PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   ANTEC THREE HUNDRED (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=125381)

Zynaps 04.11.2008. 00:01

ANTEC THREE HUNDRED
 
Pojavilo se u HR, cini mi se OK (u svim recenzijama dobri domovi) i povoljna je cijena.

Hamm 04.11.2008. 08:45

a malo informacija o istom?

http://www.antec.com/usa/productDeta...n=us&id=15300#
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1298
http://www.hardwaresecrets.com/article/586/1

instalacija diskova je koma :) vibracije hir aj kam :D

p3tar 04.11.2008. 09:04

Kučište je odlično, evo baš sam u zadnjih mjesec dana dva slagao. Za cca 360-380kn mislim da je definitivno među boljima. Kvaliteta izrade - Antec, nije neko glomazno, fino jednostavno, mat crno a hlađenje odlično, 4 x 12cm ventovi i 1 x 14cm vent gore... sve u svemu vrlo dobro kućište za te pare.

tor 04.11.2008. 09:18

Gdje ga nađe po 380kn? http://www.nabava.net/trazilica.php?...UNDRED&x=0&y=0

p3tar 04.11.2008. 09:30

Prije 2 tjedna i neš sitno, bilo u Optimum-u po ~380kn...

EDIT: U biti, još ću kod frenda provjeriti na računu popodne... HX520 i to sam uzimao iz Optimuma, no i sa 450kn cijenom, svakako ostaje dobar odabir.

Hamm 04.11.2008. 09:39

@r3tar a po pitanju vibracija diskova itd?

šokre 04.11.2008. 09:40

Ja mislio uzet Antec 300 + Corsair TX650 za cca 950 kuna, neki dan skočilo na 1250!

Užas!

p3tar 04.11.2008. 09:50

A za vibracije, nisam previše tome davao pažnje, kada meni i frendu vibracije ili glasnoća nesmeta, odvinuli svih 5 ventova, skoro pa morali kučićte utiplati u pod :) Nosač diskova je poprilično čvrst a disk je bio WD6400AAKS i nemogu reći da sam osjetio neke izričite vibracije od diska, no velim opet 5 ventova, mislim da niti nisam mogao... No da velim, ni kada su svih 5 ventova uključeni nije se kučište ništa strašno čulo... Najviše vibracija radi gornji vent od Anteca, no ima 3 brzine pa se može regulirati... isto ako i zadnji ispušni...

EDIT: 3 dodatne 12ice smo uzeli od ACa, one što je nosač na gumicama, pa je i to pridonjelo da su vibracije zadovoljavajuće...

croclocker 04.11.2008. 10:15

@tor
gledo sam i ja bio je 380 kuna, dolar je skocio kunu pa je sve skocilo
mislim na cijene

Pantera-N 12.11.2008. 12:58

čini mi se dobro kučište. Kaj uzeti antec 300 ili http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=7760009 ????

p3tar 12.11.2008. 13:49

Defnitivno Antec, ako ništa drugo ima bolje hlađenje i napajanje se stavlja dole, ima rupu za cable management i vjerujem da je bolje kvalitete... Ne velim da je ovaj Chief loš samo za razliku od 40-50kn se ne isplati...

Hamm 12.11.2008. 15:34

i jel netko kupio ovo kuciste? :) pa da baci neki mali reveiw?

kill 14.07.2009. 23:28

prebacio konfiguraciju danas u 300, montiram s-flexe i čudim se šumu venta :stoopid:

odšarafim s-flexe, nema šuma. približim ih grillovima na 300, šumi.

u odnosu na bivši slk3000b, dimenzija saća grilla je sitno manja, a i savijen je drukčije, i strujanje zraka kroz njega je itekako čujno ako vent stoji odmah pored.

mislio sam ih distancirat, ali kod prednjeg to nije bitno jer se ne vidi, a kod bočnog nije bilo moguće jer je vent na milimetar do accelera bez one plastikice sa natpisom, tako da sam ih počupao.

Speedbreaker 14.07.2009. 23:42

link na sliku
To sam ja napravio na svom kućištu.
dremel ili ubodnu u ruke ako imaš i poslije si kupiš fan grill u chipoteci i staviš na rupu.Čas posla + " neće mene nitko hebat" osjećaj nakon modanja:D
nemaš što izgubit.

kill 15.07.2009. 00:01

rekoh, počupao sam grillove :)

kospordie 17.07.2009. 18:35

moze li mi tko reci da li su ova 2 venta koja dodju sa kucistem glasna na prvoj brzini i na kolko rpm se oni ustvari vrte :?

kill 17.07.2009. 19:02

120mm na low je nečujan, samo je pitanje kolko dugo.

140mm je tih, makar kod njega je problem što vibrira, i snjim cijela gornja stranica.

120mm se može prebacit naprijed za usis, a gore bolje stavit tiši vent.

danex 17.07.2009. 19:07

Ja sam kupio ovo drugo chieftecovo kuciste,jako sam zadovoljan pogotovo kad se uzme u obzir da sam imo neko codegon prije..isto sam biro izmedju antec 300 i tog chifa a posto sam bio s dragom u shopu prevagnula je estetika i tako smo uzeli chifa jel uzivo izgleda stoput lijepse i dominantnije od anteca,a sto se tice protoka ima sasvim dovoljno mijesta za ventove,stane i najveca graficka u njega jedino sto se kablovi nemogu provuc iza maticne...

K-pax 17.07.2009. 19:12

Imam ovo kuciste nesto vise od mjesec dana i jako sam zadovoljan. Za usis sam stavio dva Schyteova venta na 1200 rpm, i onak, cuje se strujanje zraka pa bi rezanje grillova vjerojatno rjesilo problem, no posto nisam neki noise freak ne smeta mi.
Sto se tice ventova koji dodju s kucistem imam ih na Low postavci tak da se ne cuju, dok su na High poziciji poprilicno glasni.
Moram pohvaliti i filter za prasinu koji odlicno obavlja svoju zadacu.
Topla preporuka za kuciste, za te novce, odlicno!

baban 17.07.2009. 20:13

da, to mi je odlicno kuciste i pikiram ga vec duze vrijeme...
uz malo moddanja da se fino uredit + obojat unutrasnjost u crno
samo da rijesim neke 'sitnice':) i mijenjam cosmosa za njega (i za razliku love si ubodem neki hardware)

kill 17.07.2009. 21:16

Citiraj:

Autor danex (Post 1387335)
prevagnula je estetika

To je stvar ukusa, meni se totalno sviđa spartanski look 300ke.

Doduše, unakazio sam mu bočnu stranicu jer sam skinuo originalni grill, ali ionako je ta strana do zida pa je ne vidim :D:D

bubbaloo 07.08.2009. 01:42

imam ga vec godinu dana,i zbilja je kuciste lijepo,i recimo prostrano.jedino sta vuce prasinu ka lud,pogotovo sa strane i naprijed,iako nemam naprijed ventilator moram onu mrezu usisavat malo malo,a ona dva ventilatora kaj se dobe serijski su na low.ak ih stavis na jace,boze sacuvaj.
onaj gornji ventilator je bezveze,nemres nis stavit na pc.

sad nakon godine dana mogu reci da ga nikad nebih ponovno kupio

trouble 07.08.2009. 11:09

Ja ga imam vec 6 mjesecii zadovoljan sam,sve stane u njega,prozračno i kako mi je ispod stola,fora izgleda :) Jedini je problem te prashine...

bubbaloo 07.08.2009. 13:20

dali se nakuplja prasina i u samom kucistu?.
nisam otvarao kuciste otkad je sve ugradjeno,neda mi se sve odstekavat,a i pomalo me strah kad vidim kakvo je stanje na mrezci...:eek:

kill 07.08.2009. 13:29

300 sa filterom i 2x120mm ventovima za usis = pozitivan pritisak, nema prašine :chears:

ako je prašine po grillu onda znači za se zalijepi na putu unutra :P

greg SE 12.08.2009. 15:44

Nemam problema s prasinom iako ta kanta bas i ne radi puno u zadnje vrijeme pa je mozda i do toga. A i bocni gril je zatvoren onom spuzvom na kojoj maticne dodju.
No kuciste je onako, srednji ocaj. Ventovi koji dodju s njim su katastrofa, pogotovo 140mm. Stranice me strah dirati jer izgledaju kao da ce se saviti od samog pogleda na njih. Sistem montaze prednje maske je ocajan ako se uzme u obzir predvidjena zajebancija s filterom i pitanje je kada ce sve prozujati.

Sve u svemu lijepo izgleda ali to je to. Ne vrijedi te love, to je sigurno. No u tom razredu ima hrpa kucista koja ne vrijede ni kune vise od onih ms/powertrain ili koji su vec kinezi po 100 kn trenutno aktualni tako da ovo nije nista neobicno.

Btw jel ima tko preporuku za necujan vent koji bi mogao ici umjesto tog gornjeg ili da i njega izbacim i zakrpam rupu spuzvom? :D

gunther 13.08.2009. 12:58

Citiraj:

Autor greg SE (Post 1404683)
Nemam problema s prasinom iako ta kanta bas i ne radi puno u zadnje vrijeme pa je mozda i do toga. A i bocni gril je zatvoren onom spuzvom na kojoj maticne dodju.
No kuciste je onako, srednji ocaj. Ventovi koji dodju s njim su katastrofa, pogotovo 140mm. Stranice me strah dirati jer izgledaju kao da ce se saviti od samog pogleda na njih. Sistem montaze prednje maske je ocajan ako se uzme u obzir predvidjena zajebancija s filterom i pitanje je kada ce sve prozujati.

Sve u svemu lijepo izgleda ali to je to. Ne vrijedi te love, to je sigurno. No u tom razredu ima hrpa kucista koja ne vrijede ni kune vise od onih ms/powertrain ili koji su vec kinezi po 100 kn trenutno aktualni tako da ovo nije nista neobicno.

Btw jel ima tko preporuku za necujan vent koji bi mogao ici umjesto tog gornjeg ili da i njega izbacim i zakrpam rupu spuzvom? :D

Izbaci ga i zakrpaj spuzvom

Tako sam ja napravio

trouble 13.08.2009. 13:59

Po čemu su ventovi katastrofa? ja ih nečujem na low i fino rade posao,čujem samo grafičku.... iako,nisam odgajan ko picajzla pa mi ni grafa nije problem :)

greg SE 13.08.2009. 21:07

120mm se ne cuje (ali nije bas ni da nesto posebno dobro puse) ali veliki ima neki gadan zvuk. Jel do njega ili strujanje zraka ne znam ali se cuje. Mozda je problem sto mi se nista drugo pri idlu ne cuje ali znam da mi jede zivce polako.

@gunther
tako ce vjerovatno i biti, barem do nekog narucivanja iz Zg neceg veceg pa cu ubaciti i neki vent u paket. U vk ne vrijedi ni pokusavati naci zamjenu a placati postarinu samo za vent mi se ne isplati kraj toliko preostale spuzve :D

bubbaloo 13.08.2009. 21:38

Citiraj:

Autor greg SE (Post 1404683)
Nemam problema s prasinom iako ta kanta bas i ne radi puno u zadnje vrijeme pa je mozda i do toga. A i bocni gril je zatvoren onom spuzvom na kojoj maticne dodju.
No kuciste je onako, srednji ocaj. Ventovi koji dodju s njim su katastrofa, pogotovo 140mm. Stranice me strah dirati jer izgledaju kao da ce se saviti od samog pogleda na njih. Sistem montaze prednje maske je ocajan ako se uzme u obzir predvidjena zajebancija s filterom i pitanje je kada ce sve prozujati.

Sve u svemu lijepo izgleda ali to je to. Ne vrijedi te love, to je sigurno. No u tom razredu ima hrpa kucista koja ne vrijede ni kune vise od onih ms/powertrain ili koji su vec kinezi po 100 kn trenutno aktualni tako da ovo nije nista neobicno.

Btw jel ima tko preporuku za necujan vent koji bi mogao ici umjesto tog gornjeg ili da i njega izbacim i zakrpam rupu spuzvom? :D

ovo je dobra ideja sa spuzvom,bas cu probat

al ovo ne kuzim sa stranicama.jer je kuciste napravljeno od kvalitetnog materijala.

ja sam ga prije godinu dana platio 60 eura i vrijedi te pare.ja ga nebi vise kupio ali 60 eura definitivno vrijedi.

e da kod mene su ventilatori na low i ja ih necujem,ili sam se ja navikao na njih.
ako pojacam brzinu onda se fakat cuju ko avion


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger