PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   MR servis- iskustva (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=215082)

ezav 19.05.2011. 08:44

MR servis- iskustva
 
A to je :

MR Servis - Nastao spajanjem Recro Servisa, M-San Servisa i Elektromagic Servisa (Glavni i sluzbeni servis za puno brandova i onaj bitan u ovoj prici Acer)

Zasto ga izbjegavati ????

E tu pocinje moja tuzna prica :(

Prije nekih 6 tjedana moji 4 godine stari Acer 5520G je odlucio prestati bacati sliku na ekran (a nakon svih tortura kaj je prezivel i dugo je zivel) , heh moj zakljucak je bila graficka , ali ajde rekel necem riskirati s narucavnjem s e-bay nove jer to je stari laptop moze biti i ploca .

Tu u pricu ulazi MR Servis , jer posto nisam bio siguran da je u pitanju samo grafa isao sam se raspitati koji je servis za Acer glavni u HR , a to je po svemu MR Servis , raspital se malo o servisu i nitko nije imal nista lose rec za njih (cak je dvoje frendova iz iT branse reklo da su super) , i reko si ja "ajde nebudi ljen daj ljudima da rade" i na ime svoje firme ostavil laptop kod njih , eh i tu sam popljugal jednog masnog :(

Zasto ????

Pa zato jer im je prvo trebalo skoro 3 TJEDNA za "dijagnostiku" , neznam kaj su radili svo to vrijeme , ali mora da je ta dijagnostika bila svemirska .

Da bi nakon te iste "dijagnostike" rekli da je zakljuceno da je graficka otisla i da ako zelim da naruce i ugrade novu moram sve troskove platiti AVANSNO !!!!!! Reko ajde imam love , bolje dati 1700 kuna za novu grafu , ugradnju i dijagnostiku barem dobim novu grafu 6 mjeseci garancije . Naravno uplatio sam preko firme novce i dobio obavijest da je grafa krenula iz skladista.

Ehh ali tu patnji nije kraj , jer jucer (nakon sto je proslo 2 TJEDNA od kada su narucili grafu) su mi poslali divni emajl (koji je i razlog ovog posta) da ipak nije grafa !!!!!! nego da je do maticne i dali zelim povrat novaca , sa tom cinjenicom da je povrat laptopa starog upitan !!!! ili nadoplatu za novu maticnu koja je 2100+ pdv ili opcija staro za novo ali nude za stari lap manje neg bi dobil da prodam proc , mem i hdd ...

Tako da je taj Servis jedan veliki LOOOOOOOOL , i ako vam ga ikada itko preporuci bjezite u sirokom luku (a ljudi koji su ga meni preporucili ce osjetiti moj bjes ) . A ako imate uredaj cija garancija spada pod taj servis nudim vam iskrenu sucut :( .

Ivo_Strojnica 19.05.2011. 13:42

Iskreno, meni je 2 puta krepao beba Acer unutar garancije i svaki put im je trebalo oko tjedan dana da ga poprave... :fiju:

alengrosevic 19.05.2011. 13:56

Citiraj:

Autor ezav (Post 1910024)
A to je :

MR Servis - Nastao spajanjem Recro Servisa, M-San Servisa i Elektromagic Servisa (Glavni i sluzbeni servis za puno brandova i onaj bitan u ovoj prici Acer)

Zasto ga izbjegavati ????

E tu pocinje moja tuzna prica :(

Prije nekih 6 tjedana moji 4 godine stari Acer 5520G je odlucio prestati bacati sliku na ekran (a nakon svih tortura kaj je prezivel i dugo je zivel) , heh moj zakljucak je bila graficka , ali ajde rekel necem riskirati s narucavnjem s e-bay nove jer to je stari laptop moze biti i ploca .

Tu u pricu ulazi MR Servis , jer posto nisam bio siguran da je u pitanju samo grafa isao sam se raspitati koji je servis za Acer glavni u HR , a to je po svemu MR Servis , raspital se malo o servisu i nitko nije imal nista lose rec za njih (cak je dvoje frendova iz iT branse reklo da su super) , i reko si ja "ajde nebudi ljen daj ljudima da rade" i na ime svoje firme ostavil laptop kod njih , eh i tu sam popljugal jednog masnog :(

Zasto ????

Pa zato jer im je prvo trebalo skoro 3 TJEDNA za "dijagnostiku" , neznam kaj su radili svo to vrijeme , ali mora da je ta dijagnostika bila svemirska .

Da bi nakon te iste "dijagnostike" rekli da je zakljuceno da je graficka otisla i da ako zelim da naruce i ugrade novu moram sve troskove platiti AVANSNO !!!!!! Reko ajde imam love , bolje dati 1700 kuna za novu grafu , ugradnju i dijagnostiku barem dobim novu grafu 6 mjeseci garancije . Naravno uplatio sam preko firme novce i dobio obavijest da je grafa krenula iz skladista.

Ehh ali tu patnji nije kraj , jer jucer (nakon sto je proslo 2 TJEDNA od kada su narucili grafu) su mi poslali divni emajl (koji je i razlog ovog posta) da ipak nije grafa !!!!!! nego da je do maticne i dali zelim povrat novaca , sa tom cinjenicom da je povrat laptopa starog upitan !!!! ili nadoplatu za novu maticnu koja je 2100+ pdv ili opcija staro za novo ali nude za stari lap manje neg bi dobil da prodam proc , mem i hdd ...

Tako da je taj Servis jedan veliki LOOOOOOOOL , i ako vam ga ikada itko preporuci bjezite u sirokom luku (a ljudi koji su ga meni preporucili ce osjetiti moj bjes ) . A ako imate uredaj cija garancija spada pod taj servis nudim vam iskrenu sucut :( .


pa ok, dobit ces lovu nazad, a lap ti je ionako bio neispravan i nisi mogao raditi na njemu. Meni i nije cudno da nemaju bas sve dijelove za prijenosnike koji su stari oko 4 i vise godina. Lijepo su pokusali (vjerojatno popljugali novac za graficku karticu) i tebi ce vratiti tvoj avans. ne vidim gdje je problem osim sto si pricekao 3-4 tjedna da ti ga pokusaju popraviti...

Mad_Duke 19.05.2011. 14:05

Bez uvrede, ali ako ti ga već ne mogu popraviti kako je dogovoreno onda bolje neka izvole vratiti ono što su zaprimili. Nije njegov problem ako su oni popljugali negdje djelove u (dugotrajnom) procesu.

Jedino ispravno od njih je da ponude zamjenu za bolji laptop. Nema druge.

tskarda 19.05.2011. 14:23

Jesi upravo ispao iz neke Leet Spike S Neke Igre Na Netu LOOOL!!!!?

MR servis odrađuje svoj posao kako treba i nikakvih problema s njima. Na sve upite odgovaraju odmah s cijenom i brzi su. Nisu svemogući i nisu skladište nego servis.

alengrosevic 19.05.2011. 14:28

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1910261)
Bez uvrede, ali ako ti ga već ne mogu popraviti kako je dogovoreno onda bolje neka izvole vratiti ono što su zaprimili. Nije njegov problem ako su oni popljugali negdje djelove u (dugotrajnom) procesu.

Jedino ispravno od njih je da ponude zamjenu za bolji laptop. Nema druge.


niti sam ja napisao da je to njegov problem sto su oni na gubitku niti ista slicno. lap je bio "NEISPRAVAN" i kao takav ce mu se ocito vratiti. Na temelju cega bi mu oni TREBALI dati bolji laptop? pa nije niti u garanciji niti su mu oni duzni dati drugi lap, ne kuzim ovo "nema druge" :stoopid:

Sinac 19.05.2011. 14:30

Sve navedeno stoji s time da nije ezav kriv što je MR Servis napravio pogrešnu dijagnostiku. U svakom slučaju trebaju napraviti i povrat novca i povrat laptopa, ako su pogubili dijelove onda trebaju napraviti procjenu laptopa po tržišnoj vrijednosti dijelova a ne po 50% manjoj cijeni. U svakom slučaju, dužni su vratiti barem vrijednost robe/novca koja je njima predana a fer bi bilo da ponude ispravan laptop/netbook/robu iste, slične ili veće vrijednosti a nikako ne manje vrijednosti.

Master_Hrc 19.05.2011. 14:38

povrat starog laptopa upitan? :lol2::lol2:
Koja je to prčija od servisa....da nek jos bude sretan kaj ga nisu izcipelarili i oteli mu sve pare kaj ima kod sebe....to je ko npr dofuras auto kojem je nesto riknulo automehaničaru koji napravi krivu dijagnostiku i popusi/zapljeni ti auto koji lol....i sad mi neko normalan to moze opravdat lolcina....da im se nebi zainatio da mi vrate laptopa kakvog su ga dobili.....

syss 19.05.2011. 14:40

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 1910246)
Iskreno, meni je 2 puta krepao beba Acer unutar garancije i svaki put im je trebalo oko tjedan dana da ga poprave... :fiju:

što više govori o laptopu nego servisu :)

vranjba 19.05.2011. 14:41

Citiraj:

Autor Sinac (Post 1910278)
nije ezav kriv što je MR Servis napravio pogrešnu dijagnostiku. U svakom slučaju trebaju napraviti i povrat novca i povrat laptopa

+ naplatiš dijagnostiku i doviđenja
ne vidim temelje neke za zadržavanje laptopa i davanje u zamjenu drugog
ovo mi zvuči kao da pokušavaju jeftino kupit laptop za dijelove pa ako prođe prođe

alengrosevic 19.05.2011. 15:14

ma lik tj autor od ovog posta nije niti sam siguran sto su mu rekli u servisu. Ne bih se cudio da su mu rekli nesto sasvim drugo od onog sto je ovjde napisao.

ovo je napisao na jednom drugom forumu: "Ponudili su mi nadoplatu od 1000 kuna za novu plocu , ali nisam lud da prihvatim" znaci ipak nije 2100 + PDV. Malo je kontradiktoran u tim svojim izjavama
LINK

EDIT: @redscro: pa napisao je gore "ili za novu maticnu koja je 2100+PDV" :)

redscro 19.05.2011. 15:32

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 1910310)
ma lik tj autor od ovog posta nije niti sam siguran sto su mu rekli u servisu. Ne bih se cudio da su mu rekli nesto sasvim drugo od onog sto je ovjde napisao.

ovo je napisao na jednom drugom forumu: "Ponudili su mi nadoplatu od 1000 kuna za novu plocu , ali nisam lud da prihvatim" znaci ipak nije 2100 + PDV. Malo je kontradiktoran u tim svojim izjavama
LINK

Nadoplata od 1000kn + onih 1700 koliko je platio za grafičku bi bilo tu negdje oko 2100+PDV ;)

Red Dwarf 19.05.2011. 16:54

Citiraj:

Autor syss (Post 1910283)
što više govori o laptopu nego servisu :)


Ja sam imao priliko kojih 11 puta biti s 3 hp-ova laptopa na servisu...i svaki put bi riješili sve kako spada unutar 2 tjedna koliki je rok. Naravno laptopi nisu bili low end konfiguracije pa da "krepalo jer je jeftino" tako da se dogodi i (navodno) malo kvalitetnijim laptopima

fanATIk 19.05.2011. 17:19

Citiraj:

Autor redscro (Post 1910320)
Nadoplata od 1000kn + onih 1700 koliko je platio za grafičku bi bilo tu negdje oko 2100+PDV ;)

Pa baš i nije ak ubaciš u digitron. Bome je i meni malo kontradiktoran. A i ove spike da je povrat laptopa upitan mi baš ne stoje. Mislim, to mogu prodat djetetu vrtićkog uzrasta i nikom više. Pa natovariš im inspekciju na vrat isti tren.

morbid_angel 19.05.2011. 20:52

Ja imam samo dobra iskustva sa MR (Recro) servisom. Zamijenili su mi tipkovnicu na prijenosniku jer je tipka otpala (najvjerojatnije sam zapeo za nju i otkinuo ju), i to besplatno (prijenosnik bio unutar garantnog roka) i nedavno nabavio novi heatsink za isti prijenosnik. Odgovaraju na sve mail-ove relativno brzo.
Jedino lose iskustvo koje sam imao je to kaj me auto skoro pregazio kad sam prelazio cestu na putu od servisa do stanice :D

Codiac 20.05.2011. 11:25

naspram ostalih servisa mr je dobar...

Matta 22.05.2011. 15:05

Ja sam imao jedan slucaj s njima (OVDJE).

Na zalost, radi daljine je od primitka sa servisa do dana kad sam laptop dobio u ruke i isprobao proslo 15tak dana, tako da nisam imao dobro uporiste da krenem "u borbu" s njima.
Dopustam da ima šanse da je grafa mogla crknuti isti dan nakon sto je laptop dosao sa servisa ali je to naprosto smijesno.
Osim toga, nakon sto prime laptop na servis, potrebno je jako dugo da se netko uopce odgovori na mailove, a ako i odgovori obicno upucuju na visu instancu.
U svakom slucaju, jako neprijatno iskustvo i dovoljno za izbjegavanje navedenog servisa s moje strane za evenutalne buduce slucajeve. Palac dolje.:baad:

borny 22.05.2011. 19:02

Pa istina, nisu baš nešto.
Acer One u jamstvu je tamo proveo mjesec dana, da bi se nakon popravka vratio sa poluispravnim touchpadom... Naravno, jamstvo je isteklo dok je bio na servisu, dodatni kvar sam kasno skužio i mogu se slikat.

Facelessone 22.05.2011. 19:17

Kaj se ne bi jamstvo trebalo produživati za vrijeme koje je proizvod bio na servisu?

Alfa_R 22.05.2011. 21:11

Citiraj:

Autor Facelessone (Post 1911978)
Kaj se ne bi jamstvo trebalo produživati za vrijeme koje je proizvod bio na servisu?

Produžuje se. Bez obzira što u nekim jamstvenim pokušavaju zamazati sa "...ako je duže od 15 dana..." Vrijedi ono što piše u zakonu, a u zakonu piše:

Citiraj:

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Ivo_Strojnica 22.05.2011. 21:13

Citiraj:

Autor syss (Post 1910283)
što više govori o laptopu nego servisu :)

Ma to se događa kad ga nosim na teren. Nažalost nije ni do laptopa, već do vlasnika. :)

Baja 001 22.05.2011. 21:33

Dosta radin s MRom i mogu samo riječi hvale uputit, znan od gore par ljudi i uvik maksimalno iziđu u susret i pomognu koliko mogu. Uglavnom nikad nisan ima takvih problema s isporukom i nabavom kod njih.

Bluzer 23.05.2011. 05:11

Kad će ekipa konačno shvatiti da Acer = užas, te da ima i drugih jeftinjara koje se neće raspasti u roku pola godine?

Enter Sandman 23.05.2011. 08:29

Citiraj:

Autor Bluzer (Post 1912112)
Kad će ekipa konačno shvatiti da Acer = užas, te da ima i drugih jeftinjara koje se neće raspasti u roku pola godine?

a ti si se nadovezao na šta???

kakve to veze ima sa MR-om..... mora da si ponosni vlasnik hp-a....

Ja sam par puta imao posla sa MR-om i jedamput je bilo natezanje zbog fotoaparata, no na kraju da me se riješe dali mi novi sa novom garancijom.

Ali sve u svemu puno bolji od većine servisa.

nino 23.05.2011. 12:07

Citiraj:

Autor vladosch (Post 1912271)
Imam acer laptop i svakih mjesec dana mi rikava matična, te je dotični server konstantno mijenja već pet puta i sve je to OK, ali zar netko ne može pogledati što se zapravo događa sa hardverom, jer definitivno nije problem u matičnoj već u nečem drugom.

I sam pravilnik MR Servisa kaze da se uredjaj mijenja za novi nakon 3 servisa. Treba i procitat malo. :)

Citiraj:

ZAMJENA PROIZVODA
Zamjena kompletnog proizvoda se vrši u slučaju kada:
• su ispunjeni zakonski uvjeti prema Zakonu o obveznim odnosima i Zakonu o zaštiti
potrošača,
• je zamjena kompletnog proizvoda standardna servisna procedura za taj proizvod,
je nakon tri popravka ista neispravnost proizvoda i dalje prisutna.

panisher20 28.05.2011. 11:57

Prijatelj mi prije par dana isao u mr servis, ima HP probooka i nakupilo se prasine u ventilatoru i trebalo bi ga ocisti posto se pregrijava i buci, a laptop je u garanciji i nesmije ga otvarat, serviser mu je napravio to i ugradio memoriju za 15 min, naplatio 200 kn radni sat, frend dodje doma laptop se i dalje pregrijava, serviser sam i znam dobro kolko treba da se rastavi cijeli probook i dobro napravi posao da to valja, oni su mu vjerojatno samo sa kompreosorom propuhali kroz rupice od plastike i to je to, rekao sam mu da ode tamo i nek to reklamira i nek mu to naprave kako treba, jel posto dubrad naplati 200 kn za 10 min ako i tolko posla onda im treba dobro naj..... ma... ako to kasnije opet nevalja, tako bi ja bar napravio

shrek00 28.05.2011. 12:32

Citiraj:

Autor panisher20 (Post 1915382)
Prijatelj mi prije par dana isao u mr servis, ima HP probooka i nakupilo se prasine u ventilatoru i trebalo bi ga ocisti posto se pregrijava i buci, a laptop je u garanciji i nesmije ga otvarat, serviser mu je napravio to i ugradio memoriju za 15 min, naplatio 200 kn radni sat, frend dodje doma laptop se i dalje pregrijava, serviser sam i znam dobro kolko treba da se rastavi cijeli probook i dobro napravi posao da to valja, oni su mu vjerojatno samo sa kompreosorom propuhali kroz rupice od plastike i to je to, rekao sam mu da ode tamo i nek to reklamira i nek mu to naprave kako treba, jel posto dubrad naplati 200 kn za 10 min ako i tolko posla onda im treba dobro naj..... ma... ako to kasnije opet nevalja, tako bi ja bar napravio

ako si servisirao probook-e onda znas da rastavljanje do zadnjeg sarafa traje 15 min :) znači matična,proc,sve sve :)

ugradnja memorije traje jedno da ne pretjerujem 42 sekunde kod većine probook serije,što starije što novije,

a da bi ispuhao vantilator na tom istom laptopu moras odsarafit ukupno 4 ili 5 malih sarafa i dignut tipkovnicu :) i eto ti coolera,

što se tiče servisera u MR servisu ja nisam imao nikad problema a uvijek nešto nosim da servis,reklamiram i tako,ugalvnom skoro svaki dan sam tamo :))

Znam neke dečke još dok je to bio RECRO servis,prije spajanja tako da samo najbolje....

što se tiče sata rada od 200 kuna,što reć,po meni nije puno i mi zato naplaćujemo 250+PDV :)

kome ne paše nek sam servisira ;))

JuiceBox 28.05.2011. 12:53

Citiraj:

Autor shrek00 (Post 1915402)
a da bi ispuhao vantilator na tom istom laptopu moras odsarafit ukupno 4 ili 5 malih sarafa i dignut tipkovnicu :) i eto ti coolera,

tesko bilo skinut kuler i stavit novu pastu ako vec lupa 200 kn za sat radnog vremena ,jer po tvojoj racunici je lap gotov za 20 min

Citiraj:

Autor shrek00 (Post 1915402)
mi zato naplaćujemo 250+PDV :)

kome ne paše nek sam servisira ;))

Odlicna vam je politika, ako nes dat 300 kn zato da mi ti odvrnes 4-5 sarafica i puhnes u vent , sam si ga servisiraj ? :stoopid:

shrek00 28.05.2011. 13:10

Citiraj:

Autor xulos (Post 1915413)
tesko bilo skinut kuler i stavit novu pastu ako vec lupa 200 kn za sat radnog vremena ,jer po tvojoj racunici je lap gotov za 20 min

Pasta se po mojim iskustvima na laptopima mijenja JAKO rijetko,servisiram ih nekih 5 godina i imao sam samo par slučajeva ali velim jako rijetko,većinom se cooler ne skida nego se kompresorom ispuhuje prašina,tko to radi svaki put kad ispuhuje prašinu svaka čast :)
ja sebi na svom laptopu nisam pastu pipnuo dvije godine radi ko urica dan danas :) neznam što ljudi rade sa uređajima :)





[/QUOTE]Odlicna vam je politika, ako nes dat 300 kn zato da mi ti odvrnes 4-5 sarafica i puhnes u vent , sam si ga servisiraj ? :stoopid:[/QUOTE]


To je tako,dručije nemožeš opstat :) prošla su vremena 100 kuna i sličnim ciframa, znanje se naplaćuje,ili ćeš tako ili kod frenda u podrum,na tebi je odluka,znam da je na prvu puno ali pitao bi te da ti imas firmu i radnike za platit kolko bi naplaćivao ;) nije sve crno bijelo....

Baja 001 28.05.2011. 15:28

Citiraj:

ako si servisirao probook-e onda znas da rastavljanje do zadnjeg sarafa traje 15 min :) znači matična,proc,sve sve :)
Upravo to, ioako izgleda kompliciran vrlo je jednostavn za rastavit. Bog te sačuva manje pozanih brandova tipa Gericoma da nema 3 iste vide :nono:
Citiraj:

što se tiče sata rada od 200 kuna,što reć,po meni nije puno i mi zato naplaćujemo 250+PDV :)
Zna se to i puno gore naplaćivat, druga je stvar ako dotični nije dobro ispuva probooka ili nedaj bože samo otvorio, onda je previše i 3 kn.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger