PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Web dizajn, programiranje i ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Spam virus ili nešto drugo na wordpressu (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=290318)

Jerry_nidžo 15.01.2018. 07:26

Spam virus ili nešto drugo na wordpressu
 
na jedenoj wordpress stranici imam neke čudne registracije novih korisnika.
Ono Vidiš po emailu da taj email nema veze sa stvarnošću nešto poput ovoga oxukek@asdas.domailnew.com
a i korisničko ime isto tako nema smisla ono kao da po tipkovnic prijeđeš rukom pa što ispadne.
Da li je to spam, malware...i kako zaštititi od takvih stvari. Ja sam kao privremenu mjeru u postavkama skinuo kvačicu da se mogu se svi registrirati,
No da li je to rješenje
P.S. Imam još neke wordpress stranice al s njima nemam ovakvih problema

sinisa1989 15.01.2018. 08:22

To je jedno rješenje. Vjerojatno ti se zakačio bot na /wp-login.php?action=register
Alternativa ti je da napraviš custom obrazac za registraciju i tamo postavitš neki recaptcha.
Dodatno u .htaccess fajl dodaš ovo
Code:


RewriteEngine On
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^.*(wp-login.php\?action=register).* [NC]
RewriteRule ^(.*)$ - [F,L]


Jerry_nidžo 17.01.2018. 08:57

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 3150783)
To je jedno rješenje. Vjerojatno ti se zakačio bot na /wp-login.php?action=register
Alternativa ti je da napraviš custom obrazac za registraciju i tamo postavitš neki recaptcha.
Dodatno u .htaccess fajl dodaš ovo
Code:


RewriteEngine On
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^.*(wp-login.php\?action=register).* [NC]
RewriteRule ^(.*)$ - [F,L]


Nakon ove tvoje sugestije opet sve nije kako triba.

Naima napravio sam sve kako ste naveli, kopirao sam kod u .htaccess, instalirao sam OVAJ plugin, ali iako sam skinuo kvačicu u postavkama da se mogu svi registrirati, ne dozvoljava registraciju novih korisnika iskače poruka 403 Access denied .

A u email mi svakodnevno stišu obaviujesti o neisporučenoj poruci kao npr ova
Citiraj:

Mail Delivery Subsystem: Došlo je do problema pri isporuci vaše poruke na adresu ubeoht@asdas.domailnew.com. Pogledajte tehničke podatke u nastavku ili pokušajte ponovno poslati poruku za nekoliko minuta.
, naravno vidi se iz zraka da ovaj email nema veze sa stvarnošću


EDIT: kad sam izbrisao iz .htaccess ovaj tvoj kod opet mi se otvorila mogućnost registracije, vidjet ćemo hoće li s gornjim pluginom logiranja sa recaptcha i dalje stizati čudna logiranja.


P.S. a da li bi bilo bolje da se logiranje obavi izvan admina, s nekim pluginom poput OVOGA

sinisa1989 17.01.2018. 14:29

Citiraj:

Autor Jerry_nidžo (Post 3151892)
Nakon ove tvoje sugestije opet sve nije kako triba.

Naima napravio sam sve kako ste naveli, kopirao sam kod u .htaccess, instalirao sam OVAJ plugin, ali iako sam skinuo kvačicu u postavkama da se mogu svi registrirati, ne dozvoljava registraciju novih korisnika iskače poruka 403 Access denied .

A u email mi svakodnevno stišu obaviujesti o neisporučenoj poruci kao npr ova
, naravno vidi se iz zraka da ovaj email nema veze sa stvarnošću


EDIT: kad sam izbrisao iz .htaccess ovaj tvoj kod opet mi se otvorila mogućnost registracije, vidjet ćemo hoće li s gornjim pluginom logiranja sa recaptcha i dalje stizati čudna logiranja.


P.S. a da li bi bilo bolje da se logiranje obavi izvan admina, s nekim pluginom poput OVOGA

Ako imaš custom login + captcha, onda ne smiješ u administraciji isključiti opciju registracije. U tom slučaju samo postavljaš ovaj kôd u .htaccess fajl.

Provjereno radi u kombinaciji s ovim pluginom.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:30.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger