PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Samsung mobiteli - 1. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=233427)

Klinik 25.04.2012. 10:31

Samsung mobiteli - 1. dio
 
nabavio sam preko oglasa novi, android verzija 2.3.6, aktualizirao sam software pa mi je nes sitno skinulo prvi dan, a prije sam imao iphone 3gs, i moram priznat nisam odusevljen, u 3 dana mi se 3x zamrznuo kad bi pokretao neke programe (mozda je to do tih programa) jucer mi se smrznuo kad sam surfao preko klasicnog browsera, vrlo rijetko ali zna zastekat posteno kad izlazim iz kamere il nesto tako (makar je poluprazna baterija uvijek pa mozda zbog toga) i kretanje po izbornicima u opce nije smooth, zna zastekati tj zatrzati, dakle jednako ko na mom 3gsu..i neznam zasto ocijena na quadrantu je 2500-2800 sto je slabo za ovakav model..dali se radi o robi s greskom?

Ivo_Strojnica 25.04.2012. 10:33

da li je stock ili je čačkano po njemu, je li formatiran ili koristiš od prijašnjeg vlasnika postavke i programe?

Klinik 25.04.2012. 10:36

nista, potpuno novi mob, nisam nis rooto ni nis..

Ivo_Strojnica 25.04.2012. 10:42

buduci da je novi mob, najbolje bi bilo formatirati ga na tvornicke postavke, pa ga preko Kies-a upgrejdati na android 4.0.3.


EDIT: Ispravljeno.

coconut 25.04.2012. 11:26

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 2150898)
buduci da je novi mob, najbolje bi bilo formatirati ga na tvornicke postavke, pa ga preko Kies-a upgrejdati na android 4.0.4.

4.0.3 - jučer sam ga upgradeao (VIP verzija)

Klinik 25.04.2012. 12:36

aha, mislis da je do softwera a ne hardwera?
na kiesu mi ne nudi nikakvu nadogradnju...

coconut 25.04.2012. 12:59

Vrati ga na tvorničke postavke. Ne zaboravi napraviti backup podataka jer će sve pobrisati.

Klinik 25.04.2012. 13:33

vratio sam ga na tvornicke postavke..nema neke razlike osim sto je prazan, i malo manje trza izmedu izbornika. ev napravio quadrant..2400 score..zasto tako nisko?

sh0kre 25.04.2012. 14:18

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1436854

stavi gore navedeni (ICS) rom, savršeno glatko, brzo, stabilno. Ako će ti i dalje trzat, imaš hardwerski sjeban mobitel. Ostalo zaebi.

m4dm4n 25.04.2012. 16:59

Ne znam je li bitno, ali gospon ima I9100G verziju , a ne vulgaris I9100.

seno 25.04.2012. 20:29

Jedina razlika je u gpu jer vulgaris ima mali400 dok ovaj powervr sgx540. Nisam posjedovao niti jednu verziju, ali sumnjam da je do gpu u tolikoj mjeri da mu steka izbornik. Navedeni model nema offi ICS (barem tako gsm veli), pronadji custom room i stavi. Takodjer u komentarima navode da je normalno da se smrzne nekoliko puta (smijesno ali tako kazu oni koji koriste).

Klinik 25.04.2012. 22:20

Citiraj:

Autor seno (Post 2151300)
Jedina razlika je u gpu jer vulgaris ima mali400 dok ovaj powervr sgx540. Nisam posjedovao niti jednu verziju, ali sumnjam da je do gpu u tolikoj mjeri da mu steka izbornik. Navedeni model nema offi ICS (barem tako gsm veli), pronadji custom room i stavi. Takodjer u komentarima navode da je normalno da se smrzne nekoliko puta (smijesno ali tako kazu oni koji koriste).

razlika je i u cpu, gt-I9000g ima cpu od texas instrumentsda se smrzne nekoliko puta koristeci custom romove ili stock?
stavit cu vjerovatno ovaj room na linku..daj mi jos samo recite glede scora, jel normalno prosjek 2500 na quadrantu?

m4dm4n 25.04.2012. 23:49

Zato i velim, nemoj stavljati onaj sa linka, jer nije za tvoj model.

EDIT : http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1550 , ovo je podforum, pa čitkaraj.

Klinik 26.04.2012. 00:52

ok budem potrazio, hvala na info..dok to ne sredim budem jos ovo koristio jedno kratko vrijeme. jos jedno pitanje (novi sam na androidu :() zasto nemrem gledat flash klipove tj youtube klipove direktno sa stranica preko browsera, dok sa youtuba mogu..ak pokrenem sa neke stranice(tipa net.hr), browser se srusi..unistaliro sam flash player i mogao sam ali su klipovi laggali, pa sam ga opet instalirao i opet se rusi?

dinos3 26.04.2012. 01:18

probaj skinuti adobe flash player i opera mobile web browser ..

seno 26.04.2012. 01:23

Oba su cortex a9 ak nebi samo sto su chipset drugaciji. Ne bih znao reci da li je do software sto frezze, ali sudeci po komentarima na GSM svi koriste officialne, tako da bi vjerovatno custom i rijesio problem.

Klinik 26.04.2012. 02:03

Citiraj:

Autor dinos3 (Post 2151730)
probaj skinuti adobe flash player i opera mobile web browser ..

ma i radi se o adobe flash playeru, zbog njega mi se i rusi..operu imam, ali ona mi u posebnom prozorrcicu otvara klipove..vidio sam da drugi mogu sa stranica gledati pa bi i ja :D

dinos3 26.04.2012. 11:51

koristis li od oba programa zadnje verzije ? ja imam na operi opciju click to play flash . i otvori mi ga tamo gdje mu je i mjesto.

Klinik 26.04.2012. 13:06

koristim jer mi je mob strar 2 dana..tek sam ih instalirao..

Klinik 01.05.2012. 12:07

igrajuci igre poput temple runa, primjetio sam da bih skrenuo na lijevo moram dosta jace nagnut uredaj nego na desno, drugim rijecima nije bas izravnan, isto sam skinuo aplikaciju za mjerenje ravnine namjestaja i ispada da mi je cijeli stan neravan :D , dali se moze namjestit taj accelerometar ili? pokusavao sam preko postavke/zaslon/vodoravna kalibracija i kalibr gyro senzora, i nije pomoglo

Mitsuoka 20.05.2012. 17:33

Samsung mobiteli
 
03.05.2012. je Samsung predstavio novi flagship u Londonu na Samsung Mobile Unpacked eventu.

Pošto sam jedan od Samsung Mob!lera, prisustvovao sam događaju, a sada, dok čekamo uređaj, malo pišem o prednostima naspram Samsung Galaxy S II uređaja.

Specifikacije samog uređaja su dostupne ovdje:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238

Detaljnije o svemu možete pročitati na mome blogu:
http://zstamenov.wordpress.com/categ...-galaxy-s-iii/

Što vi očekujete od ovog uređaja, dopada li vam se ili ne, imate li namjeru prelaziti na ovaj uređaj, itd?

http://www.clove.co.uk/product-image...sam-gals3b.jpg

:respekt:

Brko 20.05.2012. 17:36

Zašto se meni čini da si ti neki stari zbanirani član koji se želi reciklirati.
I zašto bi sada SGS3 morao imati svoj posebni thread, budući da Samsung mobiteli imaju svoju temu OVDJE?

Mitsuoka 20.05.2012. 17:59

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2166749)
Zašto se meni čini da si ti neki stari zbanirani član koji se želi reciklirati.
I zašto bi sada SGS3 morao imati svoj posebni thread, budući da Samsung mobiteli imaju svoju temu OVDJE?

Griješiš ;) na svim forumima sam Mitsuoka, u zadnjih nekoliko godina, tako da su mi to jedini profili ;)

Ono je tema za root, custom ROM-ove... ovo sam mislio za generalnu diskusiju, kako postoji na cafe.mobil-u, bug-u,...

Po ovoj dobrodošlici kužim zašto dosta ljudi na bug forumu ne voli baš ovaj forum

Ivo_Strojnica 20.05.2012. 18:09

ne cijeni forum po jednoj osobi, a također su tu ljudi oprezni zbog raznih razloga.

Brko 20.05.2012. 18:13

Citiraj:

Autor Mitsuoka (Post 2166755)
Griješiš ;) na svim forumima sam Mitsuoka, u zadnjih nekoliko godina, tako da su mi to jedini profili ;)

Ono je tema za root, custom ROM-ove... ovo sam mislio za generalnu diskusiju, kako postoji na cafe.mobil-u, bug-u,...

Po ovoj dobrodošlici kužim zašto dosta ljudi na bug forumu ne voli baš ovaj forum

eto, čisto sam oprezan zato jer je već more ljudi ovdje došlo i sa prvim postom otvorilo temu kao "što mislite o tome". i nakon jedno 2-3 dana, account banniran jer se ispostavilo da je to neki stari muljator sa tržnice ili slično.

No, ako nisi, želim ti dobrodošlicu i da se osjećaš ugodno ;)

zulije 20.05.2012. 18:15

e sad kad si ''Approved by Brko'' ... koliko je cijena novog SGS3 opravdana u odnosu na poboljšanja prema SGS2?

Ordem 20.05.2012. 18:30

Citiraj:

Autor zulije (Post 2166761)
e sad kad si ''Approved by Brko'' ... koliko je cijena novog SGS3 opravdana u odnosu na poboljšanja prema SGS2?

trenutna cijena S2 u t-mobileu je 4000kn, u vipu 5000kn (btw iphone 4s 16gb u vipu 7600kn u slobodnoj prodaji, sto je doista fascinantno kakvim idiotima oni smatraju potrosace)

S3 bi trebao kostati kojih 1000kn vise od toga
mislim da se za 1000kn razlike isplati uzeti S3 koji ima puno brzi proc, bolji ekran i ostale feature

Mitsuoka 20.05.2012. 18:44

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2166759)
eto, čisto sam oprezan zato jer je već more ljudi ovdje došlo i sa prvim postom otvorilo temu kao "što mislite o tome". i nakon jedno 2-3 dana, account banniran jer se ispostavilo da je to neki stari muljator sa tržnice ili slično.

No, ako nisi, želim ti dobrodošlicu i da se osjećaš ugodno ;)

Hvala :chears:

Iako sam vec sudjelovao u temi o biciklizmu, nisam toliko nov član :)

Citiraj:

Autor zulije (Post 2166761)
e sad kad si ''Approved by Brko'' ... koliko je cijena novog SGS3 opravdana u odnosu na poboljšanja prema SGS2?

Po meni se za korisnike S II više isplati čekat S IV (ili kako će se već zvati), jer i sama garancija traje 2 godine, pa taman dok se potroši, a S II je još uvijek odličan uređaj. Ako je baš novčanik pun i volite tehnologiju u ovom smislu, zašto ne, uređaj je ludilo po onome što sam proba ;)

antrax 20.05.2012. 19:16

po meni je s3 na prvu loptu izgledao mrak, vrlo male tipke s ogromnim ekranom i maknutim bekorisnim prostorom oko ekrana.

No onda je usljedio sok, 4.8" ekran, pa sta je to, multi tool, tablet - telefon - krov - snowboard?

presirok i pretanak za vlastito dobro, u svakom slucaju, pretjeruju.

pozitivna strana, rezolucija ekrana, al obzirom koliki je, i u redu je.
Jedino zaista veliki plus je baterija, mrak!

Doduse ja sam za danasnje pojmove nesvakidasnji korisnik telefona, bitno mi je kako lezi u ruci, kakav mail klijent ima, ima li ikakav gps i kakve su mu sposobnosti prijenosa podatkovnog prometa, te koliko dugo moze izdrzati uz normalno koristenje bez da mora biti spojen na struju. Ostalo mi je sasvim sporedno.

Mitsuoka 20.05.2012. 21:58

Citiraj:

Autor antrax (Post 2166789)

Doduse ja sam za danasnje pojmove nesvakidasnji korisnik telefona, bitno mi je kako lezi u ruci, kakav mail klijent ima, ima li ikakav gps i kakve su mu sposobnosti prijenosa podatkovnog prometa, te koliko dugo moze izdrzati uz normalno koristenje bez da mora biti spojen na struju. Ostalo mi je sasvim sporedno.

Ako ti je bitno kako leži u ruci, onda je ovaj uređaj ludilo za tebe. Daleko je bolji u ruci od S II. Napokon i lijepo izgleda (meni), jer mi je S II malo promašaj za moj ukus. (Omnia II/Jet su mi bili najljepši Samsungovi uređaji dosada)
Pinku je veći od S II, u milimetar razlike sa HOX-om. Ovo je definitivno max veličina po mojoj ruci, sad samo neka za sljedeću generaciju povećaju ekran i to je to.
Kada bi se skroz makli rubovi, onda bi bio problem slučajnog pritiskanja tipki, zato i ne volim prve fanmade koncepte.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger