PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (riješeno) Manjak prostora na SSD-u (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=243242)

lukinjo 21.01.2013. 00:25

(riješeno) Manjak prostora na SSD-u
 
Imam Intelov SSD disk od 80 gb. Znači u startu slobodno točno 74,4 GB.
Imam instalirane windows 7, i ukupno 3GB programa, a sve ostalo, a to je u ovom slučaju već 60-ak GB su mi sami windowsi i downloadi koje rade windowsi,pretpostavljam!
Tako da sada imam slobodno nekih 9GB i na granici sam da mi pokazuje crveno, tj. da mi je disk pun!

Da li mi možete pomoći, da instaliram neki program sa kojim ću točno vidjeti koliko mi što zauzima pa da pobrišem/ isključim stvari koje su možda neophodne?

:respekt:

[GOW]Nec 21.01.2013. 01:00

Nemoguće. Clean install sedmice nema više od 17-18 GB.

Imaš ti tu nečega drugoga, ili ti se nečega nakotilo nenamjerno.
Za početak izvrti Combofix, da eliminiramo mogućnost kakvog malware-a, onda upotrijebi ugrađeni W7 alat za čišćenje diska. Desni na My computer, properties, performance tools, disk cleanup.

Mario92 21.01.2013. 01:43

Slobodno i ovo odvrti i pokaži rezultate.

timmy 21.01.2013. 03:02

Neke od stavki koje su žderači prostora - system restore, hibernacija i pagefile. Pogasi prvo dvoje i pagefile korigiraj u ovisnosti od radne memorije (gašenje ili smanjivanje). MS Office također ostavi blizu gigabajt podataka u MSOCache folderu nakon svoje instalacije. Ako su Windowsi neko vrijeme instalirani i nisu čišćeni, moguće je da i Temp folder zapunjen.

asibulj 21.01.2013. 08:29

Link.

Ja napravim po ovom guideu na svom 60GB Chronosu i ostane mi 35GB nakon instalacije windowsa i neophodnih programa.

Mad_Duke 21.01.2013. 08:50

Još jedan savjet. Ako imate OK proc, ja stavim C da mi bude compressed drive. Jednostavno razliku u realnom vremenu ne osjetim, a dobim stvarno zamjetnu količinu prostora.

zamorac 21.01.2013. 10:51

Citiraj:

Autor timmy (Post 2319574)
Neke od stavki koje su žderači prostora - system restore, hibernacija i pagefile.

Ovo ovdje je bio slucaj kod mene. Nisi popunio podatke o tvom kompu pa ne znam koliko imas RAM-a... ali hiberfil.sys od hibernacije u pravilu zauzme onoliko GB na disku koliko imas radne memorije (kod mene je bilo melo manje), a pagefil.sys tocno isto toliko. U mom slucaju ta dva fajla su imala 28GB skupa, uzas jedan. Oba fajla su ti u rootu C diska.

Disableaj hibernaciju kompletno, fajl ce nestat, a ako imas puno RAM-a mozda ti uopce ni ne treba virtualna memorija ili ju bar mozes smanjiti.

lukinjo 21.01.2013. 11:26

Citiraj:

Autor [GOW]Nec (Post 2319555)
Nemoguće. Clean install sedmice nema više od 17-18 GB.

Imaš ti tu nečega drugoga, ili ti se nečega nakotilo nenamjerno.
Za početak izvrti Combofix, da eliminiramo mogućnost kakvog malware-a, onda upotrijebi ugrađeni W7 alat za čišćenje diska. Desni na My computer, properties, performance tools, disk cleanup.



Evo instalirao sam combofix i ostao u čudu
Pre-Run: 8.882.237.440 bytes free
Post-Run: 27.900.096.512 bytes free

sada ću dalje ići sa cleanupom pa ćemo vidjeti!


Hvala svima, dalje ću probati raditi po redu kako ste mi predložili pa javim rezultate.
Da combofix vrtim svako malo, da se ne nakoti smeća?

:care:

Citiraj:

Autor timmy (Post 2319574)
Neke od stavki koje su žderači prostora - system restore, hibernacija i pagefile. Pogasi prvo dvoje i pagefile korigiraj u ovisnosti od radne memorije (gašenje ili smanjivanje). MS Office također ostavi blizu gigabajt podataka u MSOCache folderu nakon svoje instalacije. Ako su Windowsi neko vrijeme instalirani i nisu čišćeni, moguće je da i Temp folder zapunjen.


Možeš mi molim te reći kako to točno napravim?
:stoopid:


Proc je I52500K, 16 GB rama, matična Asus P8P67PRO...

ShanTech 21.01.2013. 22:46

Imaš malo iznad temu, gdje piše. :)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238109

lukinjo 21.01.2013. 23:12

evo proučio sam malo i dobio još 2-3 Gb!

OuttaControl 22.01.2013. 01:55

Sa windirstat mozes provjerit sta tocno zauzima prostor


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger