PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Web dizajn, programiranje i ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=39)
-   -   C++; Turbo C..... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=8993)

LightForce1308 18.03.2004. 20:27

C++; Turbo C.....
 
Trebam za školu Turbo C++, mislim da se tak zove. Čak neznam ni jel je C++ ili obični C. To je neko staro smeće koje nama u školi radi na 166-icama, ali neznam koji je. Profu sam pito da mi snimi, al nezna obrisat RW, pa jebiga. Bio bih jako zahvalan ak neko zna neki link!:p

Pifa unaprijed:beer:

Elven 18.03.2004. 22:50

ne znam za turbo, uvijek postoji google, ali Dev C++ je besplatni compiler (i naravno, kompajlira i C kod :) )

LightForce1308 19.03.2004. 22:49

Citiraj:

Originally posted by Elven
ne znam za turbo, uvijek postoji google, ali Dev C++ je besplatni compiler (i naravno, kompajlira i C kod :) )
Tražio sam i kaže da je Dev C++ = 20 bucksa. tražio sam i našo sam Turbo C al to nije to. mislim da je ovo što imamo u školi borland c++, al neka free verzija. Tražit ću i dalje, al ak neko zna neki link....:beer:

Bran 03.04.2004. 08:37

Turbo C++ ti je bio prvi Bordlandov compajler koji je podržavao C++. Inače program je izašao 1991. To ti je kao neki Pascal koji podržava C++. Mi u školi koristimo Microsoft Visual Studio 6.0 i radimo u C++. Ove nove verzije su daleko naprednije, pa su u klasi sa MVS 6.0. Koju verziju trebaš?? Pokušaj pogledati ovo. :D

cyberphere 03.04.2004. 19:26

Mi smo u školi koristili Turbo C Lite koji je sasvim dobro radio

Elven 03.04.2004. 19:43

Mi na faxu koristimo gcc... ;)

dr.fiksi 04.04.2004. 14:16

u kojim to skolama korisite c/c++ kompajlere?

vga killer 04.04.2004. 14:36

Mi u školi radimo ili na Turbo C ili na Borland C++. Puno je razlika između te dvije verzije.

@ dr.fiksi - u Tesli

dr.fiksi 04.04.2004. 14:41

Cuo sam da je program u skolama samo pascal(izgleda gimnazije)...
tehnicka skola, dakle.Pascal je "malo" zaostao 3 svjetlosne godine...

vga killer 04.04.2004. 14:45

Borland C++ je odličan program. Ima kompajlere za druge programske jezike.

dr.fiksi 04.04.2004. 14:50

Ja koristim na win MSVC 7 aka .NET.Ponesto i devc++, a na linuxu
gcc s lijepom ljuskom.Ako itko slusa-klonite se djgppa, pod svaku cijenu...to je otpad.Postuje nove c++ standarde kao zirafa slona, a stabilnost, da ne govorim.Inace, trenutno radim 3d engine
s OpenGL-om.

vga killer 04.04.2004. 15:37

Probao sam djgpp. Užas, smeće. :rambo:

miato 04.04.2004. 15:50

Citiraj:

Originally posted by dr.fiksi
Cuo sam da je program u skolama samo pascal(izgleda gimnazije)...
je, u gimnazijama je najcesci pascal, a narocito i matematickim :p
al kad se sjetim da nakon mjesec i pol dana vise nikad necu morat otvorit pascal.... srce mi zaigra :rolleyes:

dr.fiksi 04.04.2004. 18:21

Djgpp je sramota za jezik c/c++

IceFisherman 04.04.2004. 22:29

Ja sam matematička gim , i kod mene je to ovak kaj se tiče informatike

1. i 2. godina Pascal , 3 godina Delphi , 4. godina php

ustvari , to sve i je pascal :rolleyes:

cyberphere 04.04.2004. 22:34

Citiraj:

Originally posted by IceFisherman
Ja sam matematička gim , i kod mene je to ovak kaj se tiče informatike

1. i 2. godina Pascal , 3 godina Delphi , 4. godina php

ustvari , to sve i je pascal :rolleyes:

Kod nas je još gore. Kod vas je bar PHP u 4. razredu da to rasturam :D

Kod nas je prva godina Windows i DOS, druga C/C++, Treća izborni predmet programiranje C/C++ i četvrta prastari Asembler i fuckin Bascom. Tako me živciraju ti prastari programski jezici :fuming: :fuming: :fuming:

IceFisherman 04.04.2004. 22:39

Ja bi napravil to ovak

1.godina - naučiti detaljno djelove kompa iznutra , naučiti overklokirati i slagati komp:D
2.godina - optimiziranje kompova za određeni posel kojega delamo na njemu
3.godina - igranje igrica
4.godina - malo programiranja - i to u vezi izrade igrica a ne rješavanje glupih matematičkih zadataka sa nizovima , while petaljam , for i else glupostima :p

miato 04.04.2004. 23:15

zanimljivo fisherman :)
al neznam ak bi stigli obradit cijeli program 3. razreda, pa bi se vjerojatno morao rastegnut u 4. :D
mi smo imali prvu godinu teoriju (sklopovi i, ili, ni, niti, bla bla... pretvaranje baza, sta ja znam sta sve ne)
onda slijedece 3 godine pascal

IceFisherman 04.04.2004. 23:23

Pa sumnjam da bi neko imal nekaj protiv toga da se 3 godina "malo" protegne u 4 :p

Elven 05.04.2004. 09:23

Citiraj:

Originally posted by IceFisherman
4.godina - malo programiranja - i to u vezi izrade igrica a ne rješavanje glupih matematičkih zadataka sa nizovima , while petaljam , for i else glupostima :p
Čuj Ice, čovjek prvo mora naučiti osnove programiranja. Dakle prvo ide logika. A logiku programiranja najbolje naučiš na glupim i "beskorisnim" akademskim primjercima. Zašto sam ovo beskorisnim stavio u ""? Kreni programirati igre bez tih "glupih matematičkih zadataka sa nizovima, while petaljam ;) , for i else glupostim", pa da te vidimo :D

Bran 05.04.2004. 09:37

Mi u 4. godini radimo sa C++ i Asemblerom 8051 (.TIOŠ Čakovec ). Taj Asembler je najglupiji program s kojim sam ikad radio. A još kakve glupe zadatke dobivamo na testu. Zapiši na ovu adresu nešto, pa odredi parni broj to pohrani u registar R5, pri tome koristi naredbe JC,JNC,FSDFSD rezultat zapiši nekam... i ostala sranja i dok skužiš što treba napraviti prode cijeli sat. I još k tome je na njemačkom koji ne kužim ni pola posto.

LightForce1308 07.04.2004. 22:15

Citiraj:

Originally posted by Elven
Čuj Ice, čovjek prvo mora naučiti osnove programiranja. Dakle prvo ide logika. A logiku programiranja najbolje naučiš na glupim i "beskorisnim" akademskim primjercima. Zašto sam ovo beskorisnim stavio u ""? Kreni programirati igre bez tih "glupih matematičkih zadataka sa nizovima, while petaljam ;) , for i else glupostim", pa da te vidimo :D
Ljega ti ko da si neki profesor. Nemoj branit profesore i nastavni program ako većina pljuje po njemu! :D :beer:

Bran 08.04.2004. 20:01

Slažem se sa Elvenom. :D

dr.fiksi 08.04.2004. 20:27

Znate sto-pitajte se da li cete "u skoli" ikada kroz to vrijeme napisati ijedan, barem malo koristan i zanimljiv program-vidjet cete da najvjerojatnije ne..sada-istina je da treba nekako nauciti
->ja bi demonstrirao osnove, pa onda pustio ucenike da rade sto god i kako god zele samo dok upotrebljavaju naucene elemente, ne bi ih silio na "koliko bakterija ce biti ako se bakterija razmnozava bla, bla...".ovo govorim jer sam programirati naucio sam, ako se tako naucite-skola vas bas nista ne moze nauciti.
Ja mogu sprogramirati svoju igru, heck-vec sam sprogramirao 3d engine-to je zanimljivo programiranje, a ovo smece...E, sad to sto su profaci takvi da bi ja njih trebao uciti kako se stvari rade...i ne znaju sto je npr engine, niti ista-to je problem.To je glavna kocnica da se napravi normalni program.Ovaj program je, kako ste i sami rekli, jako, jako los...90% takvih petica ne zna instalirati win, heck-ne zna ni spojiti mis i tastaturu...siguran sam da ste vec to sreli...sto kazete?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger