PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Case Modding (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Staklo umjesto plexiglasa? I da li kucista Stite od zracenja? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266496)

SniperWolf 08.01.2015. 16:37

Staklo umjesto plexiglasa? I da li kucista Stite od zracenja?
 
Pozdrav:chears:

imam malo cudno pitanje.....

- dakle spletom okolnosti imam izrezan komad stakla, mjera taman da bude prozor na bocnoj stranici od kompa. :)

staklo nije debelo, tanko je al je ok.

1. sta mislite o tome kao zamjenu za plexiglas? plexiglas je dosta skup, a ovo vec imam tako da....?
2. moze li silikon zaljepiti to staklo za bocnu stranicu kucista tj oce li drzati dobro? saznao sam da je ok za plexiglas.
3. negdje sam citao da hardver u kucistu, dosta zraci. i kad napravimo prozor na kucistu itd, da onda to zracenje zapravo izlazi van (a ako radimo odmah tik do kompa - nas ful zraci??), a kad je metalno zatvoreno kuciste onda nas stiti od toga?

- koliko je zapravo stetno onda imati prozor na kucistu i moddirani pc? ako nije zatvoreno metalno kuciste, onda zracenje izlazi van? pogotovo kroz taj prozor na kucistu pretpostavljam,plexi / staklo (u mom slucaju ce biti staklo jel)

- to bi bilo to :) hvala puno i nadam se da ce ove informac sluziti jos nekome ko naidje na slicna pitanja. pozz :):chears:
!:chears:

pogi 08.01.2015. 17:33

previse si opsjednut EM zračenjem.

sto si napravio sa punjacima iz sobe?

:)

coconut 08.01.2015. 17:38

Staklo je teže od pleksija. Silikon bi ga trebao držati, ali zbog mase morati ćeš uzeti 'jači' silikon.
btw, ako zalijepiš stranicu silikonom, šta ćeš napraviti u slučaju da trebaš promijeniti neku komponentu u kompu?
Ove nebuloze o zračenju neću ni komentirati.

pogi 08.01.2015. 17:46

Vuk bi izrezao bocnu stranicu pa na tu izrezanu rupu zalijepio staklo. sad mi je palo na pamet da bi mogao zalijepitii komad armiranog stakla sa mrezicom (ono kao na ulaznim vratima zgrada)... to bi moglo stititi od EM zracenja

;)

sorry morao sam se malo nasaliti

coconut 08.01.2015. 18:24

Bilo je svojevremeno u Netcomu kućište kompletno napravljeno od plexija. Fora za takav prostor, ali za po doma...

perich 08.01.2015. 18:49

bilo koji prozirni silikon ce drzati taj komad stakla... to ne moze biti vece od cca 0,5mx0,5m, ako potegne crtu silikona po svim "rubovima", ne ide to nikud... ako ga bude trebao skidati ikad, dosta mu je skalpel i sve ode dolje.

Po meni je staklo bolja ideja jer je manje podlozno grebanju od plexija. to znaci da ne moras imati specijalne krpe ili kaj vec da ne ostavljas mikro ili makro abrazije vec uzmes najobicniju krpu i potegnes, i sjaji se ko pesja jajca...

A sto se tice zracenja, nabavi olovne gaće (ili makar kakvu olovnu konzervu u koju mozes jajca ubacit) i miran si... Z aglavu si slozi onu kapicu od omota od cokolade... to ti usput i sluzi da ti vanzemaljci ne mogu citat misli da CIA/FBI ne mogu kontrolirati tvoje ponasanje kroz wireless mind control programe.

Vise ces se "ozracit" od 10 min telefoniranja sa smartphoneom nego da godinu dana sjedis s otvorenim kucistem 10 cm od glave.

Chuxonja 12.01.2015. 14:00

Ja bi onda mogo bit mrtav uskoro jer niti nemam bočnu stranu na caseu :P Ne brini o tome perviše, ako i ima ičeg, zanemarivo je u odnosu na ostale izvore.

fanATIk 12.01.2015. 16:43

Citiraj:

Autor SniperWolf (Post 2716882)

1. sta mislite o tome kao zamjenu za plexiglas? plexiglas je dosta skup, a ovo vec imam tako da....?
2. moze li silikon zaljepiti to staklo za bocnu stranicu kucista tj oce li drzati dobro? saznao sam da je ok za plexiglas.
3. negdje sam citao da hardver u kucistu, dosta zraci. i kad napravimo prozor na kucistu itd, da onda to zracenje zapravo izlazi van (a ako radimo odmah tik do kompa - nas ful zraci??), a kad je metalno zatvoreno kuciste onda nas stiti od toga?

1. Može proć, jedino što je lomljivije od pleksija.
2. Ko što je kolega već rekao, uzmi bilo kakav prozirni silikon, povuci tanku crtu po rubovima, stisni uz stranicu, pusti da se osuši i to je to. Nema šanse da otpadne.
3. Ne čitaj gluposti po internetima, ništa ti neće bit.

SniperWolf 13.01.2015. 01:18

- Zahvaljujem se svima na info :) !! evo u procesu sam slaganja svega... moram ispiliti isturpijati ofarbati pa staviti sve :)

javim kako je proslo :)
btw pogi pozz :D

SniperWolf 13.01.2015. 01:59

bas obozavam ovaj forum! :) i dobre informacije i za nsmijati se ima i sve :) i brdo dragih ljudi....
+ i meni je palo na pamet da ce biti bolje od plexiglasa jer ce ce manje vidjeti tragovi po staklu :D kod plexiglasa me prije bas nerviralo to kad cackas po kompu uvijek nesto okrznes i nakon par mj dobijes brdo crtica po plexiju :D

moram sve sloziti jos.... :)

fanATIk 13.01.2015. 08:54

Je, pleksi je zajeban. Krivo ga pogledaš i već se vidi ogrebotina. Na staklu toga nema plus što je prozirnost veća.

Drvoje 13.01.2015. 10:55

A šta si odlučija u vezi zračenja?

Meni su jednom preporučili kastraciju, ili još bolje dekapitaciju pa, uzmi i to u obzir.

TROLOLOLOLOLOLOLOLO :p


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger