PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Koji 24" monitor? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=117905)

Fonzerelli 30.08.2008. 14:59

Koji 24" monitor?
 
U rangu oko 3000 kn,ja sam ovo našao a pošto nemam baš iskustva sa kupnjom monitora molio bih preporuke i iskustva:

Monitor 24'' LCD DELL E248WFP TFT, 5ms, 400cd/m2, 1000:1, 15-pinD,DVI-D, ActiveMatrix, wide

i

Monitor 24'' LCD SAMSUNG SM 245B+, 5ms, 400cd/m2, 8000:1, D-Sub, DVI-D, crni, wide

I slobodno dodajte druge opcije

jurbAs 30.08.2008. 22:18

isto sranje drugo pakiranje TN matrica onda gledas da je samy jeftiniji pa si njega kupi makar dobrano razmisli o tome koju ces grafu kupit za taj monitor :) ako se naravno igras....

Fonzerelli 31.08.2008. 14:59

Komp ne služi primarno za igre ali igram tu i tamo,imam 8600gts 512 ali ću ju zamijenit nekom boljom u bližoj budućnosti

Dr. Beast 31.08.2008. 17:57

Samsung 245B za office rad ili bilo kakvu obradu fotografije je užaš, boje su nikakve, a bijela i siva boja su jednostavno katastrofa. Bio bi dobar jedino za multimediju. Na poslu radim na 22" LG 226WTQ i preporuka svima za ovaj monitor, do sada mi je ovo najbolji monitor s TN matricom koji sam imao priliku koristiti.

syzygy 07.12.2008. 23:50

Evo ovdje imaš usporedni test četiri 24" monitora, nadam se da će ti pomoći ;)

http://www.usporedi.hr/testovi/pogled/2056/

antrax 08.12.2008. 09:14

mda, fino je to sve, samo uzeti malo s rezervom doticni clanak, ima dosta pogresaka, cak i ovako letimicno sto sam ga procitao..

elvis again 08.12.2008. 09:50

Citiraj:

Autor Dr. Beast (Post 1124928)
Samsung 245B za office rad ili bilo kakvu obradu fotografije je užaš, boje su nikakve, a bijela i siva boja su jednostavno katastrofa. Bio bi dobar jedino za multimediju. Na poslu radim na 22" LG 226WTQ i preporuka svima za ovaj monitor, do sada mi je ovo najbolji monitor s TN matricom koji sam imao priliku koristiti.

U potpunosti se slazem, no bas taj na kojem sam jaradio imao je bad pixel (zeleni):(

Sa_Stilom 10.12.2008. 22:14

1. Koji je najbolji 24" LCD na našem tržištu trenutno nabavljiv?
Upotreba: Svestrana - sve živo i mrtvo!

2. Koji je najbolji a najisplativiji...?

Mikeyy 11.12.2008. 00:06

1. HP LP2475W

2. Najisplativiji u 24" ne-TN matricama, za TN nisam siguran pošto se tu nisam informirao.

antrax 11.12.2008. 00:41

1. eizo CG241W-BK bi ja ipak rekao nekako

2. lp2475w by far!

Sa_Stilom 11.12.2008. 08:41

Eizo ima loš odaziv, koliko znam, ili ?

Ne kužim te matrice, stoga, tražim da kad pređem sa svog 959NF na LCD da ne osjetim razliku, odnosno, da ne izgubim na kvaliteti boja, slika, itd...

antrax 11.12.2008. 18:14

kakav tocno odziv ima to mislim da nikoga tko ga kupuje nije briga jer je kod njega bitan savrsen prikaz boje, zato i kosta 15kkn

konkurent na kojeg sam zaboravio iskreno, a dostupan je i na nasem trzistu je hp lp2480zx, nesto malo veca cijena od doticnog eiza, ali napredniji u svakom slucaju. less inportant za rekao bi sve nas :)

pa u principu vecina ljudi nema problema s prelazenjem s crt-a na lcd uopce, makar se i o nekakom prosjecno kvalitetnom tn modelu radilo jer osim kuta gledanja realno nisu losiji od crt monitora ako ti nije bitno da boje budu apsolutno savrsene. Ako je to bitno, onda i ovog imas iskalibriranog pa ces i tn-ca nekog moci dotjerat u red kakav takav, ali tu onda dolazimo do potrebe skupljih i kvalitetnijih matrica gdje odmak manjeg kuta nece predstavljat preveliku i/li nikakvu distorziju.

ako zelis u nekom normalnijem cjenovnom rangu 24" monitor koji bi bio dostojna zamjena 959nf, baci oko na vec vise puta u ovoj temi spominjani hp. za ~4000kn je tesko dobit nesto ekvivalentno. Nedostatak mu je sto tvornicki prakticki nije kalibriran uopce pa obzirom da je rijec o wide gamut monitoru (kakvi ce uskoro btw biti svi, barem kvalitetniji modeli!) boje izgledaju katastrofalno umjetno i ocito krivo! no srecom ako i nemas dostupnu spravicu za kalibriranje tu uskacu dobri ljudi koji su to napravili na svojim primjercima, a izgleda su svi jako slicni pa bi mogli pomoci njihovi profili i postavke sto mozes nabavit po forumima ili recimo ovdje

Sa_Stilom 11.12.2008. 20:58

Citiraj:

Autor antrax (Post 1217092)
kakav tocno odziv ima to mislim da nikoga tko ga kupuje nije briga jer je kod njega bitan savrsen prikaz boje, zato i kosta 15kkn

Pa, pošto će namjena biti svetrana, kako rad, kako crtanje, kako igranje, bitno mi je da bude "savršen" za sve.

Citiraj:

Autor antrax (Post 1217092)
konkurent na kojeg sam zaboravio iskreno, a dostupan je i na nasem trzistu je hp lp2480zx, nesto malo veca cijena od doticnog eiza, ali napredniji u svakom slucaju. less inportant za rekao bi sve nas :)

Pogledat ću... :)

Citiraj:

Autor antrax (Post 1217092)
...onda dolazimo do potrebe skupljih i kvalitetnijih matrica gdje odmak manjeg kuta nece predstavljat preveliku i/li nikakvu distorziju.

Neki kut mi nije previše bitan, pošto sjedim direkt za kompjuterom...

Citiraj:

Autor antrax (Post 1217092)
ako zelis u nekom normalnijem cjenovnom rangu 24" monitor koji bi bio dostojna zamjena 959nf, baci oko na vec vise puta u ovoj temi spominjani hp. za ~4000kn je tesko dobit nesto ekvivalentno. Nedostatak mu je sto tvornicki prakticki nije kalibriran uopce pa obzirom da je rijec o wide gamut monitoru (kakvi ce uskoro btw biti svi, barem kvalitetniji modeli!) boje izgledaju katastrofalno umjetno i ocito krivo! no srecom ako i nemas dostupnu spravicu za kalibriranje tu uskacu dobri ljudi koji su to napravili na svojim primjercima, a izgleda su svi jako slicni pa bi mogli pomoci njihovi profili i postavke sto mozes nabavit po forumima ili recimo ovdje

Iskreno, ne volim se yebat s takvim stvarima, radije kupim skuplje i miran sam...

Hvala još jednom, te dali možda predlažeš možda neki 22", ipak su jeftiniji, isto neka High End klasa... Da mogu kupit, kupio bi 22 ili 24" CRT najradije, i to kvalitetniji od ovog 959NF-a, bez obzira što imaju 50kg :lol2:

darkijas 11.12.2008. 22:35

Ja sam pokušao dvaput prelazak na lcd i oba puta bezuspješno i sad sam tu gdje jesam :D
nema sumnje da je budućnost u tankim ekranima al mislim da ta budućnost još nije nastupila. Iz više razloga ću još sačekat dvije-tri godine i tada vjerujem da će izbor lcd monitora velikih dijagonala i sa kvalitetnim matricama biti puno bolji nego sada i da će biti cijenovno pristupačni. Također vjerujem da će tada i hd standard konačno zaživjeti

Papashango 12.12.2008. 00:40

Mislim uzeti neki jeftiniji 24" monitor, uglavnom za igranje i slicne stvari. Izbor mi se sveo na ova dva modela: Samsung SM 245B i Samsung T240. Zanima me ako mi se isplati dati vise para za T240, znaci ako je kvaliteta prikaza bolja na T240 s obzirom da oba imaju TN matricu.


antrax 12.12.2008. 06:45

@sa stilom.. gle, ako stvarno imas novaca na bacanje uzmi 2480zx (u recru ga mozes dobit), to je trenutno THE monitor. ne znam kako ati stoji s softverskom stranom podrske za 30 bitnu boju, ali ako se moze koristit onda taj monitor tek dolazi do izrazaja jer zaista moze to i prikazat. (milijarda boja vs 16mil kod ostatka non tn monitora)

neki 22"?! hmm.. hp lp2275w, cak i input lag je pristojno mali, ali bi ja i dalje isao radije na 2475 i kalibrator, recimo ovaj, je zajebancija malo ali obzirom na sve reviewe i iskustva korisnika, vise nego se isplati, a cijena je stvarno ok.

neki jos konkurent bi bio nec 24wmgx3 koji je JAKO nov na trzistu, ali je igracka namjenjena za europu pa bi se i kod nas mogao pojavit uskoro, a takoder je izvrstan monitor, mada sa po meni inferiornijom matricom od HP-a. I jos je pitanje vremena kada ce se i u ovom djelu svijeta poceti prodavati philipsov 24" s istom matricom kao u hp-u, ali moguce s bolje podesenim profilima.

da nebi sad ispalo da hvalim hp jer imam i sam jednoga, uopce se ne radi o tome nego jednostavno im je lp serija mrak za lovu koju kosta. kod kupovine ovoga mog su bili jos philips 200p7 i dell 2007fp u igri, ali zbog varijacija s matricama mi se nije dalo kockat, a jos k tome nisu ni bolji po nicem.

a ako mislis da bi bio zadovoljniji s 24" crt-om, evo jednog vrhunskog :)

Sa_Stilom 12.12.2008. 08:07

Ovaj mi se zasad jako sviđa: 2480zx
Pošto sam zagriženi Counter Strike Source igrač, dali će biti odgovarajući i za igre, vidim, 6ms, dali je to ok?

Sorry na pitanjima, nisam toliko u LCDovima, jer ih naprosto "mrzim" :D

Mikeyy 12.12.2008. 10:06

Citiraj:

Autor Sa_Stilom (Post 1217734)
Ovaj mi se zasad jako sviđa: 2480zx
Pošto sam zagriženi Counter Strike Source igrač, dali će biti odgovarajući i za igre, vidim, 6ms, dali je to ok?

Sorry na pitanjima, nisam toliko u LCDovima, jer ih naprosto "mrzim" :D

Naravno da ti se jako sviđa, i tati sine. :D
Samo što za njegovu cijenu možeš solidno namjestiti cijeli dnevni boravak. :)

2480zx - http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2480zx&x=0&y=0
2475w - http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2475w&x=0&y=0

fler 12.12.2008. 11:11

Citiraj:

Autor Papashango (Post 1217547)
Mislim uzeti neki jeftiniji 24" monitor, uglavnom za igranje i slicne stvari. Izbor mi se sveo na ova dva modela: Samsung SM 245B i Samsung T240. Zanima me ako mi se isplati dati vise para za T240, znaci ako je kvaliteta prikaza bolja na T240 s obzirom da oba imaju TN matricu.


pa, kažu u Bugu da je T240 izvrstan za te pare, osim zamjerke na nemogućnost podešavanja po visini. mislim ga i ja uzeti u idućih par dana, ako ne uleti kakva alternativa.

dejanbinladen 12.12.2008. 14:28

ja se isto dvojim izmedju 245b+ i t240, al mi ta T serija nije nikako legla neznam, nejde mi nikako ruzna i gotovo

Papashango 12.12.2008. 17:02

I meni je T serija ružna ali izgleda da nemam izbora. Zvao sam sve ducane u Zg koje sam nasao da imaju 245B u ponudi ali ga nigdje vise nemaju, a koliko sam skuzio nema ga vise ni kod dobavljaca :(

fler 12.12.2008. 17:10

heh, kod mene je obratno - išao danas po gradu tražiti t240, nula bodova. bitno da ih imaju u cjeniku; a kao, može se naručiti ali obvezan si ga uzeti i čak ostaviti polog. mislim, ne pada mi na pamet kupovati bez da ga vidim, što sam i rekao, no odgovor je bio da ga neće naručivati ako neću uzeti. smiješno.

Sa_Stilom 13.12.2008. 18:50

Citiraj:

Autor Mikeyy (Post 1217776)
Naravno da ti se jako sviđa, i tati sine. :D
Samo što za njegovu cijenu možeš solidno namjestiti cijeli dnevni boravak. :)

2480zx - http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2480zx&x=0&y=0
2475w - http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2475w&x=0&y=0

Lako za pare, iako, 13.000 je puno, dosta...
No, i dalje nisam dobio odg vezano za igre?

antrax 13.12.2008. 20:16

input lag na lp2480zx ne bi smio biti nabrijan jer neme overdrive pretjeran, a matrica koja je ugradena je trenutno najnaprednija koju mozes dobit u LCDu. Obzirom da recimo lp2475w i jos bolje sad vec dinosaur 20wgx2 uopce nemaju problema s ghostingom, dapace imaju jednu od najciscih slika iskreno sumnjam da je 2480 ista losiji.

ali realno, koliko ima smisla ulagati toliko u monitor tog tipa ako ne zaradujes na tome sto je on "savrsen"? ipak se tu radi o skoro 50% vecoj cijeni nego ima jedan lp3065 ili 305t koji su vrhunski monitori s vecom rezolucijom i ako jedva losijom slikom. ocito imas novaca, ali svejedno, ja nisam uvjeren da bi carrera4 s pdk mjenjacem i custom ravnim podom + difuzorom bila bolja od recimo standardnog gt3 a da je jeftiniji 30-40% (koja analogija, lol) :D

Mikeyy 14.12.2008. 02:04

Ma nece imati problema sa igrama, iako sumnjam da ti neko to može potvrditi iz prve ruke. Pročitaj review za 2475w, ima mali input lag, nema gosting, tako da mislim da ti ni poboljšana verzija istog neće imati problema sa igrama.

Moje mišljenje je isto kao i od antrax-a, to je monitor za ona koji zarađuju pare na njemu.

Sa_Stilom 14.12.2008. 11:12

Citiraj:

Autor antrax (Post 1219176)
input lag na lp2480zx ne bi smio biti nabrijan jer neme overdrive pretjeran, a matrica koja je ugradena je trenutno najnaprednija koju mozes dobit u LCDu. Obzirom da recimo lp2475w i jos bolje sad vec dinosaur 20wgx2 uopce nemaju problema s ghostingom, dapace imaju jednu od najciscih slika iskreno sumnjam da je 2480 ista losiji.

ali realno, koliko ima smisla ulagati toliko u monitor tog tipa ako ne zaradujes na tome sto je on "savrsen"? ipak se tu radi o skoro 50% vecoj cijeni nego ima jedan lp3065 ili 305t koji su vrhunski monitori s vecom rezolucijom i ako jedva losijom slikom. ocito imas novaca, ali svejedno, ja nisam uvjeren da bi carrera4 s pdk mjenjacem i custom ravnim podom + difuzorom bila bolja od recimo standardnog gt3 a da je jeftiniji 30-40% (koja analogija, lol) :D

Sve to stoji što si rekao i slažem se, no ljubav je ljubav... i tako...
Naš ono, neko u yuga spiska 70.000kn da ga nabrije... No razlika je jedno, što se ja ne vozam s time da me vide, nego sebi za gušt :)

WeD@ 16.12.2008. 23:33

Jeli tko imao iskustva sa Samsung 2433BW ?
u usporedbi sa Samsung SM245B ?
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2433BW&x=0&y=0
tj, jeli se isplati dat jos 2500kn za HP LP2475w, nije valjda duplo bolji :) ?

antrax 17.12.2008. 00:25

da li je lp2475w duplo bolji? zavisi kako gledas, kvalitativno je, iskoristivo nije u smislu da oba imaju istu rezoluciju i oba prikazuju sliku.

Ali ga nebi bilo u redu gurati kao must have obzirom na njegove mane i cinjenicu da je velikoj vecini tn monitor sasvim dovoljno dobar za sto ga koriste i s ovim nebi dobili puno jer im nije ni bitno.

Sa_Stilom 17.12.2008. 17:06

Antrax ,ti si moj idol :D

elvis again 17.12.2008. 22:31

@Antrax: Jel imas kakvih informacija o ovom Samsungu SM 2433BW? Jel on bolji izbor od 245B+?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger