PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Editiranje videa (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=71007)

randall 04.06.2007. 10:06

Editiranje videa
 
Bok!
Snimao sam filmove tv karticom (compro-200) i trebao bi neki program kojim bi izrezao reklame i ostala sranja.
Format je tmp i zanimaju me freeware programi ukoliko postoje. Veličine fileova su oko 5gb.
Ja nisam uspio pronaći ništa pa ako znate za koji pomozite

Hvala

mante 10.06.2007. 12:10

Imaš za to odličan i jednostavan program "VirtualDub"

Izbacivanje nepotrebnih dijelova (reklame itd.)
Otvoriš Virtual Dub i prvo ideš na izbornik Video i u njemu klikneš ( označiš) Direct Stream Copy. Isto ponoviš i u Audio izborniku.
Zatim ideš na File-->Open i učitaš fajl koji želiš obraditi. Kada se fajl učita (pojavi se na ekranima početak "filma") tada s onim kliznim slajdom ispod ekrana možeš pregledavati snimljeni materijal pomičući ga mišem na desno.
Kada dođeš do početka dijela koji želiš izbaciti, tada možeš finim pomicanjem slajda odrediti sličicu od koje želiš izbaciti materijal. Za fino pomicanje koristiš tipke "strelica ljevo" i "strelica desno" ( tipke koje inače koristiš za pomicanje kursora prilikom pisanja nekog teksta).
Sada označiš početak djela za izbaciti iz snimke tako da klikneš na dugme ispod kliznog slajda sa oznakom "^---". Tada si odredio početak djela za izbaciti.
Dalje ponovo pomičeš klizni slajd dok ne dođeš do kraja onoga što misliš izbaciti, i klikneš na dugme "---^". Tada selektirani dio promjeni boju i time si izabrao dio za izbaciti.
Sada odeš gore u izbornik Edit i u njemu klikneš na Delete čime se selektirani dio automatski izbacuje ( klizni slajd ti ostaje točno na tom prijelazu pa možeš odmah vidjeti kako to izgleda).
Dalje, nastaviš isti gore opisani postupak dok ne izbaciš sve što netrebaš.

Na kraju ti ostaje samo otići gore na izbornik File i u njemu klik na "Save as AVI... odrediti mjesto na disku gdje želiš snimiti obrađeni filmić i to je to. Ostaje ti samo pričekati dok ne nestane onaj prozor gdje ti pokazuje informacije za vrijeme spremanja na disk.

Na kraju odeš ponovo u File, klik na Close Video File, Exit i...

^SuperUnknown^ 10.06.2007. 12:36

Takodjer preporuka za VirtualDub ili cak VirtualDubMob. Btw, randall, kakav ti je to format "tmp"? I kako to mislis "nisi uspio pronaci nista"? Nemoguce je da danas u doba postojanja Google-a ljudi ne "pronadju nista".

potemkin.hr 12.06.2007. 00:10

ja koristim za rezanje reklama mpeg2cut2. program je full jednostavan i brz jer ne rekodira video nego radi direktno stream copy. ima dosta opcija za output formate videa i surround zvuka.
moja preporuka za rezanje mpeg2 videa:goood:

mrga 13.06.2007. 11:41

Citiraj:

Autor ^SuperUnknown^ (Post 742386)
Takodjer preporuka za VirtualDub ili cak VirtualDubMob. Btw, randall, kakav ti je to format "tmp"? I kako to mislis "nisi uspio pronaci nista"? Nemoguce je da danas u doba postojanja Google-a ljudi ne "pronadju nista".


vjerojatno za*** kod snimanja, neki programi znaju snimat u tmp a kad je gotovo sam rinejmaju u mpg.


@randall: ak snimaš u avi, koristi VirtualDub ili neku od njegovih modifikacija. ak snimaš u mpg, koristi MPEG2Schnitt.

ALiEN17 11.09.2019. 18:01

trebam preporuku - neki jednostavan app za vindovse za editiranje videa? trebam nešto/dio izrezati i stišati audio na minimum da se jedva jedvice čuje i to bi bilo to :)

domy_os 11.09.2019. 21:09

Koji format? Za tako neke sitnice koristim Avidemux i MPEG Video Wizard.

ALiEN17 11.09.2019. 22:31

mp4 - snimano mobom, prebačeno na PC


uspio sam cuttati klipove onako kako meni treba, još moram minimizirati sound volume na 1-2% da bude toliko prigušeno da se jedva jedvice čuje, kako da to napravim?

domy_os 12.09.2019. 01:50

U Avidemux možeš lijevo Audio output prebaciti iz Copy u format koji imaš i onda namjestiti gain pod Filters, a možeš i preko vanjskog toola tako da odeš na Audio > Save audio, onda urediš u recimo Audacityu pa vratiš preko Audio > Select track.

U MPEG Video Wizard desni klik dole na traci gdje je materijal > Audio > Volume Control pa se igraj.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:39.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger