PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Windows ne može pristupiti xxx - file sharing (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=292725)

BBminer 30.05.2018. 17:09

Windows ne može pristupiti xxx - file sharing
 
Pozdrav,

imam jedno računalo u mreži sa 3 druga i na njemu se update-ali win 10 x64 1803. Na računalu su svi zadnji driveri.
Do sada je bez problema radilo u mreži i podatci su se mogli prebacivati.
Nakon instalacije update-a, niti jedno računalo ga ne vidi u mreži, a kada želim sa drugih računala na njega povući neki folder dobijem ovo (vidim sve ostale) http://prntscr.com/jokohs

Mreža je postavljena na privatno, omogućena sva spajanja (dijeljenje foldera, printeri itd.).
U devicemanageru updateao sve na najnovije drivere vezano za povezivanje na mrežu, pokušao gasiti ipv6 protokol (našao na netu), pokušao ručno namjestiti ipv4 (net radi i dalje ali problem ostaje).

Nemam više ideja što i kako dalje. A windowsi mi izbacili i na ostalim pc da je potreban update.

Unaprijed hvala na svakom odgovoru.

Ps. Admin oprosti ako je kriva tema, nisam znao da li baciti pod windows ili ovdje :)

Cuky 30.05.2018. 18:00

Napravi uninstall drivera mrezne kartice, rebootaj pa ponovo instaliraj driver. Nakon toga probaj da li ti radi share.

domy_os 30.05.2018. 18:18

Vrati firewall na default postavke i provjeri logove, možda negdje imaš access denied ili audit failure.

John Creasy 30.05.2018. 18:41

de vidi za svaki slučaj u opcijama za mreže - public, private, da nije stavljena kvačica da koristi password.. to je jedna od zadnjih skroz opcija.. đaba file sharing on i ostalo, ako je tu kvačica

BBminer 08.06.2018. 10:45

Evo još nisam uspio složiti, uninstall i install drivera, firewall je na default postavkama.
Omogućeno je dijeljenje podataka, lozinka maknuta, više nemam ideje. Čak vratio na prošlu verziju win 10 i opet ne funkcionira.

domy_os 08.06.2018. 11:37

Jesi li pokušao direktno preko IP adrese? Kako su ti složeni DNS serveri?

Pupo 08.06.2018. 12:59

Daj probaj na tom računalu na kojem dijeliš vidjeti koje imaš otvorene sesije prema tom kompu s kojeg nemožeš pristupiti.
Ako već pristupaš nekom resursu na tom kompu gdje dijeliš s jednim korisnikom, onda nemožeš s drugim pristupit tom shareu.

Potencijalno, uopće nemora biti do tog računala na kojemu si radio update, može biti i do računala gdje dijeliš.
Dal ti se na tom updejtanom računalu workgrupa zove workgroup ili drugačije? Da li je ono dio ikakve workgroupe? Probaj pristupit na način da unosiš adresu vršnog foldera, a ne adresu računala.

marek45 08.06.2018. 20:46

Ovo napravi i radit će.

“gpedit.msc”

Within the local Group Policy Editor, select “Administrative Templates”

Select “Network”

Select ”Lanman Workstation”

Double click “Enable Insecure guest logons” option

Tick the “Enable” option

Select OK

dadoremix 08.06.2018. 21:30

heh, ja isto dobio sličan problem


imam zyxell nsa 320 .. NAS
isto mi nestao sa network browse
ali imam od prije šortcuta i radi.. ali wtf .. zašto ga više ne vidi kad odem pod networks
isto tako mi nestao i jedan komp u mrezi, vise ne mogu na njega
a taj isti komp moze i vidi ovog drugog
A NAS je i njemu nestao, ali i nemože na njega
svi su u istoj workgroup

Dr@Zen 13.06.2018. 15:36

Pozdrav ekipa. Vidim da nisam jedini sa mreznim problemima na win 10 nakon zadnjeg updata. Imamo 4 kompa u mrezi, moj je "glavni" jer je na njemu printer koji je sharan. Sreca u nesreci je sto svi vide moj komp ali zato moj komp ne vidi sve i ostali se bas ne vide medjusobno. Probao sam razne kombinacije, sve sam ukljucio, pratio sve moguce fixeve ali nista ne radi za stalno. Recimo kad hocu pristupit jednom kompu preko file explorera(network sa lijeve strane) dobijem poruku error 0x80070035. Ista stvar ako u address baru upisem ime kompa. I onda ga "trazi", zelena crta ispunjava adresbar po par minuta i štanga. I onda magično na nakon nekog vremena opet probam i sve šljaka !!!!! Mojoj sreći nema kraja :) Pohvalim se šefu, šefe mreža radi kako bi I trebala, oću pokazat kad ono opet 0 bodova, WTF, koji k.... u nevjerici sam, neznam vise sta bi, nemam ideje. Mreza malo radi malo ne..... I to je sad generalno crkla nakon zadnjeg update
Podesio sam na svim kompovima fiksne IP adrese, ukljucio sve servise vezane za mrezu, pass protection sharing je na off, NetBIOS je enable...

Ne razumijem cemu toliko kompliciranje za obicnu home/private mrezu, ako svima sve omogucim to mora raditi. Napomena, nemamo nikakve dodatne zastite, sve je original sto dolazi sa win 10 home, njihov firewall I defender.


Najvise me muce ti duhovi, malo radi malo ne, kao da se nesto upali, neki servis, pa se ugasi ako se ne koristi neko vrijeme, neznam stio bi to moglo biti, jel ima tko kakvu ideju?

dadoremix 13.06.2018. 15:44

Provjeri dal ti je smb1 ukljucen
Stipkaj u google how to....

To bilo mod mene problem
3 kompa u kuci
1 na neku foru to ugasio a build 1709
1803 build je bio ok

Dr@Zen 13.06.2018. 15:49

Citiraj:

Autor marek45 (Post 3201436)
Ovo napravi i radit će.

“gpedit.msc”

Within the local Group Policy Editor, select “Administrative Templates”

Select “Network”

Select ”Lanman Workstation”

Double click “Enable Insecure guest logons” option

Tick the “Enable” option

Select OK


Win 10 Home nemaju GP editor po defaultu, treba ga rucno instalirati ili prckati po registriju i to ubaciti rucno....

Dr@Zen 13.06.2018. 15:59

Citiraj:

Autor dadoremix (Post 3202743)
Provjeri dal ti je smb1 ukljucen
Stipkaj u google how to....

To bilo mod mene problem
3 kompa u kuci
1 na neku foru to ugasio a build 1709
1803 build je bio ok

smb1 je ukljucen ali je bio I onaj automatic removal, mislio sam da sam to maknuo ali ocito nisam, sad sam ga iskljucio pa cemo vidjet. I da kad sam ukljucio troubleshooter izgleda da mi je resetirao postavke za mreznu karticu, ponovo samo morao upisati fiksne IP adrese i ukljuciti NetBIOS over TCP/IP....

John Creasy 13.06.2018. 16:04

windowsima 10 treba napraviti shift + delete.. kud seru s mrežom (isto imam probleme kod kuće a samo su dva kompa u pitanju), kud onaj problem s prebacivanjem jezika tipkovnice, kud mi svaki put makne task bar na drugi monitor kad palim komp.. omfg omfg

Dr@Zen 13.06.2018. 16:26

Ja bi kužio da se radi o nekoj velikoj mreži, firma s više odjela, gdje trebaš postaviti raznorazne restrikcije, ali radi se o običnoj mreži s 4 kompa, to ljudi imaju doma, a tolika se drama stvorila oko toga. Izgubio sam opet 2 sata života i nisam ništa napravio, ionak nemam sad posla pa ajde da to probam složit :)

domy_os 13.06.2018. 22:04

A kako radi kad staviš passworde na accounte?

Dr@Zen 14.06.2018. 10:59

Joj to mi se neda radit, zasad cu ostavit sve kako i je, najbitnije da je komp koji dijeli printer svima dostupan a to sto on nemože nikome pristupiti i sto se ostali međusobno ne vide manje je bitno. Šaljemo si dokumente preko emaila i ak je kaj veće onda preko usb stika :D ko nam kriv kad imamo nesposobnog administratora mreža :D
A kao sto sam već gore rekao povremeno se neki komp "otvori" i neki ga moze vidjet ali opet ne svi. Mislim smjesno je, ali je za plakat.... Tješi me samo da je pun internet "fixeva" za taj isti problem, nekome pomognu a nekome ne... Hvala svima na savjetima, ako uspijem skuzit u cem je problem javim se

Dr@Zen 14.06.2018. 11:06

Citiraj:

Autor marek45 (Post 3201436)
Ovo napravi i radit će.

“gpedit.msc”

Within the local Group Policy Editor, select “Administrative Templates”

Select “Network”

Select ”Lanman Workstation”

Double click “Enable Insecure guest logons” option

Tick the “Enable” option

Select OK


Eh da, isao sam to pogledat, nakon zadnjeg updata 1803 pod Network više nema Lanman Workstation..... Provjero sam na win 10 home i na win 10 pro... Mozda baš zato što tog više nema pa to sad kaka, probat ću još to ručno ubaci preko registrija

kasko 15.06.2018. 11:50

Citiraj:

Autor John Creasy (Post 3202751)
windowsima 10 treba napraviti shift + delete.. kud seru s mrežom (isto imam probleme kod kuće a samo su dva kompa u pitanju), kud onaj problem s prebacivanjem jezika tipkovnice, kud mi svaki put makne task bar na drugi monitor kad palim komp.. omfg omfg

Windows server 2016 desktop experience stavi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

John Creasy 15.06.2018. 12:22

Citiraj:

Autor kasko (Post 3203198)
Windows server 2016 desktop experience stavi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

jesi pisao o tome možda već na forumu? ne mogu sad pronaći gdje.. koliko se sjećam spomenuto je da nema nekih drivera, tj treba napraviti install features i to čak možda za mrežu ili nešto slično..

ionako ne igram ništa, mogao bi to isprobati i složiti kako spada.. jel mora biti original? :D (imam win 10 pro ključ s ebaya)

Eladio 24.06.2018. 15:17

0x80070035 kao problem na win10 je presmjesan. Pun google problema, bez dobrih rješenja.. bravo Microsoft

Najviše rješenja se vrti oko ovog: https://youtu.be/EaNxUwrTjwI
Ali nakon restarta nikad ne znaš da li ce se opet pojaviti

Overclock_freak 24.06.2018. 16:11

Imao slične probleme.. stvar ti je u homegroup and sharing policy.. stavi da se može bez passworda shareat i radit će ti uredno

Eladio 24.06.2018. 22:08

to sam prvo probao, i hrpu drugih stvari...
zanimljivo je da dobijem nekako shared folder, sve radi, i nakon restarta opet nista..

cudno ..

skalar 26.06.2018. 06:37

probaj na mrežnoj kartici uključiti "NetBios" + smb1 deinstaliraj restartaj pa ponovo instaliraj kod mene pomoglo.
+ u firewallu treba ip adresu nasa ili diska osloboditi,to ti pak ovisi koji antivirus koristiš kod svakoga je drugačije
moraš na njihovim stranicama pogledati,eventualno deinstalirati antivirus pa ponovno instalirati to ćeš znat ako
ti nađe disk kad isključiš firewall

tu ti je kak se NetBios uključuje;

https://support.wdc.com/knowledgebas....aspx?ID=18018

Dr@Zen 03.07.2018. 16:56

UPDATE, riješio problem kod sebe, u propertisu mrezne iskljucio TCP/IP v6, ostao samo v4.
Ne bi to trebalo imati veze, ali od kad sam iskljucio v6 sve je proradilo


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger