PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Problem sa bijelim tockicama po ekranu (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291276)

Pulja 03.03.2018. 14:53

Problem sa bijelim tockicama po ekranu
 
Pozdrav ekipa,

Prije neki dan mi izbaci nvidia update graficke kartice ( gtx 760 ) 391.01, a imao sam 390.77 i odjednom nakon tog update u igricama me pocinje izbacivati iz igre, i stalno crashati igre, i nakon toga odlucim vratiti ove stare ( 390.77) te mi se pocinje dogadjati sljedece:
Cesto mi izbaci bijele linije po displeju i to njih mali milion, nakon nekog vremena nestanu ali se opet pojave nakon 20 sec(otprilike) , znaci isto kao da driveri nadodju pa se odjednom crashaju i to uzrokuje pad istih..Pokusao sam vracati i stare( jos starije od ovih sto sam imao) ali opet isto , vadio sam graficku,cistio, u safe modu brisao drivere pa ponovo instalirao i isto..Jedino sto nisam radio je mjenjao dvi kabal( imam u planu probati)
I da u pocetku mi je izbacivalo ; driver stopped responding and has recovered i to mi vise ne izbacuje..
Znaci do update drivera sve ok bilo, tako da sumnjam da je do graficke kartice jer kada obrisem drivere skroz nemam nikakvih poteskoca

Ako ko moze pomoci bio bih zahvalan..

edit; temperatura graficke 28c, tako da ne dolazi do pregrijavanja

https://www.bug.hr/_cache/13ce855fe7...rand=682129672

Mommistake 03.03.2018. 15:10

Probaj kompletno obrisati drivere i instalirati ponovo.

Inače, smrdi mi da grafa odlazi u vječna lovišta, iskreno.

Pulja 03.03.2018. 15:28

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3169725)
Probaj kompletno obrisati drivere i instalirati ponovo.

Inače, smrdi mi da grafa odlazi u vječna lovišta, iskreno.


Pokusao, brisao drivere i instalirao opet isto..Nije mi jasno zbog grafe jer evo dok nisam uradio update drivera bilo sve ok, kao i inace jer uvijek instaliram kada god bude najnoviji update..Pokusao upravo i DVI kabal mjenjati opet isto.

Eh jedino mi pada na pamet da pokusam jos formatirati pc, jer ga nisam formatirao dobrih 2.5 god ako cak nema i vise

I da koristim win7 64 bit

edit; p.s u safe modu ili kad obrisem drivere nema nikakvih problema, sve ok sa slikom...

Nikky 03.03.2018. 16:05

A da samo deinstaliraš / očistiš te "nove" 391.01, i vratiš se na 390.77 koji su ti uredno radili ?
Kako se ono kaže, ne mijenjaj šta uredno radi.
Hebo ih sa tim drkanjem, mora biti zadnja verzija ...

Pulja 03.03.2018. 16:10

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3169760)
A da samo deinstaliraš / očistiš te "nove" 391.01, i vratiš se na 390.77 koji su ti uredno radili ?
Kako se ono kaže, ne mijenjaj šta uredno radi.
Hebo ih sa tim drkanjem, mora biti zadnja verzija ...


Radio takodjer i to,ali opet isto

Ima li ko kakav drugi prijedlog:suicide:

maXonja 03.03.2018. 17:37

Kako se snalaziš u kuhinji? :D

Brlja 03.03.2018. 18:10

Pećnica.

Revolver3844 03.03.2018. 19:03

Citiraj:

Autor Pulja (Post 3169762)
Radio takodjer i to,ali opet isto

Ima li ko kakav drugi prijedlog:suicide:

Sa DDU obriši drivere.

Pulja 03.03.2018. 22:25

Citiraj:

Autor Revolver3844 (Post 3169843)
Sa DDU obriši drivere.

Probao i to, i dalje isto..Znaci slika se izbistri i nema točkica nakon nekoliko refresha iste i tako dok ne otvoris nesto drugo i opet isti postupak..

KrpaZG 03.03.2018. 22:31

Citiraj:

Autor Pulja (Post 3169899)
Probao i to, i dalje isto..Znaci slika se izbistri i nema točkica nakon nekoliko refresha iste i tako dok ne otvoris nesto drugo i opet isti postupak..

Jesi išao ovako -> safe mode, DDU clean -> restart -> install drivera (naravno onih koji su radili normalno)?

Nije do grafike ako radi normalno u safe mode ili/i je radilo prije update-a normalno. Dalje probati jedino zamjeniti kabel sa kojim spajaš monitor i GPU, te eventualno probati na drugom monitoru da se i to isključi.

Pulja 03.03.2018. 22:43

Citiraj:

Autor KrpaZG (Post 3169900)
Jesi išao ovako -> safe mode, DDU clean -> restart -> install drivera (naravno onih koji su radili normalno)?

Nije do grafike ako radi normalno u safe mode ili/i je radilo prije update-a normalno. Dalje probati jedino zamjeniti kabel sa kojim spajaš monitor i GPU, te eventualno probati na drugom monitoru da se i to isključi.

Upravo pokusavao i drugi monitor, opet isto..A sto se tice DDU tako sam uradio, ali opet isto...
Ni meni nije jasno da u safe modu sve ok pa zato ne znam sta mi je raditi osim da pokusam nabaciti novi win..

Pulja 04.03.2018. 14:28

Evo odradio i novi win, opet isto..Mjenjao sam graficku, drugu stavio sve ok nema nikakvih smetnji..Bojim se da je onda ona nesto zeznuta prilikom driver update.
Ima li jos kakav prijedlog ili da ide pravo u pećnicu:hitthewal:

Alister 04.03.2018. 14:45

Citiraj:

Autor KrpaZG (Post 3169900)
Jesi išao ovako -> safe mode, DDU clean -> restart -> install drivera (naravno onih koji su radili normalno)?

Nije do grafike ako radi normalno u safe mode ili/i je radilo prije update-a normalno. Dalje probati jedino zamjeniti kabel sa kojim spajaš monitor i GPU, te eventualno probati na drugom monitoru da se i to isključi.

U safe mode-u radi na sniženim taktovima jer nema drivera - zato se i zove safe mode. Čim se dignu taktovi, raspucava se slika

@ Pulja: pečnica, ili probaj s fenom grijati malo čipove pa budeš vidio da ti se situacija bude popravila. Istina kratkoročno jer ne možeš postići veliku temperaturu tako

Prki 04.03.2018. 15:32

Rerna majka,nemaš šta izgubiti,ako si sve gore navedeno isprobao u rernu s njom i meni se isto dogodilo novi driver i ode grafa,najgore je što sumnjaš u sto drugih stvari jer je do prije 15min radila.Možda eventualno da probaš BIOS flashati drugi,da se nije u njemu što pohebalo.

Pulja 04.03.2018. 16:36

Citiraj:

Autor Prki (Post 3170067)
Rerna majka,nemaš šta izgubiti,ako si sve gore navedeno isprobao u rernu s njom i meni se isto dogodilo novi driver i ode grafa,najgore je što sumnjaš u sto drugih stvari jer je do prije 15min radila.Možda eventualno da probaš BIOS flashati drugi,da se nije u njemu što pohebalo.

Pokušat cu i to.. Hvala

Imam ponudjenu takodjer Sapphire R9 280x 3 gb, pa me zanima vase misljenje da je zamjenim sa ovom trenutnom da li bi se znatno osjetila razlika?

Prki 04.03.2018. 19:50

Ako nećeš ništa platiti mjenjaj,a ostalo zavisi koliko moraš nadoplatiti.Ali svakako još probaj Bios flashat a ako ne u rernu s njom.

Pulja 04.03.2018. 20:04

Citiraj:

Autor Prki (Post 3170137)
Ako nećeš ništa platiti mjenjaj,a ostalo zavisi koliko moraš nadoplatiti.Ali svakako još probaj Bios flashat a ako ne u rernu s njom.

Pa recimo 50-60e bi trebao doplatiti i da dam svoju u ovakvom stanju

Nick7 05.03.2018. 08:28

Ak' netko hoce grafu u takvom stanju i nadoplata 50-60EUR za 280x -> odma uzmi! :)
Em' je to upgrade na ono sto si imao, em' realno... ova grafa se mozda da osposobiti.. mozda, no uvijek ces imati problema s njom.

trex 05.03.2018. 09:13

Nikako ne smatraj pećnicu trajnim rješenjem jer će ti se isto desiti opet, samo je pitanje nakon koliko dugo.
Ako ćeš se igrati, sumnjam da će držati dulje od par dana/tjedana, ako se nećeš igrati mogla bi i mjesec dana
Vrijednost te kartice u takvom stanju je jednaka vrijednosti metala po kg i ako ti je netko želi uzeti pod račun, a zna u kakvom je stanju, s tom osobom nešto ne štima


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger