PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Pisači i skeneri (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Printer za CISS (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=182574)

CuKi 16.03.2010. 13:06

Printer za CISS
 
U procesu sam nabavke novog inkjet printera za po doma, treba mi tipicnu kucnu upotrebu, printanje slika i teksta za fax. Na njega bi stavio CISS jer mi se neda previse zezati sa tintama, a volim i ta DIY rijesenja.
Zanima koji su printeri najbolji kandiati za CISS, koliko im traju ispisne glave i koliko kostaju nove, postoji li koja marka kou treba izbjegavati? Dali si printeri za 6 tinti kao npr Printer EPSON Stylus Photo P50 skuplji ta puniti od ovih sa 4 boje?

Adriatix 16.03.2010. 15:10

Citiraj:

Autor CuKi (Post 1596900)
U procesu sam nabavke novog inkjet printera za po doma, treba mi tipicnu kucnu upotrebu, printanje slika i teksta za fax. Na njega bi stavio CISS jer mi se neda previse zezati sa tintama, a volim i ta DIY rijesenja.
Zanima koji su printeri najbolji kandiati za CISS, koliko im traju ispisne glave i koliko kostaju nove, postoji li koja marka kou treba izbjegavati? Dali si printeri za 6 tinti kao npr Printer EPSON Stylus Photo P50 skuplji ta puniti od ovih sa 4 boje?

U principu CISS možete ugraditi u široku paletu pisača. Ali uvijek ima nekih prednosti i mana.

Najednostavnije je CISS ugraditi u neki EPSON. Međutim kad vas požne zafrkavati glava ili počnete nalijevati neprovjerenu tintu onda i CISS i Epson idu u kantu za smeće

Sa druga starne kod Canona je ugradnja daleko zahtjevnija ali ukoliko uzmete iP 1800 onda glave mijenjate po potrebi i sam pisač je vrlo žilava zvjerka.

Sa druge starne ukoliko tzražite zahtjevan otisak onda vas jedan Canon iP 4600 neće iznevjeriti ali za njega Ciss dođe jednako kao i za Epson P50 ali ugradnja je prava nauka.

Inače ugradnja i testiranje vam se naplačuje po satu servis == 150 kn a za neku instalaciju je potrebno 2 - 4 sata. 1+ 1-3 za ugradnju + testiranje i provjeru i podešavanje.

Znači ponekad je ipak najpametnije uzeti kompletnu gotovu instalaciju po sistemu ključ u ruke.

CuKi 16.03.2010. 17:42

Citiraj:

Autor Adriatix (Post 1597005)
Najednostavnije je CISS ugraditi u neki EPSON. Međutim kad vas požne zafrkavati glava ili počnete nalijevati neprovjerenu tintu onda i CISS i Epson idu u kantu za smeće

Zasto sve u smece? Sta nema zamjenskih glava ili su neisplative?

Citiraj:

Autor Adriatix (Post 1597005)
Sa druge starne ukoliko tzražite zahtjevan otisak onda vas jedan Canon iP 4600 neće iznevjeriti ali za njega Ciss dođe jednako kao i za Epson P50 ali ugradnja je prava nauka.

Koliko vidim trentno je aktualan CANON Pixma ip4700, pretpostavljam da je to isti printer. Koliko je taj printer izdrzljiv i kako on stoji sa glavama?
Citiraj:

Autor Adriatix (Post 1597005)
Inače ugradnja i testiranje vam se naplačuje po satu servis == 150 kn a za neku instalaciju je potrebno 2 - 4 sata. 1+ 1-3 za ugradnju + testiranje i provjeru i podešavanje.

Sta je sa HP-om? Mijenja li on jos uvijek glavu sa sa svakom tintom?

Sta se ne prodaju CISS sistemi u kitu za samougradnju? Dali ste vi jednima firma u RH koja se bavi CISS-om, ja sam iz Rijeke, ima li sta u mojoj okolici?

Adriatix 16.03.2010. 21:31

Citiraj:

Autor CuKi (Post 1597140)
Zasto sve u smece? Sta nema zamjenskih glava ili su neisplative?


Koliko vidim trentno je aktualan CANON Pixma ip4700, pretpostavljam da je to isti printer. Koliko je taj printer izdrzljiv i kako on stoji sa glavama?

Sta je sa HP-om? Mijenja li on jos uvijek glavu sa sa svakom tintom?

Sta se ne prodaju CISS sistemi u kitu za samougradnju? Dali ste vi jednima firma u RH koja se bavi CISS-om, ja sam iz Rijeke, ima li sta u mojoj okolici?

Kod cisa je bitna tinta. Stavite u jednu komoru nešto neprovjereno, više vam nema povrtaka.

Dana s se rade pisači za koje se ne ne isplati zamjena glave.

Canon iP 1800 je izuzetak

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro...ISS_iP1600.htm

Adriatix je prvi ciss napravio prije 15 godina. Znači kad ovi današnji kinezi još nisu bili ni u pelenama.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger