PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Mikronis.hr (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113932)

Ati freak 18.07.2008. 22:16

Mikronis.hr (informacije i iskustva)
 
Imam 1 pitanje u vezi tih dučana... Sutra idem po monitor pa ne želim da me dočekaju zatvorena vrata kao u Diskontu24...

Moje pitanje je dal su to dućani otvorenog tipa kao Ve-mi i Hgspot ili su kao diskont 24...tj prvo uplati onda dođi po robu?
Hitno je...

tor 18.07.2008. 22:38

Nisu, klasična maloprodaja.

Ati freak 18.07.2008. 22:47

Citiraj:

Autor tor (Post 1090206)
Nisu, klasična maloprodaja.

Znači može se slobodno ući kao u ve-mil , ako sam dobro shvatio?:chears:

yedwy 18.07.2008. 22:50

Da dobro si shvatio, jedino pazi na radno vrijeme i napomene na webu pročitaj jer je sezona godišnjih da se nebi zehebao... :fiju: :D

Ati freak 18.07.2008. 22:50

Citiraj:

Autor yedwy (Post 1090214)
Da dobro si shvatio, jedino pazi na radno vrijeme i napomene na webu pročitaj jer je sezona godišnjih da se nebi zehebao... :fiju: :D

ok, hvala dečki....:chears:

Cro=RocK=U= 19.07.2008. 00:01

kaj nije lakše nazvati i pitati nego postati na forumu i cjeli dan čekati odgovor?!

Rain Man 19.07.2008. 00:24

Ovdje mu je manje sramota. No i dalje vrijedi ona "tko pita, ne skita"! :)

Cro=RocK=U= 19.07.2008. 02:30

ja se opekao par puta na fleksibilno radno vrijeme....od tad zovem obavezno prije odlaska u bilo koji "čudan" dućan

Func 19.07.2008. 04:10

Mikronis je OK. Kod njih sam kupio Della 24". Istina nisu ga odam imali, preuzeo sam ga slijedeći dan. Ali jedino u Zagrebu sam kod njih našao. To je bilo ono vrijeme kad je u Kini izgorila Dellova tvornica.

Nazvao sam i pitao da li imaju monitor. Nisu mi znali odma reći, ostavio sam im broj mobitela. Nazvali me za 30min i rekli da ga mogu nabaviti za sutra. Ostavio sam im 1000kn pologa i slijedeći dan platio ostatak, te preozeo monitor.

Skros su ljubazni i korektni. Lik mi je čak stavio monitor u gepek. Što se danas rijetko viđa.

Oni su više nastrojeni za poslovne korisnike. Nisu ko Ve-mill ili HG-Spot koji meni više liče na šoping centar nego na PC-shop. Zato prodaju samo BrandName računala i imaju Help Desk službu za korisnike. Svakako bih preporučio.

inkognito 15.07.2009. 14:25

Func slažem se s tobom.Ja sam isto tako zadovoljan sa Mikronisom. Prije sam neke stvari kupovao gdje sam stigao, a onda mi je frend preporučio mikronis. Već kupujem kod njih duže vrijeme, neke sitnice i tako i nemam baš nikakvih problema

Visage 17.07.2009. 01:07

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1090192)
Imam 1 pitanje u vezi tih dučana... Sutra idem po monitor pa ne želim da me dočekaju zatvorena vrata kao u Diskontu24... Moje pitanje je dal su to dućani otvorenog tipa kao Ve-mi i Hgspot ili su kao diskont 24...tj prvo uplati onda dođi po robu?
Hitno je...

Hm'da, ova me tema navela da promrljam koju.

Da si pitao prije 5 godina, Gama bi za monitore ali i za sve ostalo, neupito za lovu slovila kao broj jedan ducan u gradu. Mrzili su ih cak i najbolji haustor dileri jer jednostavno nisu im mogli nikako ravnati cijenom. Uvozi i "uvozi" , kojekakvi "uredski" artikli iz DE po rusilackim cijenama. Sjecam se da su te godine imali 600 kn (!) bolju cijenu po top modelu procesora od bilo koje firme u ZG-u. Jednostavno danas nezamisliv kontrast kad usporedjujemo ponudu.

Gledam bas neki dan i ne mogu prepoznati njihovu ponudu :stoopid: Prodaju po komponentama izgleda da su kompletno ukinuli a upravo im je to bila specijalnost. Samo nekakve konfiguracije. Cudno, sa vezama koje su imali iz DE, stvarno losa promjena konkuretnog djelovanja. Upravo slucaja radi, pogledam Mikronis ponudu i ekvivalent HP Renew ponude 1:1 i vidim da su cijene skoro identicne? Dobro, nisam usporedjivao puno modela, ali da je nelogicno... :fiju:

No ako iole imaju klikera i odlicne veze koje su imali, svakako provjeri na licu mjesta sto stvarno imaju od monitora. Kategorija novih/uvezenih je uvijek imala posebno znacenje ali i priliku u Gami.


>>> Zlo postaje jos jasnije! <<<
________________________________

okarm 18.07.2009. 21:10

Citiraj:

Autor Visage (Post 1386784)
Hm'da, ova me tema navela da promrljam koju.

Da si pitao prije 5 godina, Gama bi za monitore ali i za sve ostalo, neupito za lovu slovila kao broj jedan ducan u gradu. Mrzili su ih cak i najbolji haustor dileri jer jednostavno nisu im mogli nikako ravnati cijenom. Uvozi i "uvozi" , kojekakvi "uredski" artikli iz DE po rusilackim cijenama. Sjecam se da su te godine imali 600 kn (!) bolju cijenu po top modelu procesora od bilo koje firme u ZG-u. Jednostavno danas nezamisliv kontrast kad usporedjujemo ponudu.

Gledam bas neki dan i ne mogu prepoznati njihovu ponudu :stoopid: Prodaju po komponentama izgleda da su kompletno ukinuli a upravo im je to bila specijalnost. Samo nekakve konfiguracije. Cudno, sa vezama koje su imali iz DE, stvarno losa promjena konkuretnog djelovanja. Upravo slucaja radi, pogledam Mikronis ponudu i ekvivalent HP Renew ponude 1:1 i vidim da su cijene skoro identicne? Dobro, nisam usporedjivao puno modela, ali da je nelogicno... :fiju:

No ako iole imaju klikera i odlicne veze koje su imali, svakako provjeri na licu mjesta sto stvarno imaju od monitora. Kategorija novih/uvezenih je uvijek imala posebno znacenje ali i priliku u Gami.
________________________________

je da... bili su najjeftiniji jer im je polovicu asortimana cinila roba vracena sa RMA i roba koje su se velike strane kompanije rjesavale kao otpada...

Visage 01.10.2009. 21:12

Citiraj:

Autor okarm (Post 1388031)
je da... bili su najjeftiniji jer im je polovicu asortimana cinila roba vracena sa RMA i roba koje su se velike strane kompanije rjesavale kao otpada...

Ne cudi me ljutnja Okarm,

Mnogi su bili ljuti, posebno dileri. Ne znam s koje si strane dozivio nezgodu kao kupac ili konkurent. Ali ako si imao neko poznanstvo u servisu, onda si kao na burzi jako dobro profitirao te dvije IT unosne godine. Kutije su dolazile sa kucnom DE adresom i preskakale ... hm granicne "gnjavaze" ako me shvacas. Sve sto sam dojavom saznao i narucio je bilo tvornicki zapakirano jer sam znao sto narucujem. Tako da tu problematicnu robu nisam dobio. Zbog cijena koje nisu tad mogli dodirnuti, mnogi su i malo frizirali tu pricu povremeno. Jer kad sam god nekom dileru spomenuo Gamu, odma je postao nervozan :)

No voz je prosao i sad jedva da ih mogu prepoznati.

greško 22.12.2009. 13:36

pozz ljudi,jel mi može neko u kratko objasnit kako doći do tog Mikronisa..recimo od trga jelačića,kojim tramvajem ić,gdje se skinut najbliže.. help

Rebbit 22.12.2009. 13:57

Citiraj:

Autor greško (Post 1517734)
pozz ljudi,jel mi može neko u kratko objasnit kako doći do tog Mikronisa..recimo od trga jelačića,kojim tramvajem ić,gdje se skinut najbliže.. help

sjednes na tramvaj 17/14 i izadjes kod vjesnika, vratis se sa te desne strane 50m prije raskrizja u skrenes iz savske u zagrebacku aveniju i nakon 50-100m s desne strane ces vidjeti MIKRONIS.

[img=http://img687.imageshack.us/img687/7650/micronis.jpg]

greško 22.12.2009. 15:10

e sad je već puno jasnije..hvala puno!! :)

borny 14.01.2010. 00:05

a kako autom do mirkonisa?
npr. vukovarskom.
kamo nakon prelaska savske?
može li se skrenuti direkt na novu cestu na kakvom raskrižju ili moram polukružno negdje?

dosta je hitno, treba mi za sutra ujutro:D

Demon Hunter 14.01.2010. 01:11

Iz smjera Vukovarske nemožeš skrenuti direkt na Novu cestu, moraš napraviti krug oko parka. Ili skreni desno na prvom semaforu nakon što prođeš Savsku, pa onda lijevo, druga lijevo, ravno.

Rebbit 14.01.2010. 03:34

Citiraj:

Autor Demon Hunter (Post 1538491)
Iz smjera Vukovarske nemožeš skrenuti direkt na Novu cestu, moraš napraviti krug oko parka. Ili skreni desno na prvom semaforu nakon što prođeš Savsku, pa onda lijevo, druga lijevo, ravno.

zar nije prvi semafor tam poslije z. mede, kad skreces za cibonu?

Demon Hunter 14.01.2010. 11:43

Moguće, neznam sada ovako iz glave :)
Ionako mu je prva ruta najjednostavnija.

borny 15.01.2010. 10:20

Citiraj:

Autor Demon Hunter (Post 1538491)
Iz smjera Vukovarske nemožeš skrenuti direkt na Novu cestu, moraš napraviti krug oko parka. Ili skreni desno na prvom semaforu nakon što prođeš Savsku, pa onda lijevo, druga lijevo, ravno.

ovako sam i napravio, ful jednostavno, iako je tramvajem puuuno jednostavnije.
Nogostup blokira direktan prilaz sa Vukovarske, bez obzira što "kuća" gleda baš prema njoj:fuming:

EDIT: mali hint za druge, kad napravite prva desno sa Vukovarske, pa lijevo usporedno s Vukovarskom, kod skretanja na Novu cestu ne vidi se znak jer ga prekriva reklama od nekakvog dućana (ili one rolete, nemrem se sjetiti kako se zove, sr*** koja štite izlog od kiše i sl.) pa se tabla ne vidi...

RAUL 24.11.2012. 10:48

Evo i od mene pohvale za Mikronis, kupljen laptop koji stigao na kucnu adresu za 2 dana.Svakako preporucujem kupovinu.

Visage 24.11.2012. 12:52

Moram priznati da me je naslov teme zbunio, citajuci header email dojave.

Promaklo mi je pobratimljavanje poslova iz naslova. Gledam Gamin opis storije : O nama

preko 10 godina? Prije ce biti preko 20 godina buduci da su jedno od najstarijih IT imena u Agramiji. Ne sjecam se kad je netko sebi smanjivao deset i kusur godina u opisu postojanja? Slampavost ili nova ekipa ima neko vlastito poimanje nastanka firme? Pa tko se odrice deset godina u opisu djelovanja? :stoopid:

Da, anticipiram moguci odgovor, samo, onda stopite i nazive.

trouble 24.11.2012. 13:16

preko 10 = preko 20 ako gledamo logički :)

al da su munjeni jesu.....

Bubba 24.11.2012. 13:24

Citiraj:

Autor Visage (Post 2282718)
Moram priznati da me je naslov teme zbunio, citajuci header email dojave.

Promaklo mi je pobratimljavanje poslova iz naslova. Gledam Gamin opis storije : O nama

preko 10 godina? Prije ce biti preko 20 godina buduci da su jedno od najstarijih IT imena u Agramiji. Ne sjecam se kad je netko sebi smanjivao deset i kusur godina u opisu postojanja? Slampavost ili nova ekipa ima neko vlastito poimanje nastanka firme? Pa tko se odrice deset godina u opisu djelovanja? :stoopid:

Da, anticipiram moguci odgovor, samo, onda stopite i nazive.

"Ona" Info gama (od '96. do 2002.) je ugasena (u Pociteljskoj), a od 2002. je otvorena "nova" Info gama, ona na Jarunu. Tako da su aman taman aktivni malo preko 10 godina, jel...

Visage 24.11.2012. 13:47

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2282733)
"Ona" Info gama (od '96. do 2002.) je ugasena (u Pociteljskoj), a od 2002. je otvorena "nova" Info gama, ona na Jarunu. Tako da su aman taman aktivni malo preko 10 godina, jel...

Ma da, ocekivao da ga temelje preciznoscu preustroja, samo, ime je jedno od najstarijih, pa bi se mnogi samo radi postojanja imena slobodnije odredili u tumacenju trajanja. Morao bi u Mikro pogledati u stare oglase... onda su prije 96-te imali samo Gama u nazivu? Znam da je "info" dosao kasnije.

Citiraj:

Autor trouble (Post 2282728)
preko 10 = preko 20 ako gledamo logički :)
al da su munjeni jesu.....

Potrosaci su skupina koja se rijetko povodi logikom, a barem firme vole zaokruzivati kad im je na slavu imena ;)

Bubba 24.11.2012. 13:54

Citiraj:

Autor Visage (Post 2282753)
Ma da, ocekivao da ga temelje preciznoscu preustroja, samo, ime je jedno od najstarijih, pa bi se mnogi samo radi postojanja imena slobodnije odredili u tumacenju trajanja. Morao bi u Mikro pogledati u stare oglase... onda su prije 96-te imali samo Gama u nazivu? Znam da je "info" dosao kasnije.

Oni su osnovani u nekom prvotnom obliku jos tamo '92., sad koje je tocno bilo puno ime, vrag bi ga znao...

Svejedno, selidbom na Jarun (iako nisam ni imao pojma da se to dogodilo prije 10ak godina, uf, al leti...) izgubili su onaj opskurni postratni stih u polupodrumu Pociteljske, koja je tih dana bila maltene predgradje Zagreba. Ah, jesam se Deathstarova namijanjao tamo, jedno 15ak ako me pamcenje icemu sluzi...

Visage 24.11.2012. 14:08

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2282759)
Oni su osnovani u nekom prvotnom obliku jos tamo '92., sad koje je tocno bilo puno ime, vrag bi ga znao...

Sad sam pogledao u info adresar iz 91/92 i spominju se kao izlagaci. Kad navratim do kuce i otvorim kutiju s kojim Mikrom, skenirat cu najstariji oglas koji nadjem. Zakleo bi se da su i prije postojali. Doduse, moguce da je neka "Gama" postojala i u susjedstvu.

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2282759)
Svejedno, selidbom na Jarun (iako nisam ni imao pojma da se to dogodilo prije 10ak godina, uf, al leti...) izgubili su onaj opskurni postratni stih u polupodrumu Pociteljske, koja je tih dana bila maltene predgradje Zagreba. Ah, jesam se Deathstarova namijanjao tamo, jedno 15ak ako me pamcenje icemu sluzi...

Nisam ni ja imao pojma. Avenija Veceslava bb, tamo negdje sredinom 2004, pa do plafon 2006. Dalje nisam pratio, jedino povremenim pogledom na web ponudu.

Bubba 24.11.2012. 15:07

Citiraj:

Autor Visage (Post 2282769)
Nisam ni ja imao pojma. Avenija Veceslava bb, tamo negdje sredinom 2004, pa do plafon 2006. Dalje nisam pratio, jedino povremenim pogledom na web ponudu.

Bravo, pa da, bili su tamo negdje kod Recroa/Lidla/24 sata?

riceburner 26.11.2012. 20:14

imali su dosta roline scsi kablovinja, doduse ne ko lost i autronic, ali za moje potrebe sasvim dovoljno da ne mucim ljude po amerika za hitne potrebe :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger