PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Operativni sustavi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Windows 10 - problemi, troubleshooting (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=272277)

cdanijel 17.08.2015. 09:49

Windows 10 - problemi, troubleshooting
 
Lijepi pozdrav,
Je li moguće imati konfiguraciju koja će imati W10 na primarnom disku i Suse Enterprise na SD kartici (iz praktičnih razloga), a da to a)radi b)ne smeta jedno drugome?
Instalacije se ne bi trebale međusobno vidjeti niti biti svjesna jedna druge tj. nikakva interakcija među njima ne postoji.
SD je uzet kao opcija jer ga stroj ima i lijepo stane kartica u njega bez da smeta, viri ili nešto treće.
Komp je Lenovo T540, ako je to bitno.

Hvala unaprijed,
Danijel

kasko 26.08.2015. 23:36

Svi problemi s Windows 10
 
Postajte ovdje probleme, tako Windows 10 tema bude pregledna za novosti i opcenito informacije o istima.

Charmander 28.08.2015. 11:38

da pocnem: kolega s posla mi je dao android tv stick cx803 (rockchip) kojeg je trebalo flashat novim romom. nasao rom, uputstva i sve ostalo sto mi je trebalo, sve dok nisam trebao ukljucit stick u lap. svaki puta mi kaze da usb uredaj nije prepoznat. nakon nekoliko sati instaliranja raznih drivera i ostalih stvari, stick je dalje neprepoznat.

sve ostalo radi ok (2 usb sticka i 2 mobitela).

ima li netko neku ideju?

syss 28.08.2015. 12:04

ne kužim... postoji već tema koja je maltene ista ova.

partwish 28.08.2015. 13:03

Citiraj:

Autor syss (Post 2820837)
ne kužim... postoji već tema koja je maltene ista ova.

Ova ja za probleme u Windowsima, a ona je za špijunske afere! :lol2:

Sinac 28.08.2015. 13:13

Dva monitora, kad se postavi različit background na svaki monitor background slike zamijene mjesta na monitorima ili bude ista slika na oba monitora. Na Win 8.1 radilo bez problema.

kasko 28.08.2015. 15:03

Citiraj:

Autor syss (Post 2820837)
ne kužim... postoji već tema koja je maltene ista ova.

Ona tema nek bude za informacije o novostima, popravcima i izmjene u w10 pošto je nov OS dolazit ce do dosta izmjena sigurno, a postoji i insider program te konstantni update-evi jer vise nece izlazit novi windows (navodno) pa da se lako dode do tih novosti.

A problema će bit sve vise kako ce ljudi migrirati na w10 s vremenom.

Citiraj:

Autor Charmander (Post 2820832)
da pocnem: kolega s posla mi je dao android tv stick cx803 (rockchip) kojeg je trebalo flashat novim romom. nasao rom, uputstva i sve ostalo sto mi je trebalo, sve dok nisam trebao ukljucit stick u lap. svaki puta mi kaze da usb uredaj nije prepoznat. nakon nekoliko sati instaliranja raznih drivera i ostalih stvari, stick je dalje neprepoznat.

sve ostalo radi ok (2 usb sticka i 2 mobitela).

ima li netko neku ideju?

Koje drivere si pokušavao stavit ?
Jesi probao preko device managera izvuc HWID pa potrazit novije drivere ?

KhongLo 28.08.2015. 17:12

Na Windows 10 temi sam se žalio da ne mogu otvarati programe tako da stisnem WIN key i počnem upisivati naziv programa koji želim otvoriti. Par dana sam neuspješno tražio odgovore po internetu, a zapravo je stvar bila potpuno jednostavna - treba samo provjeriti search and indexing postavke. Ako još netko ima istih problema, neka od ovog prvo krene :)

rbrex 29.08.2015. 12:07

Ja imam problem sa tim da mi se start zamrzne i ne mogu iskljuciti racunalo.

esc 06.09.2015. 11:38

Kako da promjenim desktop,odnosno kad skinem neki drugi profil online da između slika odaberem samo jednu a ne da mi se stalno mijenjaju...
Personalize----Themes---Themes settings---i sad tu m mogu skinut novu temu ali nigdje nemam opciju da si izaberem sliku(samo jednu,dvije ili više) koju hoću,on mijenja automatski...to na win 7 i 8 normalno funkcionira

nub 06.09.2015. 12:14

Citiraj:

Autor KhongLo (Post 2820987)
Na Windows 10 temi sam se žalio da ne mogu otvarati programe tako da stisnem WIN key i počnem upisivati naziv programa koji želim otvoriti. Par dana sam neuspješno tražio odgovore po internetu, a zapravo je stvar bila potpuno jednostavna - treba samo provjeriti search and indexing postavke. Ako još netko ima istih problema, neka od ovog prvo krene :)

I kod mene je bila ista stvar, nije htjelo radit. Indexiranje je bilo isključeno, al na win7 je radilo. Onda sam napravio clean install i od tad radi, također s isključenim indexiranjem Ż\_(ツ)_/Ż

Citiraj:

Autor esc (Post 2824251)
Kako da promjenim desktop,odnosno kad skinem neki drugi profil online da između slika odaberem samo jednu a ne da mi se stalno mijenjaju...
Personalize----Themes---Themes settings---i sad tu m mogu skinut novu temu ali nigdje nemam opciju da si izaberem sliku(samo jednu,dvije ili više) koju hoću,on mijenja automatski...to na win 7 i 8 normalno funkcionira

Skineš sliku koju očeš za pozadinu - desni klik na sliku - set as desktop background.

partwish 06.09.2015. 13:00

Citiraj:

Autor rbrex (Post 2821242)
Ja imam problem sa tim da mi se start zamrzne i ne mogu iskljuciti racunalo.

I ja sam imao taj problem, čak i nakon clean istalacije ali ne tako često kao kada sam napravio upgrade. Ali odeš mišem do starta, desni klik i tako možeš ugasiti. Meni je u tim trenutcima i taskbar nedostupan, edge.exe i slično.

esc 06.09.2015. 15:09

Citiraj:

Autor nub (Post 2824262)
I kod mene je bila ista stvar, nije htjelo radit. Indexiranje je bilo isključeno, al na win7 je radilo. Onda sam napravio clean install i od tad radi, također s isključenim indexiranjem Ż\_(ツ)_/Ż



Skineš sliku koju očeš za pozadinu - desni klik na sliku - set as desktop background.

Ali kako da dođem do slika,skinem temu na internetu(to je onaj windows theme pack file),u toj temi se nalazi više slika ali ja je uopće nemogu otvorit da si izabarem sliku koju hoću...
Ovo su ga zakomplicirali maksimalno,u win 8.1 si mogao postavit kako hoćeš

rbrex 06.09.2015. 20:41

Citiraj:

Autor partwish (Post 2824289)
I ja sam imao taj problem, čak i nakon clean istalacije ali ne tako često kao kada sam napravio upgrade. Ali odeš mišem do starta, desni klik i tako možeš ugasiti. Meni je u tim trenutcima i taskbar nedostupan, edge.exe i slično.

Ja sam rijesio problem na taj nacin da sam obrisao avast antivirus.

partwish 06.09.2015. 21:18

Citiraj:

Autor rbrex (Post 2824544)
Ja sam rijesio problem na taj nacin da sam obrisao avast antivirus.

Zanimljivo i ja imam Avast. :D

esc 06.09.2015. 21:35

Ja imam problema sa virusima,adware i slično,svaki puta mi supersantipyware pronađe hrpu smeća...imam lisicu,valjda sve preko nje dolazi

syss 06.09.2015. 21:58

naravno da preko softvera ulazi, nikako preko tvojih surfajućih navika :D

KhongLo 06.09.2015. 22:16

Citiraj:

Autor nub (Post 2824262)
I kod mene je bila ista stvar, nije htjelo radit. Indexiranje je bilo isključeno, al na win7 je radilo. Onda sam napravio clean install i od tad radi, također s isključenim indexiranjem Ż\_(ツ)_/Ż

Ja sam uključio indeksiranje i vozim dalje. Stvarno mi se ne da raditi clean install.

Citiraj:

Autor esc (Post 2824585)
Ja imam problema sa virusima,adware i slično,svaki puta mi supersantipyware pronađe hrpu smeća...imam lisicu,valjda sve preko nje dolazi

Ja još od Win 7 nisam imao problema s ničim od nabrojanog, a FF mi je najveći dio tog vremena bio primarni browser. Možda je vrijeme da prestaneš posjećivati sumnjive xxx stranice :D

esc 06.09.2015. 22:22

Citiraj:

Autor KhongLo (Post 2824603)
Ja sam uključio indeksiranje i vozim dalje. Stvarno mi se ne da raditi clean install.



Ja još od Win 7 nisam imao problema s ničim od nabrojanog, a FF mi je najveći dio tog vremena bio primarni browser. Možda je vrijeme da prestaneš posjećivati sumnjive xxx stranice :D

Preko firefoxa ulazi ali uopće nejdem na p0rn stranice.Nisam ni ja imao nikavih problema na win7 i win8.1...
Ma smeće je ovaj win 10,dobim manje u 3dmarku 2013 nego sa win 8.1..

mamutarka 09.09.2015. 17:22

palim edge i neće, palim kalkukator neće, ništa od tih aplikacija neće i javlja ovo

http://i.imgur.com/9gzxSo9.jpg nemrem ni skrinšot čak u tom trenu

UAC je na off naravno, zašto ga trebam palit za ove aplikacije? wot d fak

pjedvaj 09.09.2015. 17:32

Tako je vec od Windows 8-ce. UAC mora biti ukljucen da bi defaultne i aplikacije iz Windows Store-a radile, ako ti UAC smeta podesi ga da te nikad ne obavjetava;

https://www.petri.com/wp-content/uploads/uac8-fig6.jpg

Mario92 09.09.2015. 17:44

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2825689)
palim edge i neće, palim kalkukator neće, ništa od tih aplikacija neće i javlja ovo

http://i.imgur.com/9gzxSo9.jpg nemrem ni skrinšot čak u tom trenu

UAC je na off naravno, zašto ga trebam palit za ove aplikacije? wot d fak

Pa piše ti da trebaš upaliti UAC, ne znam čemu pitaš ovdje...

A UAC nije više iritantan kakav je bio na Win7 te pogotovo na Win Visti. Ne znam, ako naletim na njega jednom u 2-3 dana fakat mi nije problem stisnuti lijevu strelicu i enter, pola sekunde posla.

mamutarka 09.09.2015. 18:03

Citiraj:

Autor pjedvaj (Post 2825691)
Tako je vec od Windows 8-ce. UAC mora biti ukljucen da bi defaultne i aplikacije iz Windows Store-a radile, ako ti UAC smeta podesi ga da te nikad ne obavjetava;

https://www.petri.com/wp-content/uploads/uac8-fig6.jpg

ma tako i je podešen, napisao sam da je na off to jest never notify

debilno al ajd

scorpio_007 10.09.2015. 00:41

Imam stvarno glupu situaciju s Win10. Napravio sam upgrade s Win7. Uspješno su sačuvani User account-i.

Kada napravim promjene na desktopu (smanjim ikone na View-> Small icons, napravim razmještaj ikona po desktopu itd.), te se promjene nakon restarta 'resetiraju' i ponovno je sve po starom. Kao da se ne uspiju spremiti promjene. Probao sam napraviti i svježi User account, ali i tamo je ista situacija.

Molim pomoć jer ovo već stvarno živcira. Googleanje nije previše pomoglo.

Hvala

syss 10.09.2015. 00:58

desktop.ini per user možda, ali očiglednije je da ćeš to riješiti sa novim "default" accountom.

nub 10.09.2015. 10:53

Ak ne, napravi clean install, meni je isto par stvari nije radilo kak spada nakon upgradea.

syss 10.09.2015. 12:36

ma joj daj nek proba ovo prvo... sve skupa 10min posla, a vjerovatno riješi problem.

default user je prilično moćna stvar za ovakve gluparije ;)

Kiko.hr 10.09.2015. 16:23

Win10 problemi sa pinanim programima
 
1 privitaka
Pozdrav,

nakon što sam htio isprobati "resize" opciju u start meniju, nestala mi je slika ikonice od "Trilliana". Pojavio se "blank sheet" kao što i vidite na prtscreenu kojeg se nikako ne mogu rješit.
Probao sam unpinat, pa opet pinat, pa čistio icon cache, diskcleanup itd. ali ništa ne rješava moj problem.
Također, kod pinanja drugih programa, neki se pinaju OK (sa pripadajućom slikicom), a neki ne kao što se i vidi.

Any help?
Hvala

Privitak 15318

akoj 10.09.2015. 20:26

Ne mogu instalirati Catalyst na ProBook 470 G2 - probah i beta verziju te verziju s HP-ove stranice. Install završi normalno no Catalysta jednostavno nema.

Wizzard 10.09.2015. 21:13

Jesi ugasio ovo t.j podesio ovako ...http://www.pohrani.com/t/2d/5q/4E7GtA39/drajveri.jpg imao sam sličnu situaciju ali sam to riješio ovako ugasio ovaj famozni win update drajvera i instalirao one koje ja želim ..koliko sam skužio kad je upaljen taj auto update drajvera windoze konstantno guraju svoje drajvere i nedaju da se neki drugi drajveri postave... (mislim instalacija prođe) ali ostaju i dalje win drajveri..ja sam moju situaciju riješio tako...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger