PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Password Manager (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=216268)

Baja 001 13.06.2011. 03:19

Password Manager
 
Nisan siguran da li ovako nešto postoji. Triba bi mi password manager koji bi moga sljedeće:
  • čuvati passworde od raznih web siteova
  • čuvati passworde od filova (.rar, .docx..)
  • exportati iste na stick

Znači neovisno o browseru, a najbolje bi bilo kad bi isti mogli iz njega povući passworde. Čuvanje passworda od fileova, nebitno je uopće govorit. Exportanje na stick (ali kriptirano) za otvaranje na nekom drugom računalu sa tim programom.

sinisa1989 13.06.2011. 14:52

KeePass. Besplatan, 'lagan', portabilan. Koristim ga nešto manje od godinu dana i vrlo sam zadovoljan.
Backup baze imam na dropbox-u i eksternom disku.
Najzanimljivije od svega što ne moraš niti vidjet šifru da bi ju mogao negdje upisat. Npr. kopiraš ju i zaljepiš di ti treba. Šifra se briše iz clipboard-a za nekih 10 sekundi.

Baja 001 13.06.2011. 19:05

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 1924483)
KeePass. Besplatan, 'lagan', portabilan. Koristim ga nešto manje od godinu dana i vrlo sam zadovoljan.
Backup baze imam na dropbox-u i eksternom disku.
Najzanimljivije od svega što ne moraš niti vidjet šifru da bi ju mogao negdje upisat. Npr. kopiraš ju i zaljepiš di ti treba. Šifra se briše iz clipboard-a za nekih 10 sekundi.

Integracija u browser? Ima to ili moran C/P?

sinisa1989 13.06.2011. 22:37

Imaš raznih pluginova. Ja ih osobno nisam isprobavao.
Mislim da ćeš nać ono što ti odgovara.

Baja 001 16.06.2011. 01:49

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 1924697)
Imaš raznih pluginova. Ja ih osobno nisam isprobavao.
Mislim da ćeš nać ono što ti odgovara.

Samo da potvrdim. Stavio KeePass i google extenziju, i mogu reć da san prezadovoljan. Autofill radi, ima lock od 10 s (može se sve štetlat), odlično prepoznaje linkove, kriptirane baze ...

Odličan program, nema više mozganja i jednostavnih passworda.

sinisa1989 :chears:

sinisa1989 16.06.2011. 09:07

Ja sam isto imao brige s hrpom passworda, pa sam se odlučio na neki password manager. I tako sam dobio preporuku za KeePass. Nisam zažalio ni jednom. Nadam se da ni neću.
Čisto iz sigurnosti bazu držim na tri mjesta, a isto tako jedna od te tri je na dropbox-u. Tako da od bilo kuda mogu saznati sve što mi treba.

panda505 17.06.2011. 11:03

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1926088)
Samo da potvrdim. Stavio KeePass i google extenziju, i mogu reć da san prezadovoljan. Autofill radi, ima lock od 10 s (može se sve štetlat), odlično prepoznaje linkove, kriptirane baze ...

Odličan program, nema više mozganja i jednostavnih passworda.

sinisa1989 :chears:

Meni autofill uopće ne radi :\

Neznam zašto

Baja 001 05.02.2014. 20:16

BUMP, koristio san KeePass ali ima jedan problem na mobitelima ne moze napravit update baze. E sada triba mi neki koji odlicno radi cross platform (iOS, Android, OSX, Windows). Ima li ko neku preporuku a da nije skupa kao kajgana sv Petra :)

1v@n 05.02.2014. 20:32

1Password. Nije kao sv. petra kajgana, ali košta...i vrijedi.

Baja 001 05.02.2014. 20:37

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2540903)
1Password. Nije kao sv. petra kajgana, ali košta...i vrijedi.

Bas sad gledan, plus ostaje mi problem placanja s IDom jer neman pitanja i odg (ali to je za drugu temu). Jos neki mozda?

Ako ga koristis, je li znas da li triba na svakoj platformi platit ili je dovoljno samo na jednoj? Jer vidin da ima razlicitih cijena za sve platforme :(

1v@n 05.02.2014. 22:35

Na svakoj se plaća posebno. Nisam dosad vidio da netko ima jednu licencu za sve platforme.

Baja 001 05.02.2014. 23:15

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2541025)
Na svakoj se plaća posebno. Nisam dosad vidio da netko ima jednu licencu za sve platforme.

Super me planiraju oderat. Alternative :D

perich 06.02.2014. 15:26

Ja sam isto zainteresiran za ovakve info... Pogotovo me zanima nesto sto ce glatko radit u kombinaciji Android/Windows... u tom slucaju bi cak koristio i neke password generatore jer sam skuzio da na dosta mjesta koristim isti PW...

K tome bi jos mozda dodao i nekakvo RFID otkljucavanje racunala i logiranja u PW manager (ako je moguce)... ili ako postoji neko NFC rjesenje, pa da koristim mob...

RaWeN 06.02.2014. 15:28

LastPass. Ne znam kako sam mogao postojati bez njega.

Jerry_nidžo 06.02.2014. 23:45

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1926088)
Samo da potvrdim. Stavio KeePass i google extenziju, i mogu reć da san prezadovoljan. Autofill radi, ima lock od 10 s (može se sve štetlat), odlično prepoznaje linkove, kriptirane baze ...

Odličan program, nema više mozganja i jednostavnih passworda.

sinisa1989 :chears:

Možeš li malo pojasniti kako radi Autoffill i da kako dodati ekstenziju u chrome

Baja 001 06.02.2014. 23:47

Citiraj:

Autor Jerry_nidžo (Post 2541667)
Možeš li malo pojasniti kako radi Autoffill i da kako dodati ekstenziju u chrome

Osim CTRL + B (mislin) nikako, ako si zamislio kao na 1Password ne ide

1v@n 07.04.2018. 12:27

Dižem temu...

Negdje mi se u Chrome zavuklo neko sranje koje ne mogu maknuti (Adware.Elex.ShrtCln) bez micanja cijelog Chromea i mislim da bi moglo biti odgovorno što su mi 2 puta u kratkom vremenu iscurili podaci od kreditne kartice. Možda i nije, no sad pušem i na hladno, pa bih kompletno otpisao Chrome.

Problem u tome su svi passwordi koje imam tamo spremljene i uzeo bih neki password manager s godišnjim planom, da te stvari imam i sinkronizirane među ostalim uređajima.

Postoji li nešto što ima mogućnost izvlačenja iz Chromea, da ne moram sve ručno?

Imam dosad iskustva samo s 1Password, ali vidim da postoje navodno bolja rješenja kao Dashlane, Sticky Password, Keeper, LogMeOnce.

Iskustva i preporuke dobrodošli...

buljaka 07.04.2018. 12:37

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3181687)
Dižem temu...

Negdje mi se u Chrome zavuklo neko sranje koje ne mogu maknuti (Adware.Elex.ShrtCln) bez micanja cijelog Chromea i mislim da bi moglo biti odgovorno što su mi 2 puta u kratkom vremenu iscurili podaci od kreditne kartice. Možda i nije, no sad pušem i na hladno, pa bih kompletno otpisao Chrome.

Problem u tome su svi passwordi koje imam tamo spremljene i uzeo bih neki password manager s godišnjim planom, da te stvari imam i sinkronizirane među ostalim uređajima.

Postoji li nešto što ima mogućnost izvlačenja iz Chromea, da ne moram sve ručno?

Imam dosad iskustva samo s 1Password, ali vidim da postoje navodno bolja rješenja kao Dashlane, Sticky Password, Keeper, LogMeOnce.

Iskustva i preporuke dobrodošli...

Skini Chrome cleanup Tool ako već nisi probao sa njim. To je baš googleov alat za reset a ostaje ti sve

1v@n 07.04.2018. 13:36

Citiraj:

Autor buljaka (Post 3181697)
Skini Chrome cleanup Tool ako već nisi probao sa njim. To je baš googleov alat za reset a ostaje ti sve

Ne nalazi ništa sumnjivo, dok Malwarebytes divlja.

buljaka 07.04.2018. 15:18

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3181726)
Ne nalazi ništa sumnjivo, dok Malwarebytes divlja.

Jbg ja bi očistio sa hitman pro još a ako ne ide exportaj password ovako

https://www.google.hr/amp/s/lifehack...1790816137/amp

The Exiled 07.04.2018. 17:31

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3181726)
Ne nalazi ništa sumnjivo, dok Malwarebytes divlja.

Prođi konkretan vodič (1 - 2) za uklanjanje tog smeća, a kaj se tiče password managera koristi KeePass ili varijacije, a da nije isključivo integrirano u sam web-preglednik.

KeePass možeš (is)koristiti kao glavni password manager u slučaju da te opet zadesi kakav malware.

1v@n 08.04.2018. 03:33

Prošao sam par vodiča, napravio sve prema njima i opet se vratilo. Deinstalacija Chromea s Revo Uninstallerom i brisanje svih tragova je riješila stvar.

Hitman sam isto probao ranije, nije nalazio ništa.

Uglavnom, Chrome je izletio sa svih kompova koji su bili u Chrome syncu. Vivaldi uletio, a kao password Manager sam uzeo Keeper na trial i povukao mi je sve passworde iz Chromea, stavio sam ga i na mobitele i čini mi se da ću ga uzeti na full time. Dosta je jednostavan za podesiti i nevidljiv u pozadini. Godišnja cijena je također prihvatljiva.
www.keepersecurity.com

1v@n 11.08.2020. 10:50

Koristim Dashlane otkako mi se ono gore navedeno sranje dogodilo i nedavno su uveli family opciju.

Inače, premium košta 40$ za cijelu godinu, a ako se prebacim na family opciju, onda 6 ljudi može imati zasebne accounte za 60$ godišnje (10$ po glavi).

Ako je netko zainteresiran, nek se javi. Mogu samo preporučiti Dashlane, imam ga na svim uređajima, sve šifre i bankovne podatke mi čuva i upozorava ako nekoj stranici iscure login podaci.

Ako je netko skeptičan, imate free account pa vidite jel vam paše.

Night 11.08.2020. 11:03

Problem sa Dashlane (i vjerojatno svim online password servisima) je što ako pročitaš njihove terms of service ispada da ti oni ne garantiraju ništa što se podataka tiče. Ako im procure podaci, nisu oni krivi, ne možeš im ništa. Da mi netko takav čuva podatke nekako ne hvala, pogotovo sa svim breachevima koji se događaju na bizarne načine (Twitter npr.)

Keepass mi je super, a nadam se uskoro probati i Mooltipass kad bude dostupna nova verzija. Tako znam točno koju razinu zaštite podataka imam i na što trebam paziti. Sa online servisima cijelu sigurnost daješ nekome tko ti je u ToS stavio "mi nismo ni za što odgovorni."

1v@n 11.08.2020. 11:25

Tko ti danas uopće išta može zagarantirati. Kupili su ljudi skupi BMW/Mercedes/Audi, pa su im ga odvezli usred noći u roku 2 minute koristeći signal booster :D

Koja je razlika između Keepass i Dashlane? Oba su multi platform password manageri.
Malo manje vjerujem rješenju kao Keepass koje je open source pa svatko može do koda.

The Exiled 11.08.2020. 11:32

Pa baš radi toga, jer je open-source se odmah zna da li je smeće u tom kodu.:) Napravi se revizija/audit i to je to. KeePass je u ovom slučaju sigurniji od hostanih rješenja gdje se u startu svi odriču odgovornosti za provale.

Možeš KeePass podesiti na sto raznih načina, pa ako trebaš sinkronizaciju, imaš i tu mogućnost, tak da nisi ovisan samo o svojoj lokalnoj kopiji baze s lozinkama. Možeš i Bitwarden provjeriti.:)

Libertus 11.08.2020. 11:37

Ne bih da shvatite kao trolanje, ali zašto ne koristite password manager od Firefoxa?

Mozilla je poznata po čuvaju privatnosti, i od početka je dizajniran na način da ti Mozilla ne treba garantirati za ništa. Svi tvoji podaci su kriptirani tvojom lozinkom, ne može ih čitati niti Mozilla niti bilo tko ako provali njihove servere. Mana je, ako izgubite lozinku, možete se oprostiti od podataka.

Imaš i njihovu Lockwise aplikaciju za android a vjerojatno i iOs, tako da ne moraš imati Firefox na mobitelu.

prileee 11.08.2020. 11:59

Ja koristim lastpass (app na mobu i addon u chromeu) i zadovoljan sam s njim. Ok su, azurni sa fiksanjem problema i to je sve sta meni treba.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

markotornic 11.08.2020. 12:02

Enpass kod mene je ok

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Gile 11.08.2020. 12:18

Prešao sa LastPass na Bitwarden od kad je izašo i sve preporuke.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:32.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger