PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Bad signature in sector 0 on 82h (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=105335)

ZAHHAROW 22.04.2008. 08:20

Bad signature in sector 0 on 82h
 
Bad signature in sector 0 on 82h

82h se može nazvati xh, jer je to treći disk u računalu, drugi je 81h itd.
To je žuto markirana porukica koju prijavi active killdisk (u ovom slučaju verzija 5.0) nakon što je upotrebljen pod windowsima (XP pro) kako bi nulirao ovaj disk. Stvar je u tome što na drugom disku ne dobivam takovu poruku.
napomena: Nakon toga sam kreirao particiju veličine diska, na tom disku, i napravio scan for bad sectors sa Acronis Disk directorom, to je onaj dugotrajniji sken, koji mi tvrdi da je 0bytes in bad sectors.

Mene samo zanima što to killdisku, ili što općenito znači taj Bad signature na disku? I još više me zanima da li je to bad sector.

Molim vas za pomoć, google mi ne pomaže u ovom.:smoke:

WraGG 22.04.2008. 09:30

Meni smrdi na problem u partition table-u. Probaj pokrenuti Partition Info u Partition Magicu iz Windowsa, pa ako ti prijavi gresku, saniraj ju sa Partition Doctorom. A mozes odmah i uraditi dijagnostiku sa ovim drugim.

ZAHHAROW 22.04.2008. 10:48

hvala wrag.
ali nije mi jasno kako je to moguće na kon "one pass zeroes" s killdiskom?? pa to sam radio upravo da ubijem sve. Zar nebi on trebao uništit mft i sve druge zapise na disku bilo kakve vrste?

WraGG 22.04.2008. 11:00

Citiraj:

Autor ZAHHAROW (Post 1008481)
hvala wrag.
ali nije mi jasno kako je to moguće na kon "one pass zeroes" s killdiskom?? pa to sam radio upravo da ubijem sve. Zar nebi on trebao uništit mft i sve druge zapise na disku bilo kakve vrste?

hmmm, da...
Sad mi stvarno ne pada nista na pamet. O kojem se disku radi? Probaj ovo gore sto sam napisao, ili probaj sa njegovim tvornickim alatom preskenirati.

Nikky 22.04.2008. 11:31

Pa upravo zato se i javlja greška jer si ga napunia nulama. Kroz Disk Managment ako "vidi" kakvu particiju istu ubi, napravi novu i formatiraj je.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger