PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Logitech G15 - moć pod prstima (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=32108)

Beren 21.01.2006. 10:15

Logitech G15 - moć pod prstima
 
Članak o Logitechovoj G15-ici je rego, komentari dobrodošli.

P.S.

Jel ima netko kakav tip gdje da je kupim? :)

IceFisherman 21.01.2006. 10:31

ljepo zgleda i sve .. ali kolko to kosta ?

syss 21.01.2006. 10:58

ma sve super... ali zašto kabel pobogu? da nema kabela ziher bi je grunuo u iduću konfu, ali ovak mislim da mi dinovo ipak ostaje kandidat #1.

tor 21.01.2006. 11:08

Je, ali za DiNovo možeš kupiti tri ovake.
Ice, cijena je oko 500 kn-piše ti u članku.

syss 21.01.2006. 11:12

a di mu je miš i bt? :D

pa dinovo laser je oko 1200 ak se ne varam.

tor 21.01.2006. 11:16

Citiraj:

Originally posted by syss
a di mu je miš i bt? :D

pa dinovo laser je oko 1200 ak se ne varam.

Ah, ako ti treba sve ono što nudi DiNovo i imaš para sve pet...

syss 21.01.2006. 11:20

naravno da nemam para, ali će me banka uskoro sponzorirat na jedno 2 godine... ma imam ideju htpc-a tako da je u jednom dijelu sobe spojen na lcd telku, a u drugom na neki lcd monitor pa mi je ovaj bt set super + spojim mob prek toga + izgleda mrak mrakova.

e da malo offtopičarim... da li zna netko di da nabavim 10m dvi kabela? ako nema jel se može nekaj u diy-u napravit?

nicko 21.01.2006. 11:59

dobar članak, još bolja tipkovnica :)

DVI ima ogranicenje za kablovinu od max 5m, tako da ces morat ici na vga opciju :D

syss 21.01.2006. 12:10

[/offtopic] :D

idem temu otvorit...

veve 21.01.2006. 12:23

Pa to nije multimedijska tastatura nego gamerska pa je normalno da ima zicu nego da je nema jer bi se non stop morala puniti i jos k tome ima usb hub ono usred fajta u fpsu da ti crkne ili u rtsu...ali jbg dati 500kn za tastaturu malo je previse

syss 21.01.2006. 12:34

ne igram baš previše pa eto ne kužim problematiku suvremenog gamera :)

Codiac 21.01.2006. 14:21

Ima sam priliku probati tu tipkalicu i odusevila me to je sve sto imam reci :)

Samo sto je problem sto ja volim zero tilt tipkalice ili ti /qalloy/di novo/flat :) ali da sada uzimam novu tipkalicu definitivno bi g15 bila u uskom izboru .

Šušta 21.01.2006. 16:15

da ne otvaram novu temu, možda mi neko od vas pomogne

trebam bežičnog miša koji je u stanju loviti na 5-6 metara, da li to postoji uopće?

nicko 21.01.2006. 17:36

jedino ako je bluetooth...a oni su pak malo skuplji (ako hoces neki kvalitetniji), ali zato idu do 10m...

Šušta 21.01.2006. 17:57

Citiraj:

Originally posted by nicko_029
jedino ako je bluetooth...a oni su pak malo skuplji (ako hoces neki kvalitetniji), ali zato idu do 10m...
imaš koji prijedlog i kakvu cijenu? treba za kafić, da se sa šanka može upravljati sa Winampom na kompu koji služi samo za puštanje mp3-ca. udaljen je inekih 5-6-7 metara,

znači ne treba mi neka kvaliteta ili preciznost, jedino mi je domet bitan

nicko 21.01.2006. 18:27

o pa za to onda imas trustovih stakora u hg-srotu...pogledaj, cini mi se da kostaju ~250kn max....

provokator 22.01.2006. 15:36

kaj se jedne stvari tiče, poserem se na logitech i njihovog zastupnika za hr!!! :D a sada i objašnjenje: pa kaj se nakon toliko godina prisustva na hr tržištu i nakon toliko prodanih tipkovnica, nemože normalno uklesat hr raspored znakova??? kad god sam prilikom kupnje bacio pogled na logitechove tipkovnice, uvijek bi me dočekao hr raspored nafarban ili nakeljen pokraj engleskog, a to je posebno prekrasno u plavoj boji na crnim tipkama - jedva se po danu vidi...
dužan sam nabacit i ispriku ako se to u zadnjih par mjeseci promijenilo, ali nisam provjeravao da se i opet iznova ne razočaram.
uglavnom, ne znam samo kad ću dočekat da hr znakovi svijetle na g15 :D
ako tipkovnica nema normalno uklesan hr raspored - ja ne kupujem. taman da je ne znam kakva. jasno da bih se nakon toliko godina rada snašo sa en rasporedom, isto kak se snađem sa hr rasporedom na tipkovnici kada je komp podešen na engleski raspored, ALI - ne želim! :gringo:

tor 22.01.2006. 15:40

Zavisi od modela do modela. Vidio sam svakavkih, od takvih, plavih, do normalnih na kakvoj sada pišem (flatx).

smigl 22.01.2006. 15:58

Citiraj:

Originally posted by syss
naravno da nemam para,
lik nema para ali ima

Citiraj:

ma imam ideju htpc-a tako da je u jednom dijelu sobe spojen na lcd telku, a u drugom na neki lcd monitor
lol tko je tu lud?

syss 22.01.2006. 21:08

kredit stari, kredit... kaj misliš da ću kupit lcd telku, monitor, novi komp i renovaciju kuće na 6 čekova? :)

@šušta... ovaj moj glodavac iz siga hvata jako jako daleko, ak ti je model oke mogu ti izmjerit točno koliko ide.

E.T. 22.01.2006. 21:29

Citiraj:

Originally posted by provokator
kaj se jedne stvari tiče, poserem se na logitech i njihovog zastupnika za hr!!! :D a sada i objašnjenje: pa kaj se nakon toliko godina prisustva na hr tržištu i nakon toliko prodanih tipkovnica, nemože normalno uklesat hr raspored znakova??? kad god sam prilikom kupnje bacio pogled na logitechove tipkovnice, uvijek bi me dočekao hr raspored nafarban ili nakeljen pokraj engleskog, a to je posebno prekrasno u plavoj boji na crnim tipkama - jedva se po danu vidi...
dužan sam nabacit i ispriku ako se to u zadnjih par mjeseci promijenilo, ali nisam provjeravao da se i opet iznova ne razočaram.
uglavnom, ne znam samo kad ću dočekat da hr znakovi svijetle na g15 :D
ako tipkovnica nema normalno uklesan hr raspored - ja ne kupujem. taman da je ne znam kakva. jasno da bih se nakon toliko godina rada snašo sa en rasporedom, isto kak se snađem sa hr rasporedom na tipkovnici kada je komp podešen na engleski raspored, ALI - ne želim! :gringo:

Kako Tor kaze ovisno o modelu...Delux ima HR slova normalna kao i ostala...

Šušta 23.01.2006. 02:25

Citiraj:

Originally posted by syss


@šušta... ovaj moj glodavac iz siga hvata jako jako daleko, ak ti je model oke mogu ti izmjerit točno koliko ide.

ajde molim te :cool:

nikola-m 23.01.2006. 08:32

Citiraj:

Originally posted by Šušta
imaš koji prijedlog i kakvu cijenu? treba za kafić, da se sa šanka može upravljati sa Winampom na kompu koji služi samo za puštanje mp3-ca. udaljen je inekih 5-6-7 metara,

znači ne treba mi neka kvaliteta ili preciznost, jedino mi je domet bitan

A da razmislis o onim daljincima iz linksa. Mogu paliti i gasiti PC, upravljati Winampom i ostalim aplikacaijama. Najjeftiniji je oko 250 kn (VLsystem mini)

syss 23.01.2006. 09:56

@šušta... nemaš frx, kad dojdem doma večeras ti javim.

@nikola... a možda je miš bolje rješenje pošto je rf konekcija, a daljinci vjerovatno ir.

nikola-m 23.01.2006. 11:53

da.daljinci su svi IR konekcija.A dometi po spec. do 15 metara

nicko 23.01.2006. 12:46

mislim da mu je ovo najbolje:
http://hgspot.hr/opis.aspx?ID=12188

dodajte w-w-w

Denzil 24.01.2006. 09:10

Citiraj:

Originally posted by provokator
kaj se jedne stvari tiče, poserem se na logitech i njihovog zastupnika za hr!!! :D a sada i objašnjenje: pa kaj se nakon toliko godina prisustva na hr tržištu i nakon toliko prodanih tipkovnica, nemože normalno uklesat hr raspored znakova??? kad god sam prilikom kupnje bacio pogled na logitechove tipkovnice, uvijek bi me dočekao hr raspored nafarban ili nakeljen pokraj engleskog, a to je posebno prekrasno u plavoj boji na crnim tipkama - jedva se po danu vidi...
dužan sam nabacit i ispriku ako se to u zadnjih par mjeseci promijenilo, ali nisam provjeravao da se i opet iznova ne razočaram.
uglavnom, ne znam samo kad ću dočekat da hr znakovi svijetle na g15 :D
ako tipkovnica nema normalno uklesan hr raspored - ja ne kupujem. taman da je ne znam kakva. jasno da bih se nakon toliko godina rada snašo sa en rasporedom, isto kak se snađem sa hr rasporedom na tipkovnici kada je komp podešen na engleski raspored, ALI - ne želim! :gringo:

da se vratimo na temu (vi i vasi misevi :o ) ...
Mislim da se uzasno zastupnistvo Logitecha ne vidi po pomanjkanju HR znakova nego po pomanjkanju ducana gdje se moze kupiti novi proizvod!! Mislim G15 je izasla na trziste u 10.mj. 2005. i jos uvijek nema za kupiti. Bilo je u par ducana al to je nestalo ko da je besplatna lova. meni TO ide naqrac :fuming:
Ja dapaca preferiram eng slova jer su takionak sve aplikacije i igre na eng a i cesto trebam uglate i viticaste zagrade (programiranje) pa mi je ovako puno brze..

Denzil 24.01.2006. 10:18

E cini se da imaju G15 u Linksu... barem tako pise na websiteu.. nisam zvao da provjerim jer nemam 500kn i biti ce pre bolno ne kupiti ju :)

Edit: evo sad nazvo: imaju jos par komada..idu jako brzo.. pa ajmo, ko prvi njegova djevojka :)

Beren 24.01.2006. 11:05

Ovak...ja bio u Linsku prije 10 min i ubo tipkovnicu. Ostadoše dvije, barem koliko ja znam.

E sad mali disclaimer:

Budući da su na tipkovnicu stavili HR tipke (vjerojatno generani zastupnik Logitecha - M SAN), nema originalnih tipki. Nove HR tipke nisu osvjetljenje kako treba budući da osvjetljenje postavljeno centralno. Neki znakovi nisu uopće osvjetljeni, kao Ž.


Eto, samo da znate. Ja sam je kupio, ali samo zato kaj ne mogu nabaviti internacionalnu verziju gdje nije nikaj mijenjano.

Denzil 24.01.2006. 12:23

Citiraj:

Originally posted by Beren
Ovak...ja bio u Linsku prije 10 min i ubo tipkovnicu. Ostadoše dvije, barem koliko ja znam.

E sad mali disclaimer:

Budući da su na tipkovnicu stavili HR tipke (vjerojatno generani zastupnik Logitecha - M SAN), nema originalnih tipki. Nove HR tipke nisu osvjetljenje kako treba budući da osvjetljenje postavljeno centralno. Neki znakovi nisu uopće osvjetljeni, kao Ž.


Eto, samo da znate. Ja sam je kupio, ali samo zato kaj ne mogu nabaviti internacionalnu verziju gdje nije nikaj mijenjano.

moraju oni upropastit sve!! jebo ih HR slova.. ak nemrete napravit HR verziju kak spada onda nemojte uopce radit :fuming:
ja bas naso kupca za stari mob, i otiso bi po nju al posto ima HR slova sa sjebanim osvjetljenjem onda nis... steta :mad:

Edit: 3 pitanja:
1. postoji li sansa da mi nakon kupnje logitech posalje originalne tipke koje zelim bez HR znakova ako ih lijepo zamolim :) ?
2. postoji li sansa da kada dodu tipkovnice u druge ducane da imaju originalne tipke ?
3. Postoji li sansa da se ta naljepnica odljepi ako su to indeed naljepnice) i da imam originalni znak ispod koji funkcionira kako spada?

hvala :beer:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger