PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mining (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Problemi s rigovima i rješenja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=284670)

FRipper 10.03.2017. 09:51

Problemi s rigovima i rješenja
 
Ovdje pišite ako imate problema s rig-om. Bilo kakav problem da rig ne radi kako treba. Kada rješimo ćemo dodati ovdje na početak kako bi lakše netko tko ima isti problem uklonio kvar.

:chears:


P: Modan bios, windowsi ne prepoznaju grafičke ili imaju uskličnik na njima.
R: Problem s driverima, novi driveri blokiraju bios mod te je potrebno snimiti starije drivere. RX serija s modanim biosom preporučeni driveri su 16.10.1.

P: Majner počne rudariti pa se ugasi ili baci opencl error
R: Postaviti virtualnu memoriju na 20GB i nakon toga restartati računalo

vorda22 10.03.2017. 10:53

znaci dva napajanja chieftec 750 i zalman 1000. btc ploca. 4 x rx480 i 2 x 280x. do prije mjesec dana je radilo sve, frend uzeo grafu doma, i kad smo vratili nazad uvijek jedna grafa na 0.000 hasha. 5 grafi radi u bilo kojoj kombinaciji. riseri su ispravni. grafe i hw je podijeljen na maticna i 3 rx480 na zalmanu 1000, a 2 280x i jedna rx480 su na chieftec 750.
kazem, do prije mjesec dana radilo je bez greske. jel se mogla ploca skurit ili nekaj?

FRipper 10.03.2017. 10:55

grafa je stock, bios nije ništo diran?

vorda22 10.03.2017. 10:56

nista, sve stock

FRipper 10.03.2017. 11:19

Prebacite risere, znaći ako je ta grafa na prvom mjestu, nju metnite na drugo. Zamjenite pozicije...

vorda22 10.03.2017. 11:56

evo rastavio sve sad od nule stavljam i miksam risere :) hvala na savjetu

maXonja 11.03.2017. 00:46

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3032712)
Mene danas opet isprcao jedan rig

Radilo sve normalno od jučer navečer, danas popodne sam išao premještati router u drugu sobu pa sam na par minuta ugasio minere
Nakon toga više nema šanse da ijedan miner radi osim NiceHasha

Najprije sam sumnjao da neka grafička zeza (ili riser), ali micanjem jedne po jedne zaključio sam da niti samo sa grafom na ploči neće raditi
Onda sam napravio fresh install windowsa i opet ista stvar, onda sam promijenio matičnu ploču i opet napravio fresh install windowsa i opet ništa, onda sam promijenio napajanje i opet ništa :hitthewal:

Uglavnom, ETH mineri kad bi trebali početi kopati onda se jednostavno sruše i dođe onda klasična windowsova poruka kada se neki program sruši, ZCash miner ispiše nekaku grešku OpenCL stall i restarta se ispočetka i tako unedogled... Jedino NiceHash Miner radi sasvim normalno

U čemu bi mogao biti problem?



Citiraj:

Autor maXonja (Post 3032738)
Stavio 20GB virtualne memorije, aero uvijek gasim

Driveri su 16.10.1

Dosad sam svaki puta slagao tako, svuda stavljam te drivere i nikakvih problema, a danas nikako da radi

Jel može biti da su se nekako mineri zblesali jer su oni ostali na D particiji i njih nisam stavljao nove?



Citiraj:

Autor maXonja (Post 3032747)
Htio sam reći, svi mineri su mi na D particiji i kad god radim svježu instalaciju windowsa oni ostanu isti, znači D ne formatiram

Danas su išle 2 reinstalacije windowsa i promijenjena je ploča (umjesto intelove stavio P5B) i svaki puta ista stvar

Sad više nisam doma, ostavio sam taj rig na nicehashu i radi bez problema, upravo spojen na njega... Za vikend ću se opet igrati s tim :D



Citiraj:

Autor maXonja (Post 3032888)
Nije mi vrag dao mira i išao sam jučer čačkati po tom problematičnom rigu preko teamviewera

Zaključio sam da kad pokrenem ZCash ili ETH miner onda ispiše da svaka grafička ima 3072MB memorije

I naravno, da nebi bilo sve divno, danas ujutro ga više nema na teamvieweru, sad moram čekati petak kada dolazim doma da vidim što se dogodilo :lol2:



Citiraj:

Autor maXonja (Post 3033243)
Rekoh, ajd da malo prebacim rig sa RX480 na zcash, ugasim eth miner, pokrenem zcash miner, op, ispisuje da grafičke imaju 3072MB memorije... Odmah sam imao loš predosjećaj

Naravno, ista stvar kao i sa RX470 rigom, OpenCL hangout i ugasi se
Pokrenem opet eth miner, op, ugasi ga
Restartam rig, normalno se podigne, probam opet, jok, neće

WTF? :stoopid:

Sad sam pustio NiceHash Miner i vrti ga, baš me interesira što će biti sutra ujutro :nono:




Eto, napravio sam quote svega što sam pisao u vezi mojih problema da bude na jednom mjestu

Razlog zašto se to dogodilo što se dogodilo u startu - neznam

Razlog zašto nisam nikako uspijevao složiti je sljedeći:
Radio sam sve šusu da budem čim prije gotov - slaganje minera, teamviewera i najbitnije od svega podizanje virtualne memorije

Znači nakon podizanja virtualne memorije nisam napravio RESTART windowsa nego sam odmah išao pokretati miner i nešto se događalo (što god se događalo) što je pomrdalo cijelu koncepciju i više nema šanse da bi išta radilo

Znači bitna stvar:
Nakon što se instaliraju driveri i sve ostale pizdarije onda podignuti virtualnu memoriju na 16GB i obavezno napraviti RESTART windowsa


E sad, još jedan problem na koji sam naletio:
Stigla mi danas 2 risera sa ebaya 16X na 16X sa ribbon kablovima + dodatan molex za uštekati
Kad sam podigao primarnu grafu sa riserom nema šanse da uđe u windowse, konstantno je bacalo BSOD
Vratio grafu u slot i diže normalno

Izgleda da riseri nevaljaju

Shamanix 11.03.2017. 02:32

Da, kod mene su isto pravili probleme ti ribboni s dodatnim napajanje.. zamjenio ih s obicnim ribbonima bez napajanja i radi bez problema..

dakky 11.03.2017. 03:42

A kod mene 30 komada (sa molexom) radi bez problema. Ali ribboni X1 na X16, nema smisla stavljati X16-X16 ako se nema namjeru igrati na rigovima.

Shamanix 11.03.2017. 05:02

Evo dodajem i ja svoj problem..

Citiraj:

Autor Shamanix (Post 3034490)
Dali se vama desava da kad radi miner i ako ga ugasite ili se srusi, kad ponovo pokrenete miner komp pocne stekat da jedva radi ili baci plavi ekran i restarta se?

To mi se desava i na nvidija i na atijevom rigu, a na mom kompu sa sli 1070 ako miner ugasim kad jednom radi i sljedeci put ga pokrenem, uopce nece vise startat miner nego stalno puca, dok ne restartam komp..

Zbog cega se to desava i ima li lijeka osim restarta svaki put kad se miner ugasi?


dakky 11.03.2017. 05:13

Ne bi znao Shaman al eto ovo slozeno radi bez greske od 11 mjeseca. Sve novo i RX480 24 komada na 5 ploca.... i sve radi glatko, nikakvih problema.... a rade i stare R9 na starijim plocama... sto bi znacilo da ocito ovisi o konfiguraciji. Neke ce radit dobro, neke nece, ocito ovisno o postavkama, hardveru i svemu ostalome. Imao sam tih problema prije, al otkad je sve slozeno, zaglavljeno, fiksirano... nema problema.

FRipper 11.03.2017. 08:12

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3035188)
E sad, još jedan problem na koji sam naletio:
Stigla mi danas 2 risera sa ebaya 16X na 16X sa ribbon kablovima + dodatan molex za uštekati
Kad sam podigao primarnu grafu sa riserom nema šanse da uđe u windowse, konstantno je bacalo BSOD
Vratio grafu u slot i diže normalno

Izgleda da riseri nevaljaju

Da li si probao bez spajanja napajanja na molex?

Citiraj:

Autor Shamanix (Post 3034490)
Dali se vama desava da kad radi miner i ako ga ugasite ili se srusi, kad ponovo pokrenete miner komp pocne stekat da jedva radi ili baci plavi ekran i restarta se?

To mi se desava i na nvidija i na atijevom rigu, a na mom kompu sa sli 1070 ako miner ugasim kad jednom radi i sljedeci put ga pokrenem, uopce nece vise startat miner nego stalno puca, dok ne restartam komp..

Zbog cega se to desava i ima li lijeka osim restarta svaki put kad se miner ugasi?

Meni se to događalo sa Fury, promjenio drivere i onda više nije.

Citiraj:

Autor vorda22 (Post 3034910)
evo rastavio sve sad od nule stavljam i miksam risere :) hvala na savjetu

Jesi riješio?

Shamanix 11.03.2017. 08:38

Hah.. evo opet novi problem.. radio je neko vrijeme na ribbon riseru al je poceo nestajat s teamviewera tu i tamo, pa sam sad zamjenio taj ribbon sa USB riserom..

Kad su mi spojeni svi usb riser, ne moze mi biti dummy plug spojen na GPU jer onda jedna od grafi ima manji hashrate, kad spojim dummy plug na iGPU onda radi ali onda ne vidim klokove, temperature niti mogu podesit brzinu ventova.

Jel se moze imat spojen monitor na plocu a da se vide temp, klokovi i sve ostalo?

vorda22 11.03.2017. 11:04

zasto neki riseri ne rade sa rx480 a rade sa 280x. isto tako gdje kupiti u zg risere? treba mi 2 komada

jos jedno pitanje: win10 ubaci neki svoj amd driver i settingse i nisam mogao instalirati 15.12. driver. sad je gore 17.3. i osjetno manje majnaju grafe. koji je najbolji nacin da se makni driveri i instaliraju 15.12. da li se moram odspajati sa interneta i onda uninstall/reinstall

maXonja 11.03.2017. 11:09

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3035235)
Da li si probao bez spajanja napajanja na molex?

E vidiš, to nisam probao

Dolaze ovaj tjedan još 2x MSI RX470 pa ćemo da probamo :D

Citiraj:

Autor Shamanix (Post 3035236)
Hah.. evo opet novi problem.. radio je neko vrijeme na ribbon riseru al je poceo nestajat s teamviewera tu i tamo, pa sam sad zamjenio taj ribbon sa USB riserom..

Kad su mi spojeni svi usb riser, ne moze mi biti dummy plug spojen na GPU jer onda jedna od grafi ima manji hashrate, kad spojim dummy plug na iGPU onda radi ali onda ne vidim klokove, temperature niti mogu podesit brzinu ventova.

Jel se moze imat spojen monitor na plocu a da se vide temp, klokovi i sve ostalo?

Bio sam na brzinu probao dummy plug, nisam se detaljno zezao s njima jer mi još nisu stigli HDMI-VGA konverteri sa ebaya i kod mene je radilo dobro
ALI
Zaključio sam da mi dummy plugovi zapravo netrebaju, sve što trebam odraditi mogu i na 640x480 rezoluciji tako da mislim da ih nakraju neću niti stavljati

webstartm 11.03.2017. 15:26

Skuzajte sta uljencen ovako, zanima me ovo oko dummy pluga na GPU.

Vidim da pišete da vam treba dummy plug da bi mogli priko Teamviewera se spojit na rig.
Ja imam jedan komp što se vrti 24/7 ,spojen samo net kabel u njega, i bez problema mogu se spajat na Teamviewer i minjat rezoluciju kako ocu. Pa mi nije jasno :D

maXonja 11.03.2017. 16:28

Na RX470 i RX480 se nemože staviti rezolucija iznad 640x480 (neznam za ostale AMD modele kako je)

Recimo na GTX970 mi je sasvim normalno radilo bez dummya, mogao sam sve rezolucije namještati

FRipper 12.03.2017. 10:37

Citiraj:

Autor vorda22 (Post 3035272)
zasto neki riseri ne rade sa rx480 a rade sa 280x. isto tako gdje kupiti u zg risere? treba mi 2 komada

jos jedno pitanje: win10 ubaci neki svoj amd driver i settingse i nisam mogao instalirati 15.12. driver. sad je gore 17.3. i osjetno manje majnaju grafe. koji je najbolji nacin da se makni driveri i instaliraju 15.12. da li se moram odspajati sa interneta i onda uninstall/reinstall

Uskoro kod mene... u dolasku mi je brdo, fale i meni ko oko u glavi.

DDU u safe mode si probao?

p.s. nisi se javio za BTC :fiju:

vorda22 14.03.2017. 14:02

Citiraj:

Autor vorda22 (Post 3034888)
znaci dva napajanja chieftec 750 i zalman 1000. btc ploca. 4 x rx480 i 2 x 280x. do prije mjesec dana je radilo sve, frend uzeo grafu doma, i kad smo vratili nazad uvijek jedna grafa na 0.000 hasha. 5 grafi radi u bilo kojoj kombinaciji. riseri su ispravni. grafe i hw je podijeljen na maticna i 3 rx480 na zalmanu 1000, a 2 280x i jedna rx480 su na chieftec 750.
kazem, do prije mjesec dana radilo je bez greske. jel se mogla ploca skurit ili nekaj?

evo stavio krace risere i sad sve radi. rijesio sam i drivere....proklete 280x majnaju zcash bolje od rx480-ki :)

4x 280x sam kupio za 2400kn, a majnaju 300-310...isplatit ce se brzo

maXonja 14.03.2017. 14:39

A koliko te 280X realno gutaju iz utičnice? :D

vorda22 14.03.2017. 16:08

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3036538)
A koliko te 280X realno gutaju iz utičnice? :D

koga briga :P

Sent from my MI MAX using Tapatalk

maXonja 14.03.2017. 16:13

Onog tko plaća struju? :D

Jel barem imaju garanciju? Da nebi krepucnule prije nego se isplate :D

Shamanix 14.03.2017. 16:18

Nije neka velika razlka.. rx470 radi 295H/s

Znaci za 5-15H/s trose duplo vise... :nono:

vorda22 14.03.2017. 16:53

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3036583)
Onog tko plaća struju? :D

Jel barem imaju garanciju? Da nebi krepucnule prije nego se isplate :D

nemaju naravno :) mislis da ce tebi priznat garanciju kad ti vide na racunu bitcoin plocu i 5 rx kartica? :)

btw ja placam struju, ali opet mislim da se isplati jer ce btc vrijediti puno vise od soma eura ;)

Citiraj:

Autor Shamanix (Post 3036588)
Nije neka velika razlka.. rx470 radi 295H/s

Znaci za 5-15H/s trose duplo vise... :nono:

to ak modam bios i izgubim garanciju? u svakom slucaju za 600kn po komadu dobijem 3 za cijenu jedne rx470, znaci 900 - struja je opet puno vise od 300 ;)

Getriba94 14.03.2017. 17:04

nema razloga da ne priznaju garanciju :)

maXonja 14.03.2017. 17:17

Citiraj:

Autor vorda22 (Post 3036602)
nemaju naravno :) mislis da ce tebi priznat garanciju kad ti vide na racunu bitcoin plocu i 5 rx kartica? :)

Na računu nema nikakve "bitcoin" ploče, samo kartice, ali nakraju krajeva je to i nebitno

Kakve veze ima dal kartica radi 24/7 u mineanju ili par sati dnevno u igrama? Moji novci, ja sam platio kartice i ja ih koristim za što god hoću, to je najmanja briga dućana što ću ja dalje raditi s tim karticama... Mogu cijepati i drva na njima ako hoću, tako dugo dok nema mehaničkih oštećenja tj. dok se ne vidi da su na njima cijenapa drva :D

FRipper 14.03.2017. 17:42

Bas to... pa imao sam racune s 50 grafi i nikada nigdje problema. Samo da nije nista smrdano i to je to.

vorda22 14.03.2017. 18:03

aj dobro :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

siloman 14.03.2017. 22:43

instalirao win sa 1 karticom i ona je normalno radila
kad sam stavio 6 komada, dobijem usklicnike u device manageru i ekran svakih malo "zatreperi" tj nestane slike na sekundu
riseri su v005s
ustekao sam u sve risere i u maticnu molexe
napajanja su 2, jedno spojeno i maticnu, drugo ima spojen zeleni i ground

FRipper 14.03.2017. 22:58

Prvi post...

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3034865)
P: Modan bios, windowsi ne prepoznaju grafičke ili imaju uskličnik na njima.
R: Problem s driverima, novi driveri blokiraju bios mod te je potrebno snimiti starije drivere. RX serija s modanim biosom preporučeni driveri su 16.10.1.



Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger