PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Serije - dojmovi, komentari i preporuke (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=16191)

segregator 12.10.2021. 14:25

Citiraj:

Autor hrwii (Post 3553064)
Seinfeld je serija o ničemu to je i sam Jerry rekao…serija o situacijama 4 lika koji su nositelji glavne radnje i karakterno kompletno deformirani…smisao serije ako to mogu tako nazvati je u likovima…uzmimo npr Georga..malen, ćelav, nervozan, iskopleksiran na max…tko u svojoj okolini nema takvog lika ili je upoznao sičnog…Jerry sitničavi perfekcionist opsjednut higijenom…ha…zvuci poznato…Kramer je svijet za sebe…Elaine…misli da je prezgodna…da sad ne nabrajam dalje…kombinacija likova u toj seriji o “ničemu” na kraju izbacuje i neku vlastitu osobinu i mnogi se nađu u njoj…npr kad George ima posao gdje može spavati na istom…pa se čovjek pita da li je to istina i da li je George zaslužio takav posao s obzirom na njegov karakter…a tek odnos Georga sa njegovim roditeljima…epska scena kad se George upisao u knjiški klub pa je odlučio pogledati film koji je iznajmljen jer nije pročitao knjigu…ima li čovjeka koji nije za lektiru ili za svoju komociju ikada umjesto knjige posudio film u 21st bez obzira na težinu pisanog djela i osobnu kulturu?!

https://youtu.be/vpETkHYSdrw


Ili kad George objašnjava kako život nije fer i da bi bilo bolje da se vrti unazad, a počne smrću

Frung 12.10.2021. 14:35

Ili George Costanza == Larry David ;)

SPLiFF 13.10.2021. 07:27

Upravo to, uzimaju svakodnevne situacije iz stvarnog života i karikiraju ih na kvadrat.
Krenuo sam od s1e1 i opet mi je smiješno i zabavno.

nub 13.10.2021. 12:58

Za Seinfeld - kužim da je ljudima koji ga nisu nikad gledali teško sad ući u to ili im jednostavno ne odgovara. Inače, prve dvije sezone jesu slabije, po mom mišljenju, od treće pa dalje ide ta neka zlatna era Seinfelda.

I btw još jedna serija koja stalno oduševljava, a nisam vidio da se tu često spominje - it's always sunny in Philadelphia. Čeka se 15. sezona :)

Mommistake 13.10.2021. 13:01

Eto, dokaz da ja nisam za takve serije je i it's always sunny in Philadelphia... Meni je to, uz npr. Modern Family, jedna od glupljih serija koje sam gledao. :)

Seinfeld nije loš toliko, ali da je sada nešto wow, nije, čak bi rekao ni blizu.

Radije ću pogledati How i meet your mother, Friends, čak i Big bang theory, nego Seinfeld.

Ali Mućke, najbolja sitcom serija svih vremena.

Mladenxy 13.10.2021. 19:57

Pogledao danas šest epizoda Igra Lignje, ostale još četiri ali ne da mi se više za danas :D
Serija je dobra ali ovo da su svi poludjeli za istom mora biti marketing.

Trbonja 14.10.2021. 11:00

Citiraj:

Autor Mladenxy (Post 3553483)
Pogledao danas šest epizoda Igra Lignje, ostale još četiri ali ne da mi se više za danas :D
Serija je dobra ali ovo da su svi poludjeli za istom mora biti marketing.

Pogledao i zaboravio. Nešto slično, ali bolesnije je filmska trilogija Hostel. Nikad nisam čuo da je netko poludio za tim. :fiju:

Ivo_Strojnica 14.10.2021. 12:18

kao i svaka korejska serija, naivni likovi sa hiperexpresijom.
meni je to sve nekako dječje složeno, što pokušavaju pokriti sa ogromnom količinom smrti i ubijanja.

Ako možeš preći preko toga, onda će ti biti ok/super.

Mladenxy 14.10.2021. 13:13

Pogledao do kraja, OK serija ali razvikana tak da bi čovjek pomislio da je snimljen novi HBO Chernobyl.

spawn 14.10.2021. 16:07

Citiraj:

Autor segregator (Post 3553078)
Ili kad George objašnjava kako život nije fer i da bi bilo bolje da se vrti unazad, a počne smrću

...i završava jednim velikim orgazmom 😂😂

Kramer je 80% Seinfelda, dobro da su uopce uspjeli snimiti seriju do kraja od smijeha :D :D

https://youtu.be/BL4NsH3whvg

https://youtu.be/xw3erQB-Qmo

Ima 3 i 4 tko želi :)

Mommistake 18.10.2021. 08:52

Maid - idem kraju sezone. Meni je serija odlična.

Definitivno preporuka. Svaka epizoda bolja od prethodne.

Čista devetka od mene.

LAcy 19.10.2021. 00:42

Pevacica, jos jedna srpska serija. Kad sam naletio, rekoh uopce me ne zanima takva vrsta glazbe, estrade... Onda procitao o cemu je i ajd, mozda bude slicna kalkanskim krugovima ili beleznici. I je, slicna je. Cak bih rekao da je puno bolja. Namjerno nisam stavio link na imdb jer tamo ima jako losu ocjenu, koju po meni ne zasluzuje.

SPLiFF 22.10.2021. 08:10

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3554442)
Maid - idem kraju sezone. Meni je serija odlična.

Definitivno preporuka. Svaka epizoda bolja od prethodne.

Čista devetka od mene.

Hvala, ovo je stvarno odlično :goood:

Matebaron 22.10.2021. 10:58

Završio jučer Tribes of Europa. Zanimljivo je što je dijelom snimljena u Hrvatskoj. Kratka serija, 6 epizoda po nekih 38 min, ne računajući duge odjevne špice. Osobno volim te postapokaliptične teme i meni nije loše.
Serija nije zaokružena cjelina i puno toga ostaje neobjašnjeno, pa mi je žao što nisam pričekao još koju sezonu. Ocjena solidnih 7/10.

Old.machine 22.10.2021. 20:00

Citiraj:

Autor Old.machine (Post 3534365)
Evil druga sezona - zasad bolja i čudnija od prve sezone. Koje ruganje sa Amazonom :D

Ipak je prva sezona bolja. U drugoj je bilo dobrih slučajeva, ali kostur glavne radnje je kompletno zapostavljen, samo daju neke hintove na nju ali ništa konkretno da se dogodi na tom polju 6.5/10

Citiraj:

Autor Old.machine (Post 3546648)
Chapelwaite - po Kingovoj priči Jerusalem's Lot. Pogledao prvih pet epizoda, za sada dobro, atmosferično, drži pažnju. Sad je pauza od dva tjedna pa nakon toga nastavak.

Dobra serija, nije sad nešto vanserijski, ali na kraju mi nije žao potrošenog vremena 7/10


Locke & Key sezona 2 je vani

1v@n 22.10.2021. 20:26

Bacite oko na Dopesick

Michael Keaton i OxyContin afera. Mislim da su 4 epizode tek vani. Fenomenalno

pogi 23.10.2021. 10:59

Citiraj:

Autor Old.machine (Post 3555625)
Locke & Key sezona 2 je vani

Prva sezona mi je bila ok. Pogledati ću u S02.

Sad vidim da još imam S01, pogledati ću zadnju epku nabrzinu.

pogi 23.10.2021. 11:01

Počeo sam gledati Invasion 2021

Prvu epku sam pogledao... paaa, ima potencijala

Thorax 24.10.2021. 09:05

Što se tiče invazija, nedavno pogledao Colony, šteta što je ukinuta, po meni dosta dobra serija. Dobra postava, atmosfera, radnja koja zapravo uopće nema toliko fokus na samu invaziju nego međuljudske odnose i prilagodbu na novu stvarnost.

OuttaControl 24.10.2021. 12:56

Citiraj:

Autor pogi (Post 3555715)
Prva sezona mi je bila ok. Pogledati ću u S02.

Sad vidim da još imam S01, pogledati ću zadnju epku nabrzinu.

Ako nisam pogledao zadnju epizodu meni je to dovoljan znak da serija nije dovoljno dobra za nastaviti gledanje :)

Osim twin peaksa koje nisam htio pogledati do kraja jer sam znao da nema kraja a najavljivalo se nastavak.

Mommistake 26.10.2021. 10:27

Gledam Braking Bad, 3. puta. :)

2 sezone u 2 dana lupio (temperatura i krevet). :D

Ali koja serija... Svaki puta dobra kao da gledam prvi puta. :)

Uz GOT jedina serija koja od mene ima 10/10.

OuttaControl 26.10.2021. 10:39

Vidis meni GoT nema 10/10, ne može imat, breaking bad ima savrsen kraj, GoT ima, bezvezan kraj, i kad usporedjujem jedno sa drugim GoT je ispod BB i ne može imat 10/10 nikako :D

pogi 26.10.2021. 12:53

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3555898)
Ako nisam pogledao zadnju epizodu meni je to dovoljan znak da serija nije dovoljno dobra za nastaviti gledanje :)

Osim twin peaksa koje nisam htio pogledati do kraja jer sam znao da nema kraja a najavljivalo se nastavak.

Kad sam rekao "moram pogledati zadnju epizodu" to je bilo u smislu da se podsjetim što se dešavalo. Gledao sam je pred više od godine dana.

OK, i ovo da se ne sjećam što se desilo u zadnjoj epki S01 se opet može protumačiti na razne načine :)

Exomaniac 26.10.2021. 13:00

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3556365)
Uz GOT jedina serija koja od mene ima 10/10.

Da, šteta da su je morali otkazati nakon 6. sezone, uvijek sam se pitao kako bi izgledao kraj :fiju:

Mommistake 26.10.2021. 13:05

Meni je i s tim završetkom, koji je daleko ispod mojih očekivanja, i dalje najbolja serija ikad napravljena.

BB je odličan, ali ako uspoređuem GOT i BB, GOTu dajem prednost.

Da je kraj bio kakav smo svi željeli, serija bi bila savršenstvo.

Sada, dajem velike nade LOTR seriji i da mi nešto napokon skine GOT s trona.

cic 26.10.2021. 14:01

Serije - dojmovi, komentari i preporuke
 
Meni je taj GOT totalno prenapuhana serija, ko i ova korona. Da nema medija, pola nas bi živjelo u miru.

GOT sam gledao kak je izlazilo i stao na četvrtoj sezoni jer je serija bila blago rečeno prosječna. Nakon toga sam se natjerao pogledat sve iz početka, i nisam promijenio mišljenje.

A usporedit taj prosjek od serije sa jednim Breaking Bad-om, ajme mene. Ali ajde, ukusi su različiti

jucca 26.10.2021. 14:10

Citiraj:

Autor cic (Post 3556411)
Meni je taj GOT totalno prenapuhana serija, ko i ova korona. Da nema medija, pola nas bi živjelo u miru.

GOT sam gledao kak je izlazilo i stao na četvrtoj sezoni jer je serija bila blago rečeno prosječna. Nakon toga sam se natjerao pogledat sve iz početka, i nisam promijenio mišljenje.

A usporedit taj prosjek od serije sa jednim Breaking Bad-om, ajme mene. Ali ajde, ukusi su različiti

Slazem se. Ja sam jedva dvije sezone GOTa uspio pogledat.
Dok sam BB doslovno progutao sve sezone 😀

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

OuttaControl 26.10.2021. 14:49

A meni zena je Breaking Bad vise prispavala nego pogledala, a game of thrones je pogledala samo 3 minute u kojima sam ja i to nakon 4 godine veze :D

Njoj serija mora biti ili sitcom, ili po istinitom događaju, pa eto, to su ti ukusi

Mommistake 26.10.2021. 14:52

Čekaj, GOT nije po istinitom? :D

OuttaControl 26.10.2021. 15:47

Izmislili su kraj :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger