pravu :D

Kao drugo, problem sa isporukom filtera za prašinu je također riješen. Zahvaljujem besthyi, na promptnoj isporuci te neplaćanju razlike u cijeni makar sam inzistirao da tu razliku platim. Ovo iskustvo nije bolno, jer nije ni iznos bio veliki, a opet se sve riješilo kako treba + još malo bolje. Zahvaljujem još jednom.

Siguran sam da ću u budućnosti opet trgovati sa besthyom al ukoliko mi odg dal ima navedene artikle sigurno na skladištu.:) Znam da je otvorio shop i to sam napisao u postu iznad. Znam da je to težak kruh sa puno muke, al ne bi bilo loše da se na stranici od hardveraja stavi kaj je dostupno kaj nije, te za koliko vremena je nabavljivo. Pretpostavljam da je besthya u ovih mjesec i po dana pohvatao barem pola konaca oko narudžbe i same isporuke do njega, te da to više neće biti problem.

srale7 05.07.2008. 00:12

Ja sam uzeo cooler za proc, grill, gume i gumene sarafe.. To je sve kasnilo, naravno nije njegova krivnja, dobio sam cooler i gril, a ostatk "gumenog" asortimana cu dobit kad stigne..nikud mi se ne zuri..

Kad pogledam kroz proslost, uvijek pri kupnji sam morao cekat..kad sam kupovao laptop, cekao sam mjsec dana duze, ovu grafu sam cekao isto par tjedana..Tako je to valjda, pa mi nije bed cekat jer znam da nije do njega.. Mnogi su se uvjerili u Bestyinu susretljivost, ja isto, lik je stvarno i vise nego ok..zao mi je samo sto se shop nije otvorio jedno 7 mjeseci prije pa bi cijeli komp kupio tamo..

BTW, zasto su ti shopovi sto se naveli propali?

Gabre 05.07.2008. 01:37

ovakve topice treba zabraniti u pravilima foruma,

jednom za svagda - ne postoji savršena prodavaonica ili firma za prodaju hardvera i to više jednom shvatite.

Uvijek ćete imati i loših i dobrih iskustava, a dotična nije potrebno iznositi na forumu.

Baja 001 05.07.2008. 02:03

Citiraj:

Autor Gabre (Post 1077026)
ovakve topice treba zabraniti u pravilima foruma,

jednom za svagda - ne postoji savršena prodavaonica ili firma za prodaju hardvera i to više jednom shvatite.

Uvijek ćete imati i loših i dobrih iskustava, a dotična nije potrebno iznositi na forumu.

Ali nije isto kad te neko sjebe, zbog gluposti.

Beshtya nastoji svim pružit support, i trenutno nije do njega i to je OK. Ali kakve gadarije zna napravit neki drugi dućan, to treba svakako iznit. :kafa:

Gabre 05.07.2008. 03:12

sve i jedan, ali sve i jedan će kad tad napravit neku glupost.

i onda svakih par dana dolazi nova tema na forum.

Baja 001 05.07.2008. 03:17

Citiraj:

Autor Gabre (Post 1077048)
sve i jedan, ali sve i jedan će kad tad napravit neku glupost.

i onda svakih par dana dolazi nova tema na forum.

Ne kažem da neće :)

Ali nije isto kad kasni isporuka radi dobavljivosti i sl sranja, ili kada ti podvale HDD koji je korišten i sl.

Nisam rekao da se mora otvarati tema za svaki pojedini slučaj, ali dobro je da se na jednoj temi diskutira, da ljudi okvirno znaju koji su lošiji/bolji (prosječno) ;)

lordVerdranius 05.07.2008. 10:54

Mah, ja sam si nabavil Accelera S1 i čekal sam oko 3-4 dana, i svaki dan je rekao da bude došao, ali nije mogao jer je imao posla, pa sam ga i pričekao... Isplatilo se! ;)))
Em je 140kn došel S1, em ga nisam platil 200kn, a i možda dobijem turbo modul :D
I sada grafulja fino radi na 52 stupnjeva i to je to! ;)))))))))))))))))))
A prije je bila na 67 u idleu!

nino 05.07.2008. 11:05

Dobro je Gabre rekao, "ne postoji savršena prodavaonica ili firma za prodaju hardvera i to više jednom shvatite."

Inace, uzeo sam od Darka vise stvarcica, zadnji je bio Lap Toshiba sa cijenom za ne vjerovat.

Dostupan je uvijek, ako se ne javi, onda on nazove. Jos je pocetak i treba jos sve konce pohvatat.

A kladim se da vecina sto se qurchila na proslom topicu da ce kupit ovo/ono nije kasnije ni prismrdila kupovini.

Darko, samo tako dalje, sve ce doc na svoje. :D

Majo 05.07.2008. 11:59

Ma i ja kupil od njega,eto cekal sam malo dulje ali nema veze dobio sam grafu dost jeftiniju i accelero besplatno i recite da nije posten.Cekajte da se covjek malo zalaufa,da sve to krene kak spada,kroz par mjeseci ili manje to ce biti prehebeni hardware web shop.I da,bar se meni uvjek javljo,ili je on mene zvao,ma isplatilo se pricekat par tjedana,em mi je reko da cu tak proc jeftinije,em sam dobil bolju grafu...Ma nema sta,Darko:beer::beer::beer:

srale7 05.07.2008. 21:24

Nitko mi nije odgovorio zasto su neki prije takvi shopvi propadali?

Codiac 05.07.2008. 23:13

Citiraj:

Autor Gabre (Post 1077026)
Uvijek ćete imati i loših i dobrih iskustava, a dotična nije potrebno iznositi na forumu.

nego di bi se ta iskustva trebala iznositi ? pisanjem na asfaltu ispred kuce ?

pa valjda je ovaj forum tu da se pomogne ljudima sa vlastitim iskustvima i neslazem se da nije potrebno jer je.

jedna stvar je kad neka firma ima nekih poteskoca a druga je kad neka firma iskoristava ljude i radi probleme oko reklamacija i ostalo.

@srale
premale marze, ekipa se zaletavala i taq .

Gabre 06.07.2008. 03:15

ja ne bih ništa rekao da se tu radi o nekim velikim novcima, o nekim velikim propustima, ali kad se tu blati jedna nova firma zbog fan grilla, onda mi se smuči..

kužiš...

Matt 06.07.2008. 11:00

Citiraj:

Autor Gabre (Post 1077859)
ja ne bih ništa rekao da se tu radi o nekim velikim novcima, o nekim velikim propustima, ali kad se tu blati jedna nova firma zbog fan grilla, onda mi se smuči..

kužiš...

Gabre, ajde malo smiri svoje tenzije. Pogledaj što je prljavi bluzer napisao. Ja jesam imao problema sa fangrilom (antivibracijskom gumom za napajanje :D), al neki su očito imali sa skupljim komponentama. Vjerojatno si prijatelj sa beshtyom pa tolko skačeš, al ok.

Inače, kao što sam napisao, ovo mi sigurno neće biti zadnja trgovina sa hardverajem. Siguran sam da je čovjek uvidio pogreške i možda malo ranije otvorio nego što je trebao, al smatram da će se ako već i nije sve posložitit na svoje mjesto.

Munjara 06.07.2008. 11:12

Citiraj:

Autor Matt (Post 1077953)
Gabre, ajde malo smiri svoje tenzije. Pogledaj što je prljavi bluzer napisao. Ja jesam imao problema sa fangrilom (antivibracijskom gumom za napajanje :D), al neki su očito imali sa skupljim komponentama. Vjerojatno si prijatelj sa beshtyom pa tolko skačeš, al ok.

Inače, kao što sam napisao, ovo mi sigurno neće biti zadnja trgovina sa hardverajem. Siguran sam da je čovjek uvidio pogreške i možda malo ranije otvorio nego što je trebao, al smatram da će se ako već i nije sve posložitit na svoje mjesto.

Potpisujem.
Ne vidim zasto kada je rijec o shopu nekoga s foruma se ne bi trebali iznositi nedostaci, dok se po nekih velikima redovito sa gustom pljuca...
Ok mozemo mi imati razumijevanja (svjeze otvoreno, uhodavanje, nabava rijeđih stvari ....) ali npr. netko tko nema veze s forumom ili bestijom ce vidjeti shop, naruciti robu i onda nakon plaćanja cekati mjesec dana....
Sto mislis kako ce takav reagirati i sto bi mu ti gabre rekao kad pocne spominjati inspekcije i počne pljuvati po hardveraju
Vjerujem da ce se Besthya uhodati i rjesiti te pocetne probleme, ali iznijeti kritiku treba...

Gabre 06.07.2008. 13:15

Citiraj:

Autor Matt (Post 1077953)
Gabre, ajde malo smiri svoje tenzije. Pogledaj što je prljavi bluzer napisao. Ja jesam imao problema sa fangrilom (antivibracijskom gumom za napajanje :D), al neki su očito imali sa skupljim komponentama. Vjerojatno si prijatelj sa beshtyom pa tolko skačeš, al ok.

Inače, kao što sam napisao, ovo mi sigurno neće biti zadnja trgovina sa hardverajem. Siguran sam da je čovjek uvidio pogreške i možda malo ranije otvorio nego što je trebao, al smatram da će se ako već i nije sve posložitit na svoje mjesto.

Citiraj:

Autor Munjara (Post 1077960)
Potpisujem.
Ne vidim zasto kada je rijec o shopu nekoga s foruma se ne bi trebali iznositi nedostaci, dok se po nekih velikima redovito sa gustom pljuca...
Ok mozemo mi imati razumijevanja (svjeze otvoreno, uhodavanje, nabava rijeđih stvari ....) ali npr. netko tko nema veze s forumom ili bestijom ce vidjeti shop, naruciti robu i onda nakon plaćanja cekati mjesec dana....
Sto mislis kako ce takav reagirati i sto bi mu ti gabre rekao kad pocne spominjati inspekcije i počne pljuvati po hardveraju
Vjerujem da ce se Besthya uhodati i rjesiti te pocetne probleme, ali iznijeti kritiku treba...


prvo, bashty-u niti poznam, niti sam ga ikada vidio, toliko o tome.

a drugo, meni osobno je više pun kufer topica na forumu svakih par dana, ovog tipa:

ve-mil prokleti bili, hgspot debili nesposobni pokvareni, adm mi nije ispuručio ovo ono, infoplus me sjebao, iitd itd itd...

ako već imate potrebu, onda neka se napravi JEDAN topic, i stavi ko sticky, i amen.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger