PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mediji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Veliki USB stickovi za male novce - u čemu je štos? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=278485)

jacobbb 13.05.2016. 01:08

Veliki USB stickovi za male novce - u čemu je štos?
 
Pozdrav,

ovih dana planiram uzeti novi USB stick i gledam cijene po internetu i strašno su različite s obzirom na kapacitet memorije. Kod nas u prosijeku 64Gb košta 250 kuna, dok za iste te novce iz Kine možeš naručiti stick od 1Tb. Kod nas sam negdje vidio da je 1Tb tisuću i nešto kuna, wtf :stoopid:

Pošto nisam u tome zanima me u čemu je štos? Nije valjda da na ebay-u prodaju fake 1Tb stickove? U pitanju su selleri koji imaju gotovo 100%-tnu pozitivnu reputaciju i gdje se može pročitati brdo pozitivnih komentara upravo na taj stick od ljudi koji su ga kupili. Isto tako takvih stikova od 1Tb po smiješno malim iznosima (u usporedbi sa ovim "domaćim" od poznatih marki) se može naći i na njuškalu gdje ekipa piše da su stickovi potpuno ispravni itd.. pa me zanima, u čemu je štos? Kužim da bi ovi možda prije mogli krepat, ali jbga razlika u cijeni je toliko bizarna da čak i ako izdrže godinu dana - isplati se uzeti. Ili postoji još nešto u što nisam upoznat o tim velikim USB diskovima po niskim cijenama?

2XO 13.05.2016. 02:02

To su sve USB 2.0 stikovi. Koja korist od 1TB na tome? :D

jacobbb 13.05.2016. 06:22

Ne razumijem, koja korist od 1Tb diska samo zato što je usb 2.0? Znači sve stare USB stikove bi trebao baciti jer nisu brzi kao 3.0 ?

Pomo 13.05.2016. 06:27

Guglaj fake usb stick i sve će bit jasno.

redscro 13.05.2016. 06:36

S eBaya kupuj samo brendirane (ne generičke bez oznaka) stickove od sellera s nekoliko desetaka tisuća pozitivnih feedbacka, po mogućnosti s "Top rated seller" oznakom. Daleko od toga da ih se ne može naći poštenih.

Inače, stickovi na eBayu jesu i do 50% jeftiniji nego kod nas, ali ipak za 250kn nećeš dobiti 1TB i tu se radi o prevari. Sve što je superprejeftino slobodno zanemari.

jacobbb 13.05.2016. 08:05

Ali kako svi ti selleri koji to prodaju imaju 98-100% pozitivni feedback, cudno je da prodaju fake usb diskove godinama i nitko ne reagira. Nije to neka lijeva stranica da mogu ukloniti negativni feedback vec ebay.

Bubba 13.05.2016. 08:24

Citiraj:

Autor jacobbb (Post 2925419)
Ali kako svi ti selleri koji to prodaju imaju 98-100% pozitivni feedback, cudno je da prodaju fake usb diskove godinama i nitko ne reagira. Nije to neka lijeva stranica da mogu ukloniti negativni feedback vec ebay.

Predvidjam ti svijetlu buducnost.

1) kupujes "1TB" USB flash za 250 kn
2) on dolazi, ponosan si jer je ubod svjetski, sve u sebi mislis "e moj druze Mao, za čabe stikove '76. život si dao"
3) vracas se na forum sa svojim 8 do 16GB ridikulozno sporim USB stickom i konstatiras da kinezi jebena govna i da se slobodno mogu vratiti u Japan odakle su dosli, glasno zakljucujuci "nemojte kupovati kasete japanske grupe TDK - nista se ne cuje!"

Otprilike varijacija na temu idiota s EDigital (ili kako se vec zove taj otiraj-dotiraj-prevari shop).

coconut 13.05.2016. 09:10

Ako već hoćeš originalne stickove, odi na MyMemory. Nisu tako jeftini kao na ebayu, ali su bar originalni.

Inovator 13.05.2016. 09:54

Citiraj:

Autor jacobbb (Post 2925419)
Ali kako svi ti selleri koji to prodaju imaju 98-100% pozitivni feedback, cudno je da prodaju fake usb diskove godinama i nitko ne reagira. Nije to neka lijeva stranica da mogu ukloniti negativni feedback vec ebay.

98% feedback je nizak. Za takve stvari gledaj iskljucivo Top rated seller.

jacobbb 13.05.2016. 10:50

98% nizak? Pa to je na 98 zadovoljnih - 2 nezadovoljna, meni itekako zvuci uvjerljivo jer tu dolaze i razlozi nezadovoljnih komunikacijom, postarinom i sl.

Probaj ti prodati 100 fake usb-a i izvuci 98 pozitivnih komentara, druga dvojica smiju biti nezadovoljni.

Princ288 13.05.2016. 10:56

Ja uopce ne gledam ak nije feedback 100% i toprated za imalo skuplju stvar. Ljudi dobiju fejk, seller im vrati novce i moli ih da ne ostave negativni i ovi ostave pozitivan feedback.
Mislim ljudi su ti rekli u cem je stvar. Ti ako si uvjeren da je sve dobro, kupi pa javi. Iako ti yo ne preporucujem

Munjara 13.05.2016. 11:33

Citiraj:

Autor jacobbb (Post 2925404)
Ne razumijem, koja korist od 1Tb diska samo zato što je usb 2.0? Znači sve stare USB stikove bi trebao baciti jer nisu brzi kao 3.0 ?

ne radi se o tome već aj prebaci jedan terabajt prek usb 2.0 pa mi se javi za tjedan dana kad to učiniš.

Drugo cijene memorija su već dovoljno niske da si mozes kupiti stik / prijenosni disk u hr uz jamstvo.

bilo je već milijun puta kinezi nafutraju firmware da prikazuje značajno veći kapacitet od stvarnog, u principu dobiješ nesigurno i neiskoristivo smeće

Blue Spirit 13.05.2016. 12:03

Citiraj:

Autor Munjara (Post 2925515)
ne radi se o tome već aj prebaci jedan terabajt prek usb 2.0 pa mi se javi za tjedan dana kad to učiniš.

Drugo cijene memorija su već dovoljno niske da si mozes kupiti stik / prijenosni disk u hr uz jamstvo.

bilo je već milijun puta kinezi nafutraju firmware da prikazuje značajno veći kapacitet od stvarnog, u principu dobiješ nesigurno i neiskoristivo smeće





Potpis od rijeci do rijeci.




Cheap TB Fraud - Fake Capacity USB Flash Drives http://www.ebay.com/cln/tnimitz0/cheap-tb-fraud-fake-capacity-usb-flash-drives/167555477015





EDIT:


Za ovake stvari vrijedi ona stara izreka: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Night 22.05.2016. 13:44

Prvo što treba napraviti nakon kupnje je pročešljati stick sa h2testw ili sličnim programom da se vidi je li stvaran kapacitet. Ako nije odmah žalbu selleru da vrati novac, obično ne traže ni da se šalje stick nazad jer ih to više košta. Taj se stick kasnije može formatirati na stvarnu veličinu, premda nije baš uputno koristiti ikakve hackirane stickove za išta bitno, ali za prebaciti serije pa gledati na SmartTV su sasvim ok. Zapravo tko ima volje za se baviti prevari-prevaranta igrom tu ima izvor besplatnih 4-8gb stickova :)

Inače uzimam isključivo Sandiskove i to Ultra ili Extreme USB3, preko eBaya i dosad sam uvijek dobivao originale i što se stickova i microSD kartica tiče, naručeno nekih 6-7 komada, što jednog što drugog.

stribor919 02.08.2016. 00:54

Evo, ima i kod nas prodavaca, USB stick 2TB za 500 kn

http://www.njuskalo.hr/usb-memorija/...oglas-19276392


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger