PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Brzina interneta se nakon posjeta T-Com tehničara prepolovila (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=178898)

Ivica121 17.02.2010. 12:39

Brzina interneta se nakon posjeta T-Com tehničara prepolovila
 
Ovako imao sam nedavno jedan problem sa internetom, nije mi se htjelo spojit na net pa sam zvao tehnicara i on je rijesio porblem, ali od tada brzina skidanja mi ne prelazi 200kbs, bilo da skidam sa torrentom ili neki fajl. kao da mi je brzina lockana na 200kbs. A prije mi je brzina skidanja s torrentom i nekih mapa bila 460kbs. Imam od thomsona speed touch. Sta bi mogao biti problem?? to traje 2 tjedna.

rendula 17.02.2010. 12:41

0800 9000

Lolo24 17.02.2010. 13:54

da je d-link to bi ti mogo pomoć bez problema a na thompsona ne znam baš provaj otvori portove ako znaš i namjestit iste te portove u bittorentu,utorentu... i trebala bi ti biti poprilično veća brzina meni je sa 25kbps ide do nekih 200 i više tako da sad puno brže skida.

gnjepar 17.02.2010. 14:44

Ovo je dobar savjet:

Citiraj:

Autor rendula (Post 1572692)
0800 9000

Nazovi prvo korisničku, možda su oni nešto zajebal :D

Trebaš namjestiti port forwarding direktno na komp na kojem skidaš torente. Mora ti u uTorrentu biti onda ikonica dole zelena, ne smije biti žuta ili crvena. Meni je nakon toga brzina višestruko narasla.

tor 17.02.2010. 14:59

Što se čudite, kad je prijavio smetnje i kvarove t-com mu je spustio brzinu s 4 na 2 mega. Ni prvi ni zadnji, pročitajte ugovore - ako isp ne može isporučiti punu brzinu koju plaćate, spušta je dolje. Ciganluk ili ne procijenite sami, no to je tako...

Ivica121 17.02.2010. 15:11

Svijetli mi zelena kvacica na torrentu, ko ga hebe dost je i 200kbs mozd i naide jedamput.

Lacko123 17.02.2010. 18:25

eh i ja.... imam 200kbps a placam im 200 mamu im:fuming::fuming::fuming::fuming::fuming::fuming::fuming::fuming:
i to imam doma tri rutera i sva tri preko 200 nejdu... imam kasdu, thopsona, i simensa

tor 17.02.2010. 18:41

Citiraj:

Autor Lacko123 (Post 1573083)
eh i ja.... imam 200kbps a placam im 200 mamu im:fuming::fuming::fuming::fuming::fuming::fuming::fuming::fuming:
i to imam doma tri rutera i sva tri preko 200 nejdu... imam kasdu, thopsona, i simensa

Ha? Malo si pobrko lončiće. Za link od 2 mege normalna brzina downloada je nešto iznad 200kbps, za 4 mege oko 400 kbps itd. Sve zavisi od linija.
Možeš samo plaćati link od 4 mege, odnosno osnovni paket, a oni ti iporučuju 2 mege, odnosno onoliko koliko ti tvoja linija dopušta. Prije dok je osnovni paket bio 2 mege, plaćao si isto kao sad 4 tak da...

Joke 17.02.2010. 19:41

Citiraj:

Autor tor (Post 1572877)
Što se čudite, kad je prijavio smetnje i kvarove t-com mu je spustio brzinu s 4 na 2 mega. Ni prvi ni zadnji, pročitajte ugovore - ako isp ne može isporučiti punu brzinu koju plaćate, spušta je dolje. Ciganluk ili ne procijenite sami, no to je tako...

A obicno nakon prijave kvara je to tako, inace bi znao bit problem da automatika dobro ne odradi posao tamo na centrali pa onda ostanu oni "stari" parametri (odnosno kad su bile brzine 2 mega itd.)

vm@ 18.02.2010. 01:35

tako je i frend prijavljivao pucanje veze i lijepo su mu spustili brzinu na 2 mega

meni na 4 mege skida do 495kbps

Ivica121 18.02.2010. 11:53

Da vjerojatno je to spustili su mi brzinu, jel je moguce kak dobit natrag staru brzinu, ak ne raskinucu ugovor sa t comom da ih neplacam za polovicnu uslugu.

gnjepar 18.02.2010. 11:59

Citiraj:

Autor Ivica121 (Post 1573674)
Da vjerojatno je to spustili su mi brzinu, jel je moguce kak dobit natrag staru brzinu, ak ne raskinucu ugovor sa t comom da ih neplacam za polovicnu uslugu.

Ako je moguće onda je moguće samo tako da ih zoveš i sereš im. Najbolje ti je da ako ti je dostupan uzmeš Bnet. :goood:

domis 21.02.2010. 10:57

ma, ja sam se prestal zamarati s tim, bitnije mi je da radi stabilno i da je flat...to kaj ne dobiš 1 il 2 mbps, nebude te ubilo :)

evo, max propusnost parice je trenutno 6mbps, prije je znalo biti 3mbps...svako malo ide gore-dolje :D

herion 21.02.2010. 11:29

Kao prvo uopće neću pretpostavljati što se događa sa tehničke strane. Samo bih iznio svoj slučaj. Gotovo 2 godine imam 8Mb i sve radi savršno.Neki majstori su prekopavali ulicu i presjekli kablove i cijela ulica bila je bez telefona više dana. Nakon popravka moja veza počne pucati i to više puta dnevno. Zovem službu za tehničku podršku i dogodi mi se isto što i Ivici121 nakon posjeta tehničara-brzina mi padne na 4Mb. Nazovem ponovo službu i oni mi objasne da moja parica ne trpi veće brzine. Na pitanje kako to da je 2 godine radila bez greške na 8Mb oni ponovo šalju tehničara koji ovaj put nešto petlja na ormariću koji se nalazi ispred moje kuće(gledam ga i komuniciramo mobitelom) i ja opet dobivam svojih 8Mb. E sad da li je neko drugi dobio manju brzinu ne znam međutim puno prijatelja se tuži da imaju problema sa vezom otkada su ljudi iz ulice(kvarta) masovnije počeli uvoditi MaxTV. Opet ne bih htio spekulirati ali korisnicima MaxTV-a obično treba brži link pa...

Arhangel 21.02.2010. 12:01

Citiraj:

Autor Ivica121 (Post 1572687)
Ovako imao sam nedavno jedan problem sa internetom, nije mi se htjelo spojit na net pa sam zvao tehnicara i on je rijesio porblem, ali od tada brzina skidanja mi ne prelazi 200kbs, bilo da skidam sa torrentom ili neki fajl. kao da mi je brzina lockana na 200kbs. A prije mi je brzina skidanja s torrentom i nekih mapa bila 460kbs. Imam od thomsona speed touch. Sta bi mogao biti problem?? to traje 2 tjedna.

Samo resetiraj modem i ponovo ga podesi.
Vratit ce se stara brzina.
Probano na nekoliko thompsona, i funkcionira.
LP

herion 21.02.2010. 12:07

Osobno ne da sam resetirao router već sa probao nekoliko drugih bez uspjeha. Ono što zna pomoći je da pozoveš tehničku podršku i tražiš "reset linije".

borisko 23.02.2010. 17:12

Ili još bolje, provjeriš doma instalacije (utičnice, kablove)

Ivica121 24.02.2010. 20:40

Pslao sam t comu email, prije 7 dana i danas su mi rekli da im ostavim svoje podatke, vajda ce mi vratit sad brzinu za koji dan.

Extreme11 25.02.2010. 17:43

Provaj portove prvo otvori prije nego dođu oni i namjesti iste te portove u Bittorentu,Utorrentu.... i bit će ti veća brzina

knez|boy 25.02.2010. 17:49

imam internet od lipnja 2006 i nijednom nije bilo problema sa pucanjem veze...ali od prije mjesec dana svaki dan obavezno pucala veza ali samo u vecernjim satima...i prije 3 tjedna sam zvao SZK i prijavio kvar i nitko nije ni prstom mrdno...zovem ih tjedan dana kasnije i opet prijavim kvar...da bi ja prosli tjedan skuzio da su mi smanjili brzinu na 2mbita...zvao sam SZK i pitao o cemu se radi i javio se naravno neki "iskusni" lik koji tvrdi da je greska u mom ruteru te da ga moram zamijenit na svoj racun jer je garancija istekla...ja njemu kazem da imam jos jedan ruter koji sam isprobao i dogadalo se isto pucanje veze i on meni odgovori da je i taj uredaj neispravan...spomenuo sam sve i svasta i u roku sat vremena od poziva,brzina mi je bila na 4mbita i eto vec tjedan i pol veza nije pukla...stvarno moras bit bezobrazan da bi te netko poslusao...

chief_wolfinjo 25.02.2010. 18:36

Citiraj:

Autor knez|boy (Post 1580147)
imam internet od lipnja 2006 i nijednom nije bilo problema sa pucanjem veze...ali od prije mjesec dana svaki dan obavezno pucala veza ali samo u vecernjim satima...i prije 3 tjedna sam zvao SZK i prijavio kvar i nitko nije ni prstom mrdno...zovem ih tjedan dana kasnije i opet prijavim kvar...da bi ja prosli tjedan skuzio da su mi smanjili brzinu na 2mbita...zvao sam SZK i pitao o cemu se radi i javio se naravno neki "iskusni" lik koji tvrdi da je greska u mom ruteru te da ga moram zamijenit na svoj racun jer je garancija istekla...ja njemu kazem da imam jos jedan ruter koji sam isprobao i dogadalo se isto pucanje veze i on meni odgovori da je i taj uredaj neispravan...spomenuo sam sve i svasta i u roku sat vremena od poziva,brzina mi je bila na 4mbita i eto vec tjedan i pol veza nije pukla...stvarno moras bit bezobrazan da bi te netko poslusao...

istina. katkad fakat moraš ići tim putem jer nažalost druge nema... jer svi sve znaju, a nemaju pojma. osim toga nude velike brzine, a kablovi iz kamenog doba :roller:

knez|boy 25.02.2010. 18:49

ma kladim se da u mom slucaju nitko nije ni isao vidjet u centralu sta se dogada nego je najjednostavnije bilo spustit brzinu i gotovo...

Ivica121 25.02.2010. 21:08

Zvao sam t com sluz. za koris. i vratili su mi staru brzinu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger